Skocz do zawartości
hadwao

[Przyczepka] Przyczepka rowerowa dla większych dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

hadwao

Cześć nie wiem czy dobre forum, ale myślę że tu są osoby znające temat.

W skrócie potrzebuję tanią i ładowną przyczepkę rowerową, którą przewiozę 2 dzieci do szkoły. Problem w tym, że dzieci są już dość duże - 8 lat/24kg i 4 lata/16kg.

Trasa to 3km, 100% asfalt .

Dlaczego szukam taniej przyczepki - bo będę ją parkował pod domem (nie mam warunków aby ją składać/rozkładać itp) - jakieś Thule będzie za bardzo kusiło + myślę, że po roku takiego stania na deszczu i mrozie przyczepka będzie nadawać się do demobilu. 

Na pewno też ktoś doradzi, że starsze dziecko może jechać samo rowerem, a młodsze na fotelik - niestety taka opcja nie wchodzi w grę bo ja tylko dziecko zawożę, a odbiera babcia z małym autem i nie ma jak tego roweru wraz z fotelikiem i 2 dzieci przywieźć do domu. Jest też aspekt czasowy - dojazdy w tej konfiguracji zajmuje zdecydowanie za długo od rana aby robić tak codzienne (czasami praktykujemy jak dzień jest luźniejszy i mogę dzieciaki również odebrać).

Tak więc pytanie, czy ktoś testował któreś z tych tanich przyczepek z Allegro, które niby twierdzą, że mają ładowność 40-45kg. Czy rzeczywiście można im zaufać - zakładam, że limity pewnie uwzględniają jazdę w lekkim terenie, więc na asfalcie w praktyce można się spodziewać, że i więcej da się pociągnać. Z drugiej stron są to pewnie produkty chińskie, więc też nie ma od nich o za wiele oczekiwać. 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie lub pomysły jak inaczej można dostarczyć dzieciaki rowerem nie zostawiając na miejscu tony sprzętu bo może jest jakieś inne wyjście. Myślałem np. o holu rowerowym + foteliku, ale taki zestaw to już chyba cięko opanować w jakichś awaryjnych sytuacjach gdy np. jakieś Audi postanowi wyprzdzić na gazetę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radko10

Marcinie,
Używam przyczepki do transportu psiaka, czasami a w zasadzie 5 razy. Zwierzę warzy 35 kg. Ciężko jest mi sobie wyobrazić przyczepkę na dwoje dzieci o wadzę którą podałeś.
Są rowery dla dwójki dzieci i rodzica rodem z https://yubabikes.com/cargobikestore/electric-boda-boda. Dzieci jadą na bagażniku. Tak w mojej wiosce robią niektórzy z jednym dzieckiem.
Cena szacun.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hadwao

Jeździłem już z takim składem z przyczepką na wakacjach - wbrew pozorom nie było tak źle (trochę sportowo jeździłem więc sama waga itp to nie problem). Niestety na wakacjach to było takie "w koło komina" i przyczepka z wypożyczalni - nie wiedziałem, że są limity wagowe. Teraz szukając czegoś do kupienia, okazuje się, że te limity są całkiem małe i trochę strach jeździć po drodze czymś co może się rozpaść... Sam nie wiem czy odpuścić temat czy kupować. Niestety zakup elektryka z takim czymś to już za wiele + nie mam gdzie tego trzymać ;-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radko10

Przyczepka w garażu to jak trzy rowery.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hadwao

Ostatecznie kupiłem przyczepkę z limitem 45kg. Dzieciaki się mieszczą - przy otwartym dachu nie ma problemu, przy założonym trochę jak sardynki, ale to opcja awaryjna na deszcz ;-) Dzisiaj był test - przyczepka dała radę - niestety nie przewidziałem jednej rzeczy - rower + kilkadziesiąt kg na holu niezbyt fajnie się zachowuje jak droga jest oszroniona/oblodzona - trudno ruszyć/zahamować. Poza tym całkiem spoko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jou300

