Skocz do zawartości

[Giant Trance SX E+ 1 Pro 2019] po przejechaniu 3000km


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Furey napisał:

Mam paru znajomych co mają samoróbki i jednego z fastem. Każdy elektryk bez dedykowanego chłodzenia się przegrzewa jak się go ciśnie. Niektóre gówniane konstrukcje się nawet grzeją od samej jazdy po płaskim. Elektryka na pełnej się nie da schłodzić radiatorami na silniku. Musisz mieć silnik w midzie. A jak masz w midzie to inna konstrukcja i moc. Jeżeli planujesz fastem jeździć tak jak motorem to wątpię czy znajdziesz coś dla siebie. Boost na moment, jasne. Na dłużej? Nope.

Nie wiem o czym byłeś poinformowany i jakie scenariusze użytkowania przedstawiłeś. Więc tak jak wspominałeś słowo przeciw słowu a sąd zdecyduje kto jest bardziej wiarygodny.

Patrząc na twoje wymogi to wychodzi mi, że rozwiązaniem dla ciebie byłby:

https://www.motocykl-online.pl/artykuly/KTM-Freeride-E-XC-elektryczne-enduro-nowej-generacji,12124,1

 

Ktm elektryka w Krakowie nie mozna przetestowac :( problemy jakies z bateria i magazynowaniem ktm twierdzi ze sa. Jest w poznaniu ale nie bylo czasu aby sie wybrac. Na wiosne planuje testy

6 minut temu, Furey napisał:

W sumie przeglądałem co tam na allegro można znaleźć z elektryków obecnie i znalazłem twój rower:

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-giant-trance-sx-e-1-pro-2019-8682552576

Temat na forum "[Giant Trance SX E+ 1 Pro 2019] po przejechaniu 3000km ". Próbujesz oszukać potencjalnego nabywcę ukrywając realny przebieg roweru. Pomijając to, że teraz ktokolwiek kupi ten rower może sobie nim pojeździć 179 dni i ci oddać bo świadomie zataiłeś te informację to jest to zwykły ruch Janusza biznesu.

Nie wg tego co opisujesz na forum i nie wg tego jakie zdjęcia wstawił sklep w tym temacie. Ale twoje ładne świecące i z daleka.

Chyba bez kół.

No nie bardzo.

Myślę, że sam siebie zaorałeś w tym momencie. Tyle ode mnie w temacie.

image.png

image.png

image.png

Ogloszenie bylo dodane duzo wczesniej zanim sie rozsypal rower bo chcialem zmienic na nowego gianta. Oddalem rower do serwisu aby wszystko bylo zrobione i dawno mialo byc gotowe ale w serwisie po okolo 10 dniach powiedzieli ze silnik na reklamacji naprawia i niestety naprawa juz trwa ponad 3 jak nie 4 tygodnie. 
Prosze ostroznie z epitetami  bo nie nie znasz mnie ani moich biznesow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dawmac napisał:

Prosze ostroznie z epitetami  bo nie nie znasz mnie ani moich biznesow. 

W polskiej nomenklaturze przyjęło się określenie Janusz biznesu na osoby które kręcą liczniki w samochodach przed sprzedażą. Nie znam twoich firm czy biznesów.

Za to nie wiedziałem, że rowery tyją a silniki zyskują na mocy z czasem.

Powodzenia w biznesie!

Edytowane przez Furey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis wiedzial ze rower jest na sprzedaz i kazalem wszystko zrobic aby byl w 100% sprawny. Wszystkie elementy nowe za okolo 1300zl. Bardzo Cie prosze nie mierz ludzi swoja miara bo ja nikogo dla kilkuset zloty nie oszukalem i nie oszukam. 
Temat zalozylem nie ze wzgledu na $ o czym kilka razy pisalem tylko chodzi o to ze co innego mowil sprzedawca w dniu sprzedazy a co innego po paru miesiacach. Glownie chodzi o fakt ze rowery elektryczne to jeszcze bardzo niedopracowane i bardzo drogie w uzytkowaniu ZABAWKI. Teraz to wiem i jak kupie kolejnego elektryka to bede znal koszty. Ci co maja taka wiedze to super bo nie beda rozczarowani a ja moge miec glownie pretensje do siebie ze zaufalem sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
Teraz, dawmac napisał:

Bardzo Cie prosze nie mierz ludzi swoja miara bo ja nikogo dla kilkuset zloty nie oszukalem i nie oszukam. 

