Skocz do zawartości

[Sakwy przód] Jakie sakwy kupić?


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawa wygląda tak:

- mam Marina Muirwoods

- nigdy nie miałem w rowerze jakichkolwiek gratów do transportu przedmiotów, zawsze używałem plecaka

- od wiosny chce wozić rowerem moją córkę - zdecydowany jestem w 99% na fotelik z tyłu, montowany do ramy - plecak do wożenia gratów tak średnio, bo go dziecko będzie miało na twarzy

- popadł pomysł na zakup jakichś sakw do przodu - czy to dobry pomysł?

- jeśli tak to jakie ramki kupić i jakie sakwy, tak nie za drogo, ale dobrze

 

Polecacie coś fajnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w sakwy nie pchał - rower i tak będzie się gorzej prowadził z córą w foteliku. 

Może jakaś torba w ramę? Wyjdzie tyle co komplet małych sakw Crosso, może nieco mniej miejsca ale plecak powinno zastąpić. A dodatkowo można pomyśleć o bagażniku na widelec - takie miejskie rozwiązanie - na plecak na przykład, albo o jakiejś torbie na kierownicę. 

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z córą, to faktycznie, plecak średnio pasuje chociaż ludzi którzy przytrzaskują swoim pociechom buzie plecakiem jest MASA! Przedni podest na torbę czy kosz- OK. Nie będzie rozwijał niewiadomo jakich prędkości. Grunt żebyś zmieścił tam podstawowe rzeczy- napój, coś do zjedzenia, jakąs kurtkę albo pelerynę. Chyba, że planujesz weekendowe wypady- wtedy faktycznie sakwa byłaby lepszym rozwiązaniem, chociaż nie wiem czy to logistycznie się składa. Sama mam dwie torby- jedną podsiodłową druga na kierownicę, na 2 dniowy wypad na Jurę, na lekko w lecie- super! Kupowałam w Martesie kilka lat temu, nie wiem czy nadal je mają, ale warto poobserwować coś w stacjonarnych sklepach- https://www.sklepmartes.pl/627-akcesoria-i-sprzet-akcesoria-rowerowe. Materiał jest ok, przed wyjazdem pryskam impregnatem, nie przecieka. 

 

edit:

A jeszcze tak sobie myślę- co byś powiedział na przedni fotelik? Dzieco siedzi z przodu i ma super widok na wszystko co się dzieje:) A Ty możesz targać z plecakiem:D albo normalnymi sakwami na tylne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@Girl_on_bike - rozważałem także fotelik na przód. Wiadomo dziecko więcej widzi, jest z nim lepszy kontakt, ale... muchy lecą mu do oka, a dwa, że obawiam się sterowności i stabilności takiego roweru... Jakoś tylny fotelik bardziej do mnie przemawia...

 

@sholvakree Dzięki! Fajnie to wygląda, może coś wybiorę i jakoś dopasuję do swojego "Mariana" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...