Skocz do zawartości

[e-bike] Bosch/Yamaha/Shimano/Brose/Emotion/Impulse i pokrewne


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2021 o 20:39, Tas84 napisał:

Witam wszystkich. Chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania trzech elektryków z silnikami Bionx 48V 4 generacji w tylnym kole, Bafang 36V 250W w tylnym kole oraz centralny Bosch Performance CX 4 generacji. Wszystkie zamontowane w rowerach trekkingowych i użytkowane głównie na asfaltach oraz szutrach.

BIONX:

- chyba najbardziej komfortowy z powyższych, sposób oddawania mocy bardzo płynny, żadnych szarpnięć, ma się wrażenie że jakaś niewidzialna siła pcha rower etc. (chociaż jeździłem okazjonalnie innymi rowerami z tym systemem które potrafiły szarpnąć przy ruszaniu czy przyspieszaniu po odpuszczeniu pedałowania - nie wiem dlaczego)

- silnik kompletnie bezgłośny (dla mnie bardzo duża zaleta)

- dozowanie siły wspomagania zależne od nacisku na pedały tak jak w rowerach z silnikiem centralnym

- rower z tym zestawem jest najlżejszy z powyższych (nie wiem, czy to kwestia konfiguracji modelu) - co jest odczuwalne w codziennej eksploatacji, łatwiej go przeparkować, wnieść po schodach

- bardzo małe albo właściwie żadne (nieodczuwalne) opory podczas jazdy z wyłączonym wspomaganiem

- możliwość hamowania silnikiem w czasie jazdy i jednoczesnego ładowania baterii  - bardzo fajna funkcja, łatwo się do niej przyzwyczaić i praktycznie nie używać właściwych hamulców w rekreacyjnej jeździe

- możliwość ustawienia odzysku energii w czasie jazdy (4 poziomy) - rower jadąc z góry nie nabiera prędkości tylko ją utrzymuje albo nawet zwalnia (w zależności od wybranego stopnia odzysku i nachylenia górki)

- możliwość uruchomienia ciekawych funkcji na wyświetlaczu (jak np. temperatura silnika)

- napęd tylny więc oszczędzanie łańcucha i zębatek

- mój rower ma 24 biegi (3x8), zwłaszcza duże zębatki z przodu pozwalają szybko jechać

- największym minusem jest prądożerność systemu, ograniczony zasięg i występujące chyba dosyć często awarie elektroniki w bateriach oraz problem z ich naprawą; trzeba posiłkować się towarem z rynku wtórnego o niepewnym stanie i występującym w ograniczonej ilości; mimo odzysku energii przy hamowaniu i na zjazdach z górki profity z tego tytułu są niewielkie, a zasięgi do uzyskania to 60-70 km mimo rozsądnego korzystania ze wspomagania.

BAFANG:

- zestaw prostszy, mniej zaawansowany, ale może przez to mniej awaryjny (ja nie miałem dotychczas absolutnie żadnych problemów)

- silnik nie tak bezgłośny jak w Bionxie, ale dosyć cichy i o przyjemnym tonie, w ogóle nie przeszkadza w czasie jazdy;

- silnik raczej słabszy (albo o niższym momencie obrotowym) niż w Bionxie i na pewno słabszy niż w Boschu Performance CX

- tutaj wspomaganie działa w systemie 0-1 (działa z pełną mocą albo nie działa), a poziomy wspomagania zmieniają tylko maksymalną prędkość na danym poziomie (ma to swoje wady i zalety, wspomaganie nie jest tak precyzyjnie dozowane, ale z drugiej strony można np. jadąc z dziećmi lub rekreacyjnie włączyć niski poziom wspomagania i jechać cały czas na ograniczniku z dopuszczalną na tym poziomie prędkością)

- zasięg większy niż w Bionxie, ale tutaj większa pojemność baterii i sporo nowsza konstrukcja

- naped tylny więc tak jak w Bionxie oszczędzanie łańcucha i zębatek

- tak jak w Bionxie mój rower ma 24 biegi (3x8) i zwłaszcza duże zębatki z przodu pozwalają szybko jechać

- po wyłączeniu wspomagania albo po przekroczeniu maksymalnej prędkości na danym poziomie wspomagania daje wyraźny opór (da się jechać, ale nie jest to specjalnie komfortowe)

Bosch Performance CX 4 gen.:

