Skocz do zawartości

[Locktite] Elementy ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Przy okazji serwisu dampera zabrałem się za wykręcanie i czyszczenie wszystkich podkładek, śrubek itp. trzymających go w ramie. Chciałbym posmarować śruby trzymające pewny element z ramą [załącznik] locktitem. W te puste gniazdo wkręca się śrubę, która trzyma damper. W końcu muszą one znosić dość spore obciążenia, znam nieprzyjemną sytuację gdzie komuś taka śrubka wypadłą po niedolocie. Mam podobny rower, także nie chciałbym mieć z tym problemów. Moglibyście mnie pokierować jaki dokładnie locktite wybrać do tych śrub? Wszystkie elementy są aluminiowe.

Pozdro

87051610_194319115137584_4666743161245138944_n.jpg

86728633_2710190525733874_710524681819521024_n.jpg

86796530_198690214579734_2358630811571322880_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być od razu locktite - może być jakikolwiek klej anaerobowy/threadlock z ulubionego marketu. Różnice są w mocy a do roweru przy takich obciążeniach może być najsłabszy oraz w tym, że niektóre są preaplikowalne, czyli to z czym najczęściej się spotykamy - pomazane elementy złączne które mogą leżeć na sklepie miesiącami i nie tracą właściwości.

A jak już chcesz koniecznie coś od Henkla to Loctite 243 wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś w sklepie ze śrubami i łożyskami, niby odpowiednik 243.

Śmierdział okropnie, rzadki a mimo to nie wnikał w gwint tylko przy wkręcaniu zostawał na krawędzi, a na dodatek brudził zostawiając trwałe ślady na powierzchni. Efekt był dość często taki, że oblepione było wszystko tylko nie gwint, a śruba nadal siedziała na sucho.

Miałem też najsłabszy CX-80 do zabezpieczania gwintów. Nie wiem czy dostałem jakiś popsutą buteleczkę, ale równie dobrze można było kiślu i efekt byłby taki sam, czyli smark na śrubie który nie robi absolutnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wg. wytrzymałości: https://www.woronko-kleje.pl/Zabezpieczanie+połączeń+gwintowych+przed+odkręceniem_g32052.htm

Tu masz jak klikniesz na jakiś do jakich gwintów: https://chemiatechniczna.com/loctite?gclid=EAIaIQobChMIgbaV_t3e5wIVlqiaCh1ibQBREAAYAyAAEgJrt_D_BwE#product-id:272

Wszystko w necie jest ( na forum też setki razy było )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...