Jeżeli kupię twój rower teraz to dopuścisz się oszustwa bo 3 parametry w tej aukcji nie są zgodne z prawdą.  Tak wygląda twoja miara.

Jak sprzedawałem mojego elektryka to przestałem na nim jeździć po tym jak podałem orientacyjny przebieg i ilość cykli baterii aby nabywca wiedział co kupuje.

Skoro to było tak dawno to miałeś już wiele czasu na zmodyfikowanie ogłoszenia ale tego nie zrobiłeś.

Czy jesteś oszustem nie wiem. Na pewno nim będziesz jeżeli ktoś kupi ten rower przy obecnej formie ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furey napisał:

W polskiej nomenklaturze przyjęło się określenie Janusz biznesu na osoby które kręcą liczniki w samochodach przed sprzedażą. Nie znam twoich firm czy biznesów.

Za to nie wiedziałem, że rowery tyją a silniki zyskują na mocy z czasem.

Powodzenia w biznesie!

Przeczytaj kolejnego posta z moja odpowiedzia. Podany jest dokladnie model roweru i jest mozliwosc sprawdzenia jaka ma moc, nie mam mozliwosci zmiany mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dawmac napisał:

Przeczytaj kolejnego posta z moja odpowiedzia. Podany jest dokladnie model roweru i jest mozliwosc sprawdzenia jaka ma moc, nie mam mozliwosci zmiany mocy :)

Szkoda z tobą dyskutować ale w sumie trochę mi zabiłeś nudę dnia codziennego.

Skoro myślisz, że możesz wystawić rower, przejeździć nim drugie tyle a potem udawać , że przecież nic się nie stało bo oddałem do serwisu a to GIANT jest zły.

Kup samochód, podaj przebieg 100k. Wystaw na allegro. Jeździj przez rok. Ktoś kupił samochód. Samochód ma 200k. Nic się nie stało bo jest po przeglądzie!

Malujesz się na obrońcę prawości i zasad a próbujesz zrobić w wała pierwszą lepszą osobę na allegro podając fałszywe bądź zaniżone parametry.

Moc jest podana w katalogu. 10 sekund szukania:

https://www.giant-bicycles.com/pl/syncdrive

Podałeś wartość z dupy 4 razy wyższą niż realna. Jak nie wiem jak mierzyć wacka to nie mówię, że ma metr.

Wagi tez nie masz możliwości sprawdzenia? Nie ma wagi w domu? Czy 18 ci ładnie wyglądało?

KArbonowy Sworks Turbo Levo waży 20 kg. Ale twój jakoś 18.3

Idę na pocztę po drona. Mam nadzieję, że faktycznie jest nowy bo się może okazać, że jak go sprzedawca wystawiał to miał 0 ale teraz ma 1500 km.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furey napisał:

Szkoda z tobą dyskutować ale w sumie trochę mi zabiłeś nudę dnia codziennego.

Skoro myślisz, że możesz wystawić rower, przejeździć nim drugie tyle a potem udawać , że przecież nic się nie stało bo oddałem do serwisu a to GIANT jest zły.

Kup samochód, podaj przebieg 100k. Wystaw na allegro. Jeździj przez rok. Ktoś kupił samochód. Samochód ma 200k. Nic się nie stało bo jest po przeglądzie!

Malujesz się na obrońcę prawości i zasad a próbujesz zrobić w wała pierwszą lepszą osobę na allegro podając fałszywe bądź zaniżone parametry.

Moc jest podana w katalogu. 10 sekund szukania:

https://www.giant-bicycles.com/pl/syncdrive

Podałeś wartość z dupy 4 razy wyższą niż realna. Jak nie wiem jak mierzyć wacka to nie mówię, że ma metr.

Wagi tez nie masz możliwości sprawdzenia? Nie ma wagi w domu? Czy 18 ci ładnie wyglądało?

