Skocz do zawartości

[uchwyt montażowy] bardzo budżetowy uchwyt rowerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ponieważ pomalutku zaczyna się coś dziać w sprawie montażu mojej maszyny, postanowiłem troszkę oszczędzić plecy, stół w mieszkaniu, nerwy mojej różowej i... kieszeń.

Pomysł i kupno tej instalacji nastąpiło w iście ekspresowym tempie, cena zestawu ok 30 zł. Chwila z wiertarką i mamy komfort pracy przy rowerze. Oczywiście nie spodziewałem się super sztywności tej konstrukcji (wersja 2.0 w planach), i też super sztywno nie jest, ale umówmy się - za 30 zł cudów nie ma. Prototyp to na razie, czekam już na patent w USA, odezwali się też z NASA, ale nie wiem po co... ;)

Najważniejsze , że mi wystarczy.

Nie wiem jak się wstawią obrazki, robię to z telefonu...

IMG_20200201_182450~(1).jpg

2

IMG_20200201_182430~(1).jpg

• +1 pomógł 2
Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, WaGiant napisał:

No nie wiem . Giant stanowczo zabrania zakładania uchwytu na ramę . Rower montuje się za sztycę . W dobrych serwisach tak robią .

Tak też w końcu planuję, obrócę mocowanie o 90°, bo przyjdzie do montażu hamulców i obejma będzie przeszkadzać.

Odnośnik do odpowiedzi

Bez przesady - w większości bagażników samochodowych rower stabilizuje się za ramę a tam podlega ona większym przeciążeniom niż na stojaku. 

@mortas tylko wiesz, za sztycę już trudniej złapać ramę śrubami tzn. bez specjalnej "łapy" - bo jedną ręką trzymasz rower, drugą go mocujesz. 

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

@mortas tylko wiesz, za sztycę już trudniej złapać ramę śrubami tzn. bez specjalnej "łapy" - bo jedną ręką trzymasz rower, drugą go mocujesz. 

Oczywiście, ale mogę też najpierw zamocować ustrojstwo do roweru, a dopiero potem na drzwi :D.

Odnośnik do odpowiedzi