Skocz do zawartości

[amortyzator] JAki do btwina 560


Rekomendowane odpowiedzi

Hej posiadam Btwina 560 2016 https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/b_twin/48998/rockrider_560

 

Myślę żeby wsadzić tam inny amor, bo ten to działa 2/10 .  
Ogólnie problem jest taki, że nie mam pojęcia na co patrzeć by tam pasował. Rozumiem, że musi być na 1 1/8. Jakieś inne wartości mnie interesują? 

Budżet tak 600-800zł mogą być używane w tej kwocie. 

Myślałem o całym nowym rowerze, ale to za duże koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aion nowy na allegro za 500zł, skok można zmniejszyć dokładając podkładki, za reszte kasy dorwiesz kółko do tego. Lekki, dużo sztywniejszy niż w/w modele, tapered, sztywna oś, ma blokade skoku, bez problemu też się nada do roweru do cięższych zastosowań niż xc (trail, enduro) Ogólnie to najlepszy nowy amor w tej kasie.

Z tego co wiem to ta rama ma główkę tapered tylko widelec jest 1 1/8, nawet jeśli nie to możesz kupić stery półzintegrowane.

 

https://allegro.pl/oferta/nowy-amortyzator-suntour-aion-27-5-130mm-qr15-8223776839?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria_TOP_new_sport_bicycles&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQiAmZDxBRDIARIsABnkbYRCeDij1av2IUTyqkAriOjiqgb0dM4F8W6XHUDdP9xkrUUTZF9XEkoaAv8iEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMXdoPieca  to widocznie masz szczęście, bo do mnie cały czas trafiają te tłumiki ze względu stukania i słabych uszczelnień 

Dam ci drobną poradę : blokadę skoku tylko włączaj na prostej drodze i nie zalewaj dolne lagi olejem

Gdybyś chciał więcej opinii o felernych tłumikach w AION LOR to możesz napisać do tego gościa: https://m.facebook.com/profile.php?id=100015566884466&tsid=0.8999798241462424&source=result

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używałem nigdy blokady skoku bo nie muszę dojeżdżać na spoty, na kazoore mam chwilkę metrem a resztę miejscówek mam w promieniu 1.5km od domu. Olejem nie zalewałem bo lubię liniową pracę, nie potrzebuję większej progresji przy 150mm skoku.

 

Jak dla mnie rewelacja za tą kasę, warto wziąć go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 17:42, BMXdoPieca napisał:

 

Z tego co wiem to ta rama ma główkę tapered tylko widelec jest 1 1/8, nawet jeśli nie to możesz kupić stery półzintegrowane.

 

 

No właśnie na stronie z 1 postu, jest że 1 1/8 a patrząc na główkę ramy jest tapered. 

Wiec jestem głupi i nie wiem jaki brać. 

I wolałbym bez sztywnych osi bo wtedy to od razu nowe koło. 

Screenshot_20200123-161242_Snapseed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często producenci dają ramę pod sterówkę Tapered, natomiast montuja amorki ze Sterówka prostą 1/1/8 z dodaną redukcją do sterów na 1/1/2"

Chodzi tu głównie o oszczędzanie w kosztach amorków bo z prostą kosztuje kilkadziesiąt złotych taniej w porównaniu co do tapered

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ACTIVIA Raidon ma rozbieralny tłumik?

 

@maniol12 W aionie łatwo wyeliminować pukanie poprzez wymianę jednej uszczelki  na taką innym kształcie przy okazji obowiązkowego serwisu zerowego. Co do słabych uszczelnień, chodzi o dostawanie się oleju z dolnych lag do kartridża co powoduje jego uszkodzenie bo amor nie został zaprojektowany z myślą o zalewaniu.

Będzie już zaraz prawie 4 miesiąc jak śmigam na aionie i problemów na razie brak. Nadmienię że śmigam freeride i dirt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ACTIVIA napisał:

O której uszczelce mówisz w Aionie żeby przestał pukać

Mówię o takim gumowym odbojniku, seryjnie jest nie dopracowany i kartridż lubi walić o dolne lagi, ja tego problemu w swoim nie miałem ale też ma aiona i mu to ogarnialiśmy. Jak będę w domu to poszukam w manualu i wyśle fote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...