Skocz do zawartości

[Wybór] Fuji Jari 1.5 czy O.O. Gridd?


Rekomendowane odpowiedzi

Fuji ma napęd 2x i to jest największa zaleta względem Octane. Ale moim zdaniem dałi ciała na ten rok więc jak bardzo chcesz Jari to poszukaj zeszłorocznego modelu, może gdzieś jeszcze mają. Jeśli to się czymś różni to nie jest to warte różnicy w cenie.
Do tego Jari 1.5 2020 jest za 5900. Pewnie można z tego coś utargować ale jeśli możesz tyle wydać to zainteresuj się Meridą Silex 400 2020, którą też za tyle dostaniesz. Wraz z GRX400 i hydraulicznymi hamulcami. Albo Kross Esker 6.0 2020, który ma nawet lepszy osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridia Silex  400 to poziom raczej 6900 zł.

Jari i Octane mogę mieć za ok. 4900 zł.

 

 

8 godzin temu, kipcior napisał:

Ale moim zdaniem dałi ciała na ten rok więc jak bardzo chcesz Jari to poszukaj zeszłorocznego modelu, może gdzieś jeszcze mają.

Możesz, proszę,  uzasadnić tą opinię? 

8 godzin temu, djzwierzak napisał:

Rower ma jakieś niuanse ale jak sie je ogarnie to zapieprza jak szolny koń wąchający kokę.

Mówisz o Meridii czy Fuji? Jakie niuanse masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silexa 400 kupowałem w styczniu za 5900 +-50 zł nie pamiętam już dokładnie. Po prostu zapytaj o rabat, a jak Ci nie dadzą to zapytaj w innym sklepie. Fakt, że musiałem po swojego 100km jechać ale na miejscu nigdzie go fizycznie nie było więc i tak bym musiał.

A Fuji sam powrównaj 2019 z 2020. Jak pisał djzwierzak są jakieś niuanse, ale nawet nie wiem czy je w specyfikacji widać. Dali ciała, bo żaden model nie ma grx. To była ciekawa oferta w 2019 ale w 2020 za większe pieniądze no to już nie jest. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też pierwszy, tylko kupując zakładam, że jednocześnie ostatni ;) I jak była mi obojętna grupa osprzętu tak hydraulika to jednak coś, co warto mieć.
Przyjrzyj się temu Eskerowi, ktoś tu zdaje się też na niego rabat dostał. Mnie wizualnie nie leżał i wołałem Meridę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, thepressya napisał:

Chciałoby się GRX, ale to raczej w następnym etapie ... To mj pierwszy taki rower.

A przymierzałeś się może do "słynnego" Tribana rc 520? ;)

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-rc-triban-520-id_8502389.html

Ma swoje wady, ale jest przy tym dość sensownie wyceniony. Jak to ma być coś na początek i nie wiadomo czy "zaskoczy" na dłużej...

Ewentualnie jak wyżej - Kellys i Kross z zeszłego roku. Sootem 50 sam się wożę.

 

Tak BTW to co oferuje Fuji kompletnie bym odrzucił, nie za te pieniądze. Z roku na rok zmieniają praktycznie tylko malowanie. No, chyba żeby mi ten rower po sprawdzeniu/przejechaniu się jakoś wybitnie pasował na tle innych.

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m0d napisał:

A przymierzałeś się może do "słynnego" Tribana rc 520? ;)

 

Tak BTW to co oferuje Fuji kompletnie bym odrzucił, nie za te pieniądze. Z roku na rok zmieniają praktycznie tylko malowanie. No, chyba żeby mi ten rower po sprawdzeniu/przejechaniu się jakoś wybitnie pasował na tle innych.

Tribana nie chce.

 

Mówisz o Fuji xa 4900 , bo za taką cenę mogę go kupić.  Mówiąc szczerze właśnie malowanie mi średnio pasuje.  Wiadomo, że lepszy rower za 6000 niż,  za 4k. Ale muszę być realista. Mam na rower 5000 zł. Nie więcej. 

 

Co więc Waszym zdaniem jest top1?

 

Jestem zdziwiony,  że ten octane w ogóle nie jest przez Was brany pod uwagę... Hmmm. Mi się wydawał ciekawą alternatywą. Hamulce mechaniki ale A. BB7. Reszta też dobra sprzętowo.  W sieci pojawiła się opinia,  że to takie trochę tańsze Rondo. Mam mentlik. 

Meridia 400 super, ale jednak poza moim zasięgiem na tą chwilę.  Chyba... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, thepressya napisał:

Mówisz o Fuji xa 4900 , bo za taką cenę mogę go kupić.

Tak, dokładnie o tym.

Dla porównania:

https://rower-sport.pl/pl/p/KELLYS-SOOT-50-2019/5154

Za tę samą cenę praktycznie pełna 105ka R7000 z hydrauliką (jedynie klamkomanetki to można powiedzieć "pozagrupowe" RS505 - Shimano wrzuciło je do jednego worka ze starszą 105ką 5800).