- odczuwalnie mocny silnik, zdecydowanie najmocniejszy pod górkę (jak dla mnie tryb Eco na płaskim i Tour na wzniesieniach są całkowicie wystarczające, nie używam praktycznie najwyższych trybów Sport i Turbo, tyle że nie jeżdżę też w ciężkim terenie)

- wspomaganie dostosowane do nacisku na pedały tak jak w Bionxie (jednak Bionx wydaje mi się że płynniej dozuje moc, Bosch robi to bardziej agresywnie, zwłaszcza na wyższych stopniach wspomagania)

- o trwałości się nie wypowiem, bo dosyć krótko jeżdżę, ale na pewno będzie zużywał napęd szybciej niż pozostałe

- brak odczuwalnych oporów z silnika po wyłączeniu wspomagania i przekroczeniu prędkości maksymalnego wspomagania

- duży zasięg ale tutaj dostępne są bardzo duże baterie (na marginesie mogą być ładnie schowane w ramie)

- tylko jedna zębatka z przodu ale na szczęście większa niż w poprzednich generacjach

- dla mnie największą (chyba jedyną) wadą jest dźwięk silnika, nie to że się nie da jechać, ale ma wysoki nieprzyjemny ton (podobny trochę do lecącego komara), w dodatku przypominający szuranie; krótko przejechałem się kiedyś rowerem z centralnymi silnikami yamahy i shimano i tam dźwięk był przyjemniejszy; natomiast w tym względzie nie ma porównania nawet do Bafanga, nie wspominając o Bionxie.

Nigdy nie kupiłbym niczego od Bion'a.

Pracowałem w serwisie sklepu który sprzedawał rowery na bion x. Problem był praktycznie ze wszystkimi gotowcami i kitami sprzedanymi luzem. Kolega który był "specjalistą od elektryków" ciągle miał co robić. Wymiana silników, zalane deszczem aku i inne. 

Poziom wsparcia ze strony producenta tragiczny. 

Ból dupy,  nazywając wprost.

Było tak dobrze że producent rowerów przestał współpracować z bionem. 

Miał je w ofercie także giant co krajowego dystry gianta prawie doprowadziło do bankructwa. 

W żadnym przypadku nic bym od nich nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę uzupełnić swoje wrażenia po kolejnych kilku miesiącach rowerowania:

Bionx - raz wyjeździłem baterię do zera i później nie chciała się naładować do pełna (tylko na ok. 2/3); zasięg z 60-70km spadł na ok 30-40. Przesłałem baterię do specjalisty, który stwierdził że spróbuje ją zreanimować, ale nie daje gwarancji, bo często siadają sterowniki, a tutaj pomoże tylko wymiana na inny sprawny. Stwierdził, że baterię "przykatowałem" (wydawało mi się, że po prostu po rozładowaniu system wyłączy wspomaganie na bezpiecznym dla baterii poziomie i tyle - okazuje się, że lepiej nie wyjeżdżać baterii całkowicie do zera). Finalnie udało się baterię wzbudzić i z powrotem ładowała się do pełna.  Jednak każde kolejne ładowanie to był dreszczyk emocji, czy wskoczą wszystkie kreski na wyświetlaczu. No i starałem się nie jeździć do końca baterii, co faktycznie zmniejszyło mi i tak nie nadzwyczajny zasięg.

W efekcie rower sprzedałem.

Kolega ma również rower na Bionxie i po zimie padła mu bateria, musiał całą regenerować za kilkaset złotych.

U innego kolegi też po zimie część wyświetlacza przestała działać.

Sumarycznie system fajny, jak działa, ale niestety awarie zdarzają się stosunkowo często i są problematyczne w usunięciu. Co potrafi niestety skutecznie odebrać przyjemność z jazdy.

