Skocz do zawartości

[Nasze maxy] watów na Zwift i w realu


Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz powiedzieć, że np. moc 1 min czy 5 min masz większa na wyścigu niż miałbyś specjalnie przygotowując się do takiej próby np, w trybie ERG po 2 dniach regeneracji, solidnej rozgrzewce i kilku - kilkunastu minutach odpoczynku przy powiedzmy 60% FTP ? Bo tak rozumiem te tabelki.

Przecież - vide filmik z tosterem - po takiej minutowej próbie na max nie mógłbyś kontynuować wyścigu. Zresztą oglądam krzywe mocy ze Zwiftowych wyścigów kolegów, którzy 1 kW osiągają z łatwością - na wyścigu maksymalna moc chwilowa a nie żadna minutowa to z 700W.

No, chyba, że ktoś się cały czas wozi na kole a na finiszu ogień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blueforce napisał:

Z tej tabelki wychodzi, że Pan od tostera jest w cat.IV , ( 7,36 w/kg 95 kg 700w)? 

Nie :D To moc tostera. Dolicz straty na prądnicy, kablach itd ...

Teraz, Stujumper napisał:

Niekoniecznie, na wyścigu jest adrenalina, ktora sprawia, ze tego maxa tak nie odczujesz. Druga sprawa, ze samotnie na treningu tez nie zmobilizujesz sie do max wysiłku jak na wyścigu.

Daj spokój :) Weź odczytaj sobie swoją najwyższą moc z wyścigu np 5 minut i zrób sobie workout w ERG tak jak wyżej napisałem dodając kilka - kilkanaście procent to sam zobaczysz. Spójrz jak ten koleś od tostera wyglądał po próbie. Mógł się dalej ścigać ? A motywację miał. Przegrał z kanapką :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blueforce napisał:

Z tej tabelki wychodzi, że Pan od tostera jest w cat.IV , ( 7,36 w/kg 95 kg 700w)?

Nie, bo to nie było 700W przez minutę, tylko prawie 2 minuty. Plus to co pisał wkg.

W sumie to nie wiem, gdzie oni te waty mierzyli, bo 700W przez 2 minuty to dla takiego gościa to rozgrzewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Teraz to rebusami jedziesz. Ale zawsze myślałem, że po podjeździe jest się zmęczony :)

Box to podjazd na Zwifcie akurat żeby zrobić swojego maxa na 5min :rolleyes: i jak zrobisz go solo to przeważnie potem padasz na ryj, ale jak cisniesz w grupie to znajdziesz potem siły i na zjazd i na finisz do mety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi cyferkami jak w pierwszym poscie mozna spokojnie godzinę po plaskim w bezwietrzny dzień 40kph jechać w ss.

@wkg na dworze raczej ukręcisz 10% więcej niż na chomiku, a co do dokładności trenażerów to wszystkie jakie widziałem u siebie/znajomych dodawały przynajmniej 20w już przy 250w względem innego pomiaru. Niektóre dodawały nawet 400 względem pomiaru z korby gdy ten pokazywał 1000.

dajcie se spokój z cyferkami ze zwifta bo je można  o kant... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SoloTM napisał:

minuta i 3 sek.

Robert generated 0,021kWh, a to daje 108 sekund. Co i tak jest mało. Więc albo jechał znacznie dłużej, albo te 700W to z tostera a nie z roweru :)

Teraz, Stujumper napisał:

Dlatego trza miec drugi pomiar np w korbie, albo pedałach i mozna robic porównanie

U mnie zazwyczaj różnica na całej jeździe mieści się w 2-3 watach - Stages vs. Elite Direto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...