Skocz do zawartości

[Łańcuch] różnice 8s, 9s, 10s


Sobek82

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Wawrzula napisał:

Dołączę ze swoimi rozważaniami..
 

Kaseta HG50 10s
KorbaT6010
Przerzutka przyd FD T6000
Przerzutka tył RD T 6000 SGS 10s
i czy do tego można dać łańcuch KMC x9, ...czy będzie  za siermiężny? Może inny, przyzwoity w tej grupie cenowej?


Powód takiej kombinacji:

grubszy łańcuch mniej wygina się na boki... wszystko powinno pracować stabilniej...., co za tym idzie domniemane przedłużenie żywotności systemu?
Poprawiona kultura jazdy też mile widziana ;) 
Czy, to zadziała bez problemowo?
Czy, regulacja przerzutki nie będzie problematyczna?
Inne przeciwwskazania?
Może się mylę, tak po prostu pytam, bo może ktoś z Was  już doświadczał.... a nie chcę kupować łańcucha, który mi potem będzie leżał niepotrzebny.

Nie polecam ci zakładać łańcucha 9s do kasety 10s,na zębatkach korby 10s łańcuch 9s nie powinien zrobić większego wrażenia ale na kasecie 10s już tak dlatego że odstępy między koronkami są miejsze niż w kasecie 9s, zakładając szerszy łańcuch będzie on ciaśniej spasowany między koronkami co będzie skutkowało głośniejszą pracą napędu i większym tarciem. Wózki przerzutek 10s a przynajmniej przednich są węższe niż przerzutek 9s i zakładając łańcuch 9s do przerzutki 10s możesz mieć problem z regulacją na skrajnych przełożeniach.

Generalnie nie wiem czy jest sens zakładania łańcucha 9s do napędu 10s,odwrotnie na pewno tak,ja zawsze zakładam łańcuch o jeden "rozmiar" mniejszy, obecnie mam łańcuch 11s na napedzie 10s i słyszę tylko szum wiatru, działa pięknie i płynnie. Kup dobry łańcuch 10s i będziesz zadowolony,jego żywotność zależy w dużej mierze również od ciebie

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sobek82 napisał:

ale szerszy łańcuch na węższą kasetę nie za bardzo.

Łańcuch 10 speed na kasecie 11 speed pracuje bardzo dobrze, mam wrażenie że szybciej wskakuje na zębatki niż łańcuch 11 speed. Różnica w szerokości jest na poziomie około 0,3mm. Prawdopodobnie łańcuch 11 speed na kasecie 12 speed również będzie bardzo dobrze pracował, różnica w szerokości jest też na poziomie około 0,3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, leejoonidas napisał:

Łańcuch 10 speed na kasecie 11 speed pracuje bardzo dobrze, mam wrażenie że szybciej wskakuje na zębatki niż łańcuch 11 speed. Różnica w szerokości jest na poziomie około 0,3mm. Prawdopodobnie łańcuch 11 speed na kasecie 12 speed również będzie bardzo dobrze pracował, różnica w szerokości jest też na poziomie około 0,3mm.

No i mowa była o łańcuchu 9s na kasecie 10s a różnica szerokości między łańcuchem 9 i 10s to koło milimetr a to już robi różnicę w pracy łańcucha na kasecie

Edytowane przez Lukasdnb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bylo u mnie.... naped 1x9  lancuch connex 808 a campa c9 w zasadzie bez roznicy, wszystko dziala, natomiast w rowerach z przednia przerzutka moze byc problem wlasnie z przednia przerzutka, tutaj wsadzenie lancucha 8 do napedu 2x9 moze spowodowac.. chyba wiadomo, nieco szerszy lancuch bedzie tarl w szosowym napedzie np na biegu 2x1 lub 2x9 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Brzmi jak, kupiłem garnek żeby ugotować obiad, ale wciąż czuję głód, co mam kupić żeby się najeść? 😉

Trochę więcej informacji, pisałeś tą wiadomość uciekając przed zmartwychwstańcami ciemną alejką cmentarza? 😉

Pozdrow'er 😘

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...