Oczywiście pozostaje znalezienie rozmiaru, bo to wyprzedaże zeszłorocznego modelu.

Fuji się ceni w sumie niezbyt wiadomo za co. To są fajne i dobrze wykonane rowery, ale za 5000zł występują w nich kwiatki typu korba FSA na kwadrat i podstawowe mechaniczne zaciski... Ktoś powie - to tylko osprzęt. To proponuję sprawdzić np. dostępność zębatek to tychże korb FSA (w praktyce po zajeżdżeniu bardziej opłaca się wymienić całą korbę na coś normalnego np. od Shimano, ze zintegrowaną osią i paletą dostępnych części) oraz cenę hydraulicznych klamkomanetek z zaciskami jakby wpadł pomysł typu "pojeżdżę trochę i wymienię na lepsze" :)

23 minuty temu, thepressya napisał:

Jestem zdziwiony,  że ten octane w ogóle nie jest przez Was brany pod uwagę...

Nikt tak chyba nie napisał :) Jest IMHO bardziej ok niż Jari 1.5, tylko znowu heble mechaniczne i dla przyzwoitości wideł mógłby być już cały karbonowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m0d napisał:

Nikt tak chyba nie napisał :) Jest IMHO bardziej ok niż Jari 1.5, tylko znowu heble mechaniczne i dla przyzwoitości wideł mógłby być już cały karbonowy...

Nikt nie napisał nic "pozytywnego" także...  ;)
Heble mechaniki, ale chyba najlepsze z dostępnych  (?)

W Octane trochę szkoda mi napędu Apexa... 

Kellys zeszłoroczny...  Mam 183 cm wzrostu,  pewnie "L" , więc by był...  Hmmm...

Klamkomanetki, to duży problem ? Warto wymieniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, thepressya napisał:

Heble mechaniki, ale chyba najlepsze z dostępnych  (?)

Byle hydrauliki zostawiają je daleko w tyle...

Teraz, thepressya napisał:

W Octane trochę szkoda mi napędu Apexa...

W jakim sensie "szkoda"? Że 1x?

Teraz, thepressya napisał:

Mam 183 cm wzrostu,  pewnie "L" , więc by był...  Hmmm...

Poszukałbym też M żeby się przymierzyć. Niestety Kellys nie jest bez wad i jednąz nich jest uboga rozmiarówka - tylko 3 rozmiary ram...

Teraz, thepressya napisał:

Klamkomanetki, to duży problem ? Warto wymieniać? 

RS-505 w Kellysie? W żadnym wypadku. To nie jest żaden problem, po prostu wspomniałem, że nie pochodzą formalnie z grupy R7000 tylko Shimano wypuściło je jako uzupełnienie o hydraulikę starszej wersji grupy 105 - 5800. Do tego są (jak dla mnie) bardzo wygodne.

A druga sprawa - zobacz ile coś takiego kosztuje ;) Dlatego też wcześniej wspomniałem, żeby nie myśleć w kategoriach "teraz kupię mechaniczne, potem wymienię na hydrauliczne" bo to droga impreza.

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuansem numer 1 sa koła w fuji. Piasty padają chwile po tym jak wyjedziesz na ulicę, do tego szprychy mi leciały jak wisiał rower na ścianie. Pełno ludzi też wraca z popękanymi szprychami. Oczywiscie jest to wszystko uznawane na gwarancji, ale miesiąc czekasz. Skrzypiący suport to tez norma. Reszta juz jest raczej okej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.  Mimo, że rabat na Fuji jest spory to zrezygnuje.
Kusi mnie te Kellys.  Szkoda , że model 2020 to inny pułap cenowy...ehh...

Do rower-sport mam niedaleko.  Wybiorę się na pomiary. 

A Meridia sillex 200(?) co sądzicie(?)  vs Kellys np?

Coś jeszcze warto rozważać ok. 5000 zł?

 

I pomyśleć,  że byłem zdecydowany na jedno z dwóch.  Fora ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silex 200 jest po prostu kiepski i ma beznadzieją cenę, jak na to co oferuje.
A z kolei z rowerami z 2019 jest zawsze ten sam problem przełożeń szosowych. Są po prostu za twarde jak na ten typ roweru i dlatego Fuji stosowało FSA, z przełożeniami jak w obecnym GRX. 
Albo odżałuj 1000 zł i dołóż do GRX, bo za 5k wybór jest duży ale trochę nie tego co trzeba. Niestety zaraza, kryzys i inflacja to nie jest dobry czas, żeby to przemyśleć, dorobić i kupić nieco później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o Authorze, a nawet mi jeden taki chodził po głowie kiedyś. To taki czeski Kross. XR4 ma ciekawą kombinację osprzętu ale przynajmniej jest korba GRX więc masz prawilne przełożenia. Wydaje się być ok.
Jest jeszcze Ronin, którego ówczesna wersja była bardzo popularna z rok czy dwa temu. Jest za 5600 i ma hydraulikę ale to stal więc ciężkie bydle i przez to bez sensu. Choć niektórzy są fanatykami stali ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...