A są przyczepki z amortyzatorem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• rambolbambol
      Przez rambolbambol
      Przyczepka rowerowa Qeridoo Sportrex 2 2015
      cena: 1200zł
      Mam na sprzedanie przyczepkę rowerową, która sprawiła moim dzieciakom mnóstwo frajdy w ciągu ostatnich lat. Dzieciaki rosną (3 i 6 lat) i od tego roku wolą poruszać się na rowerach same. Przyczepka pozwala na wyniesienie lansu w zupełnie nowy poziom. "Tatusiowanie" z nią to czysta frajda. Inne mamusie będą się za wami oglądać z myślą "Oto jest Masa Krytyczna! Ach jak mężnie Ojciec ten dziatwy swe jurnie do przodu ciągnie." 
      Co do przyczepki, jest to model dwuosobowy, amortyzowany z pełnym osprzętem. Za regulowanym oparciem jest miejsce na dwa plecaki albo namiot i trzy śpiwory. Sprzęt nadaje się kilkudniowe wypady pod namiot z dzieciakami. Amortyzacja pozwala na spokojny sen pasażerów, nawet podczas jazdy w lesie. Po złożeniu przyczepka mieści się do bagażnika każdego auta kombi i większości sedanów, co potwierdziłem testami (Skoda Octavia, VW Passat, Kia Ceed, Ford Focus). W porównaniu do konkurencji jest bardzo lekka i dobrze wyważona, bo środek ciężkości ma idealnie w osi kół. Stan przyczepki określiłbym jako bardzo dobry: nieklepana, nieszpachlowana, licznik nie cofany, będę płakał jak sprzedawał.
      W zestawie do przyczepki dokładam jeszcze:
      dodatkowe kółko przednie do joggingu, jakby ktoś chciał potrenować pchanie wózka przed najbliższą wyprzedażą w Lidlu zaczepy do dwóch rowerów, jakby nam wysiadła para w nogach a partnerka wyglądała zbyt świeżo na swoim rowerze maszt na sztandar rodzinny, żeby gawiedź widziała kto jedzie dodatkowe zadaszenie przeciwsłoneczne, co by się dzieciaki nie spiekły To jest dokładnie ten model, co w artykule:
      http://bicycle-test-reviews.com/qeridoo-sportrex-2-bicycle-trailer-in-the-test/
      Możliwość zobaczenia na żywo w Bydgoszczy, przymierzenia dzieciaków i przejechania się z przyczepką po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 663 302 638

• rambolbambol
      Przez rambolbambol
      Zagadnienie:
      Piasta tylna DT 350 Thru Bolt 135x10mm Zacisk RWS Thru Axle 135x10  http://rowerowy.com/.../dt-10-135-AXLE Poziome haki: takie:
      Konieczność dołożenia haka do przerzutki z jednej i haka do przyczepki z drugiej strony:
      Problem:
      O ile w poprzedniej ramie (Trek Cobia) z pionowymi hakami zacisk RWS dawał spokojnie radę, żeby zamocować hak przyczepki, to w obecnej ramie gwint RWS łapie tylko na 2mm. Jest po prostu za krótki, aby złapać koło i zaczep do przyczepki. Wymyśliłem do tej pory trzy możliwe rozwiązania, ale pewnie da się to zrobić lepiej i prościej.

1. Rozwiązanie pierwsze (słabe i drogie):
      Zakupić End Capy 135x5 QR i ośkę DT Swiss RWS 145x5 do tandemów (link).
      Będzie to kosztowało mnie koło 200zł i tak właściwie to zrobię downgrade z Thru Bolt do QR. Ogólnie słabo to wygląda.