KArbonowy Sworks Turbo Levo waży 20 kg. Ale twój jakoś 18.3

Idę na pocztę po drona. Mam nadzieję, że faktycznie jest nowy bo się może okazać, że jak go sprzedawca wystawiał to miał 0 ale teraz ma 1500 km.

Sprawdz kiedy byla wystawiona oferta. Tak,wystawiona byla oferta z pelna nazwa i opisem i nie problem sprawdzic wage czy moc kataligowa. Co do przebiegu to tez zadna tajemnica bo kazdy serwis odczyta przebieg roweru i jesli jest nie zgodny z oglozzeniem to klient ma prawo obnizki ceny czy odstapienia od umowy. 

O wystawienie tego ogloszenia poprosilem pracownika jakis czas temu, juz poprawione aby Cie nie dreczylo :) Ja poprostu nie mialem czasu :(

dzieki za info bo szczerze to zapomnialem o tym ogloszeniu :( mysle ze teraz jest ok a jak sa jakies bledy to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, dawmac napisał:

Ogloszenie bylo dodane duzo wczesniej zanim sie rozsypal rower bo chcialem zmienic na nowego gianta.

 

Teraz, dawmac napisał:

O wystawienie tego ogloszenia poprosilem pracownika jakis czas temu,

Niby sprzeczności nie ma ale jakoś zalatuje ratowaniem dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michuuu napisał:

 

Niby sprzeczności nie ma ale jakoś zalatuje ratowaniem dupy.

Lubisz teorie spiskowe :) mamy kilkadziesiat tysiecy ofert na roznych stronach, portalach, sklepach naszych i mozna zapomniec o jakims tam ogloszeniu. Jeszcze raz dzieki za zwrocenie uwagi i milego popoludnia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
16 minut temu, dawmac napisał:

mamy kilkadziesiat tysiecy ofert na roznych stronach,

Nie przeczę ale swoją delikatnie rzecz ujmując nieco zawiłą retoryką doprowadziłeś do tego, że zwątpiłem w czystość intencji.

Mimo, że byłem w pierwszym szeregu protestujących przeciwko "złemu serwisowi".:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest jak pisalem, temat zamknac :) erzurum nie masz pojecia o biznesie a uzywasz takich slow :)  zaloz kiedys firme to bedziemy mogli porozmawiac a jak na razie to prosze nie osmieszaj sie.  

skom25 - pewnie zamknac temat bo po co ktos kto planuje zakup roweru elektrycznego za okolo 20.000zl ma przecyztac jakie z tym wiaza sie wydatki. Moze gdyby takich tematow bylo wiecej ludzie byli by bardziej swiadomi zakupu. Sprzedawca opowida ze za ta kwote to dostajesz super rower do jazdy w trudnych warunkach i zero stresu ale jakie jest rozczarowanie gdy sie okazuje ze ten rower to zabawka na niedzielne wycieczki a nie wytrzymaly sprzet ktory jest niedopracowany i ze slabej jakosci, nieodpowiedniej  do mocy czesci za ktrore klient musi placic. Zamknac temat !! Niech Was kroja firmy i im placcie i udawajcie jacy to jestescie super profesjonalni ze w 2000km po paru miesiacach wymieniacie dwa lancuchy, zebatki, piasty itd za swoje pieniadze :) Giant sie smieje, serwisy maja kase a Wam sie wydaje ze jestescie "lepsiejsi" bo tak trzeba :) Fajnie byc frajerem, dac sie rznac na kase i jeszcze z tego powodu miec dobre samo poczucie :)

skom25 - sprawa jest w toku, GIANT nadal "naprawia" silnik na gwarancji ale zero daty kiedy bedzie to zrobione :(  Jak otrzymam w koncu kiedys rower to zgodnie z (art. 41 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów) sprwe poprosze aby zlozyl zecznik praw konsumenta ( świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej konsumentom, występowanie do przedsiębiorców w sprawach dotyczących ochrony praw i interesów konsumentów  ) i zgodnie z (art. 96 ust. 1 pkt. 11 ustawy)  wniesienie pozwu przez rzecznika jest, na mocy ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, zwolnione od obowiązku wnoszenia opłaty sądowej.  Dla mnie zadne koszty, GIANT niech sie tlumaczy z uzytych podzespolow i ich szybkiego zuzycia. Moze mam racje a moze nie a moze zmusi to producenta do zmiany polityki wobec klienta. Dla wielu z Was to i tak nie ma znaczneia bo lubicie placic za to ze sprzedano Wam towar ze slabej jakosci podzespolow. Ja jako zwykly klient na to sie nie zgadzam i tyle. 