 

Bafang - rower zrobił kolejny 1000km bez absolutnie żadnych problemów (natomiast sposób działania systemu jest taki, że to rowerzysta wspomaga silnik, a nie silnik rowerzystę - nie każdemu to pasuje)

 

Bosch - też żadnych problemów; natomiast jeździłem też najnowszym Performance Line, który jest trochę słabszy od CX, ale również dosyć mocny, a co najważniejsze bezgłośny, z większym zasięgiem i chyba tego bym najlepiej polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bafang - rower zrobił kolejny 1000km bez absolutnie żadnych problemów (natomiast sposób działania systemu jest taki, że to rowerzysta wspomaga silnik, a nie silnik rowerzystę - nie każdemu to pasuje)



Są dwa bafangi. Do konwersji bez czujnika nacisku i dla OEM'owców z czujnikiem nacisku. Coś mieszasz.

https://bafang-e.com/en/products/motors/m-series/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
23 minuty temu, Kemusi napisał:

A to prawda ,że u nowego Boscha system blokuje baterię po iluś tam cyklach ładowania pomimo, że nadal może się ładować i trzeba kupić nową? 

Nie słyszałem o takim procederze, w raportach serwisowych co prawda jest liczba cykli ale nie spotkałem sie jeszcze z baterią która by padła bo przekręcił się licznik. Jednak nie mogę tez temu zaprzeczyć bo jak wiadomo wielu producentów stosuje takie liczniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź 

8 minut temu, Dave99 napisał:

3k za marne 500 Wh. Regeneracja wyniosła by cię z połowę tego z robocizną.

W moim w ramie jest 378 Wh , nie oszczędzam jej ..może być różnie w bliskiej przyszłości, nawet nie wiem gdzie można zakupić nową bo nietypowa 

@Dave99 Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/regeneracja-aku-do-roweru-elektrycznego-3000mah-7205249187?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_ss&ev_adgr=rowery&ev_campaign_id=14398658358&gclid=Cj0KCQjwssyJBhDXARIsAK98ITQANWtyp_qo0f52Tiao52_lxUigWAKFoltUc8IcRnsqEfkoNarg_CIaAmJYEALw_wcB

o tym mówisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta bateria. Taka nie za pojemna! 108 Wh ?!?

Jeden akumulatorek LG 18650 3.4 ah 3.6V (12.2Wh) kosztuje ~25zł.

Aby dostać 378Wh będziesz musiał mieć ich minimum 31. Tyle teorii bo teraz pytanie w jakim układzie jest ten twój akumulator. 10S4P czy 10S5P?

Np. Czy producent zastosował akumulatorki 2.6ah ,czy 2.1ah w oryginalnym pakiecie.

Osobiście stawiam na 10S4P czyli po regeneracji miałbyś nie 378Wh ,a ~500Wh. Czyli sytuacja win-win. Płacisz dużo mniej ,a dostajesz o 1/3 większy zasięg. Teraz widzisz jak Bosch robi was w ciula? Daje wam jakieś akumulatorki drugiego sortu za kosmiczne pieniądze.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzna bateria wyglada , tak 1375080-5b6c00_-_img_0435.jpg

BATTERY BRAND:

Focus 

BATTERY VOLTAGE:

36 volts 

BATTERY AMP HOURS:

10.5 ah 

BATTERY WATT HOURS:

378 wh 

BATTERY CHEMISTRY:

Lithium-ion 

CHARGE TIME:

3.5 hours 

ESTIMATED MIN RANGE:

20 miles (32 km) 

Gdyby udało się wycisnąć 500 Wh , to byłoby rewelacyjnie ! 

I jeszcze takie zdjęcie znalazłem  1375080-5b6c03_-_img_0439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wiem..lekko nie jest , już raz była wyjmowana . Kolega powyżej sugeruje regenerację takowej ,ja się kompletnie na tym nie znam i nie mam pojęcia, czy to możliwe z tego typu baterią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Regeneracja jest rzeczą w miarę prostą, jednak nie do konca. Uszkadzają się ogniwa których jest dużo. Sa to 1.2 voltowe ogniwa, połączone w sekcje by dawały odpowiednie napięcie. 

Największym problemem jest samo rozebranie baterii bo jak pamiętam ta bateria jest zaklejona na amen. Niektóre jak bosch posiadają śrubki które poniekąd ułatwiają rozbieranie. 

U mnie w robocie popsutych baterii mamy dziesiątki. Niektóre są w 100% sprawne ale np bosch zarządził blokadę baterii, czyli uziemienie jej elektroniki. Ja sobie planuje takie baterie przywieźć i rozebrać. 

