Skocz do zawartości

[Rama] Rama trekkingowa, a rower typu fittnes/urban


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu myślę o złożeniu lekko nietypowej maszyny. Przeznaczenie to szybkie przemieszczanie się po mieście, ścieżkach rowerowych trochę szutrow i rodzinne wycieczki w las. Założenia to prosta kierownica, opony 1,6-1,75 cala, sztywny widelec, montaż blotnikow i napęd 1x10. Z gotowców coś w stylu Kross Seto. Jako że mam kompletny napęd i sporo innych gratow to chciałbym złożyć coś po swojemu. Znalazlem fajna rame ale pytanie jak do takich celów pasuje rama roweru trekkingowego? 1Mam 176 cm i mogę 82cm. Trochę martwi mnie w tym przypadku duża baza kół i dluuugi tylny widelec. Co myślicie?

20200112_152448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomek21001 napisał:

Z prostą kierownicą - może się wpasujesz na styk.

Chainstay i baza - nie przejmowałbym się szczególnie.

Faktycznie przekrok może być na styk... A co masz na myśli pisząc, że z prosta kierownica 'moze wpasuje się na styk'? Tylne widelki i baza jest największą jaką widziałem porównując z innymi ramami (głównie crosowymi) a chcialbym rower ze sportowym pazurem i myślę  że te wartości kiepsko się z tym zgrywają. 

42 minuty temu, RafalxM napisał:

Hamulce mają być tarczowe czy v-brake ?

Wystarczyły by v-ki ale ofert z takim rozwiązaniem jak na lekarstwo więc chyba wypada iść z duchem czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alsew napisał:

Wystarczyły by v-ki ale ofert z takim rozwiązaniem jak na lekarstwo więc chyba wypada iść z duchem czasu 

Pytałem w związku z tym , że napisałeś ze masz już osprzęt - jeśli może być v-brake to możesz poszukać w ramach retro MTB - zaleta taka że wyrwać można bardzo tanio i przeważnie wchodzi 700x42c z pełnym błotnikiem, wersje alu miewają dodatkowo mocowanie tylne pod tarcze. Widelec i tak musisz kupić oddzielnie - w tej geo co podlinkowałeś jest widelec 465mm , to już dość dużo - Salsa Cromoto ma 468mm  , można tez dopasować coś alu czy węglowego

Taką konfigurację sam używam na co dzień , porównaj sobie geo takiego Seto  i retro mtb  i zobacz , może to jest nienajgorszy kierunek. 

Powyższy pomysł poddaję jeśli szukasz czegoś budżetowego, jeśli ma być nowoczesne geo wg aktualnych standardów to może jakieś ramy pokroju Kross Evado czy coś podobnego?

Co do przekroku  - ta rama co podałeś w zasadzie jest za duża, zawsze dojdzie ze 2cm podeszwy buta, ale to nadal za mały luz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RafalxM napisał:

Pytałem w związku z tym , że napisałeś ze masz już osprzęt - jeśli może być v-brake to możesz poszukać w ramach retro MTB - zaleta taka że wyrwać można bardzo tanio i przeważnie wchodzi 700x42c z pełnym błotnikiem. 

Retro mtb już mam :-) tj Gary Fisher Rangitoto z 94r - rama , widelec i sztyca cromo - i o ile z przodu 700x42c weszło by na luzie, to z tyłu już niestety nie. Taki przypadek. A jeśli piszecie że ta w/w rama jest za duża dla mnie to nie ma tematu.

https://www.bikko.pl/rower-trekingowy-kalkhoff-endeavour-dlx-30-m-2016-50cm-24828.html no i w sumie ciekawa polityka że robią rowery w ten sposób żeby mieć klientów tylko wśród osób +178cm. Ta rama 50 cm jest najmniejsza w ofercie.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RafalxM napisał:

ale wybitnie brzydka ta rama - ten tylny trójkąt, skoro na kole 700c takie odstępy zostają od podsiodłowej

Ogon 465mm robi swoje... Ale cena chociaż fajna bo 400 zł za nową ramę tej klasy to niezła okazja.

3 minuty temu, ahaja napisał:

Zerknij na Accenta Nordkappa.

Mam 172/78 i miałem takiego sportstera złożonego na niej w rozmiarze 18''.

To już chyba wolę złożyć takiego chwasta na ramie xc 29er o rekreacyjnym geo. 

https://m.olx.pl/oferta/promocja-rama-kalkhoff-endeavour-disc-rozmiar-m-50-CID767-IDxKH6Q.html#position=4&page=1 gdyby kogoś interesowała to wisi ona w sklepie rowerowym.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...