2. Rozwiązanie drugie (niepewne):
      Zakupić oś Shimano SM-AX80 (link) i mieć nadzieję, że nie okaże się za krótka.
        3. Rozwiązanie trzecie - niegwintowane ośki:
      http://www.rooader.p...&search_button=
      I do tego jakaś konkretna nakrętka samo kontrująca. Gwintu mógłbym narżnąć dalej, jakby mi zabrakło.  Można to pewnie dobrze skręcić. Łożyska by się opierały na ośce a nie na gwincie. Da to radę?

Macie jeszcze jakieś pomysły, jak mogę rozwiązać ten problem? Czy któreś z powyższych rozwiązań wydaje wam się najbardziej sensowne? Liczę na waszą opinię.
    • MikeDozer
      Przez MikeDozer
      Czołem!

Mój kolejny wypad do Szklarskiej Poręby ale pierwszy raz ze swoimi rowerami i dziećmi. Dzieci lat 2 i 4. 4ro latek już jezdzi na rowerku ale góry jeszcze dla mniego za wysokie. Planujemy albo wziać swoją przyczepkę albo wynając na miejscu bo widzę że można. 

Szukam tras łatwych między 5 a 40km (zależnie od siły i czasu dla danego dnia ) gdzie da się komfortowo jechać z taką przyczepką, bo te góry z tej strony są mi nieznane.

W internetach wczytałem o trzech łatwych trasach:
      Trasa nr 2 Trasa Kogeneracji
      Trasa nr 5 Karkonoski Ekspress pod Reglami
      Trasa nr 6 Pętla Trzy Jawory

Niestety nie znalazłem ich śladów GPX ani podobnych, więc spróbuje stworzyć własne. 

Czy znacie może inne trasy łatwe (szutry i asfalty) w miarę wolne od ruchu samochodowego gdzie przejadę z dużą dwuosobową przyczepką? Podjazdy mi aż tak niestraszne, ale wtedy trasa krótsza  

Pytanie bonus: czy może jakieś fajne techniczne trasy dla nowicjusza w kolarstwie górskim na wypadek gdybym sam chciał pojechać które warto zobaczyć? Lubie zjazdy ala Twister w BB. Na płaskim nie ma dla mnie kłopotu zrobić 60km rowerem w ciężkim piaszczystym terenie a po górach troche biegałem i coś kondycji jest, ale nad techniką muszę na pewno popracować, dlatego odpadają mocne downhillowe trasy (no i rower by mógł tego nie wytrzymać ). Szukam raczej prostego amatorskiego flow Wiem, że mogę jechać do Świeradowa i być może na jeden dzień pojade, ale chciałbym coś lokalnego w Szklarskiej Porębie.

Thanks from the mountain! 
    • Joachim
      Przez Joachim
    • TWK
      Przez TWK
      W ostatni tydzień lipca 2016 wybraliśmy się na wyprawę rowerową dookoła Bornholmu.
      Zapraszam do obejrzenia naszych filmików, w których ukazujemy przebieg naszej wyprawy, przygody po drodze i ciekawe miejsca jakie udało nam się zobaczyć. Wyprawa bardzo udana, trafiliśmy na dobrą pogodę. Deszcz złapał nas tylko 2 razy. 
      Widać jak wygląda ruch na Bornholmie, jak wyglądają drogi rowerowe, campingi, dojazd do atrakcji. 

Gdybyście mieli pytania odnośnie naszego wyjazdu lub miejsc które odwiedziliśmy - zadajcie nam je w tym wątku na forum.

Wyprawa przebiegała następująco, miłego oglądania:

DZIEŃ 1
      - poranna kąpiel w morzu w Sassnitz
      - prom do Rønne (Povl Anker)
      - przejazd rowerami do Nyker
      - przejazd rowerami do Hasle
      - zakwaterowanie w Hasle Familiecamping

https://youtu.be/7Rf-PVUf5RM

DZIEŃ 2
      - planowanie drogi w Hasle
      - przejazd do Jons Kapel
      - zwiedzanie ruin zamku Hammershus