Odnośnie focusów z tymi bateriami, Jam ma specjalne uchwyty na zewnątrz gdzie się umieszcza dodatkową baterię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kemusi napisał:

Wewnętrzna bateria wyglada , tak 1375080-5b6c00_-_img_0435.jpg

BATTERY BRAND:

Focus 

BATTERY VOLTAGE:

36 volts 

BATTERY AMP HOURS:

10.5 ah 

BATTERY WATT HOURS:

378 wh 

BATTERY CHEMISTRY:

Lithium-ion 

CHARGE TIME:

3.5 hours 

ESTIMATED MIN RANGE:

20 miles (32 km) 

Gdyby udało się wycisnąć 500 Wh , to byłoby rewelacyjnie ! 

I jeszcze takie zdjęcie znalazłem  1375080-5b6c03_-_img_0439.jpg

10.5ah sugeruje że jest to układ 10S4P czyli jeden akumulatorek ma tylko 2.6 ah. Czyli generalnie bieda bo od dawna LG czy Samsung mają w ofercie 3.4/3.5 ah za około 25zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Puklus napisał:

Regeneracja jest rzeczą w miarę prostą, jednak nie do konca. Uszkadzają się ogniwa których jest dużo. Sa to 1.2 voltowe ogniwa, połączone w sekcje by dawały odpowiednie napięcie. 

Największym problemem jest samo rozebranie baterii bo jak pamiętam ta bateria jest zaklejona na amen. Niektóre jak bosch posiadają śrubki które poniekąd ułatwiają rozbieranie. 

U mnie w robocie popsutych baterii mamy dziesiątki. Niektóre są w 100% sprawne ale np bosch zarządził blokadę baterii, czyli uziemienie jej elektroniki. Ja sobie planuje takie baterie przywieźć i rozebrać. 

Odnośnie focusów z tymi bateriami, Jam ma specjalne uchwyty na zewnątrz gdzie się umieszcza dodatkową baterię. 

Kiedyś wyczytałem w internetach że Bosch ubija elektronikę gdy wykryte zostanie zerowe napięcie na akumulatorze. Czyli gdy odłączymy wszystkie akumulatorki podczas procedury regeneracji system robi sobie elektroniczne harakiri. Tak jak pisałem wcześniej. Bosch to taki Apple w e-bikach. Unikać jak ognia. Drogie to , z małym akumulatorem , ograniczone i głośne.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dave99 napisał:

10.5ah sugeruje że jest to układ 10S4P czyli jeden akumulatorek ma tylko 2.6 ah. Czyli generalnie bieda bo od dawna LG czy Samsung mają w ofercie 3.4/3.5 ah za około 25zł sztuka.

Pytanie , czy można upchnąć do obudowy  baterii i  zabezpieczyć przed wodą? 

Edytowane przez Kemusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy użyć topowych akumulatorków

LG https://www.hurt.com.pl/akumulator-18650-li-ion-3400-mah-lg-mj1-p15641.html

lub

Samsung https://www.hurt.com.pl/akumulator-18650-li-ion-samsung-inr18650-35e-3500mah-p17077.html

lub

Panasonic https://www.hurt.com.pl/akumulator-18650-li-ion-3400-mah-panasonic-ncr-18650b-ogniwo-litowo-jonowe-p11456.html

zamiast badziewi 2.6ah i masz w tej samej ilości wyższą gęstość energetyczną.

W twoim paku jest 40 takich więc koszt przy dobrych wiatrach powinien być w okolicach 1000 zł plus robocizna.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha! 3.5 ah to obecnie max ile się da wycisnąć. Nie daj się nabrać na chiniolskie wynalazki powyżej tej wartości! Jeśli Sony/Sanyo/LG/Samsung/Panasonic nie mają nic powyżej tej wartości to tym bardziej chinol.

Przykład na szybko!
https://pl.aliexpress.com/item/1005002719272243.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.49ce3288qHUH94&algo_pvid=de2bc4aa-3872-4d7f-9877-4f7fdc8bc400&algo_exp_id=de2bc4aa-3872-4d7f-9877-4f7fdc8bc400-10

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie , sporo się dowiedziałem ,jedynie znaleźć takiego co dobrze to zrobi.. jeszcze raz dziękuję , jak będę potrzebował to odezwę się na priv . Pozdr 

Ps. Mój wybor roweru elektr nie był przypadkowy , zależało mi na w miarę lekkim w rozsądnej cenie , używam go głównie do rąbanki , jako windę z obraną destynacją do zjazdu ,jestem z niego zadowolony i dlatego myślę o regeneracji baterii jak padnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...