Mozna oczywisci etemat zamknac bo jest niewygodny a znaki interpukcyjne sa najwazniejsze w takim przypadku :)

Szczerze to zegnam towarzystwo, fajnie ze wiele osob uwaza ze elektryki to nie do konca dopracowany produkt i koszty wprowadzania nowej technologii powienien ponosic producenta a nie my klienci, dla tych co uwazaja inaczej gratuluje wiary w marketing.

Milego wieczoru zycze i serdecznie pozdrawiam bo dalsza rozmowa przypomina kopanie sie z koniem :) Pozdrowienia dla wszykich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dawmac napisał:

kto planuje zakup roweru elektrycznego za okolo 20.000zl ma przecyztac jakie z tym wiaza sie wydatki. Moze gdyby takich tematow bylo wiecej ludzie byli by bardziej swiadomi zakupu.

Ale tutaj masz 100% słuszność i nikt temu nie będzie zaprzeczał,problem w tym,że ludzie nie wiedzą ile to kosztuje,i jaki jest koszt eksploatacji,oczy otwierają się dopiero gdy przychodzi do wymiany części eksploatacyjnych.

Powiedz przeciętnemu rowerzyście śmigającemu na trekkingu,że koszt  napędu takiej ultegry czy dura,jest większy niż cena jego roweru,puknie się w głowę.

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dawmac napisał:

pewnie zamknac temat bo po co ktos kto planuje zakup roweru elektrycznego za okolo 20.000zl ma przecyztac jakie z tym wiaza sie wydatki

No właśnie nie, bardzo dobrze że założyłeś ten temat, zresztą napisałem Ci to już wcześniej. Według mnie niepotrzebnie próbowałeś na początku trochę ukryć jak tak naprawdę używałeś roweru. Przecież każdy ma prawo używać tak jak mu się to podoba, a czy sprzęt to wytrzymuje czy nie, to już inna sprawa i chyba właśnie po to założyłeś ten wątek.

Sam zakładałem podobne wątki ( chociażby o SR Raidon) i nie żałuję. Po co ktoś ma wydawać pieniądze na bubel? Myślę że dzięki mnie kilka osób uniknęło rozczarowania, a kilka innych przejrzało na oczy i domagali się naprawy.

Także jak najbardziej popieram to co napisałeś, tylko na przyszłość więcej konkretnego przekazu :) 

Zamknąć temat nie dlatego że inni nie przeczytają, bo przeczytają. Temat będzie zamknięty, nie usunięty. Zamknąć dlatego, bo zaraz rozpęta ( a właściwie to już się zaczęła...) się nikomu niepotrzebna burza.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dawmac napisał:

sprawa jest w toku, GIANT nadal "naprawia" silnik na gwarancji ale zero daty kiedy bedzie to zrobione :(  Jak otrzymam w koncu kiedys rower to zgodnie z 

Kogo ty robisz w ch...? Sprzedajesz ten rower na aukcji i jest do obejrzenia w Krakowie, czy jest w serwisie?

Czas zakończyć tą farsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dawmac napisał:

i jest jak pisalem, temat zamknac :) erzurum nie masz pojecia o biznesie a uzywasz takich slow :)  zaloz kiedys firme to bedziemy mogli porozmawiac a jak na razie to prosze nie osmieszaj sie.  

 

Na jakiej podstawie mnie oceniasz i moje "biznesy"? Ja Ciebie mogę ocenić na podstawie oferty w której wprowadzasz w błąd potencjalnych kupców a potem mało wiarygodnie się z tego tłumaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, erzurum napisał:

Na jakiej podstawie mnie oceniasz i moje "biznesy"? Ja Ciebie mogę ocenić na podstawie oferty w której wprowadzasz w błąd potencjalnych kupców a potem mało wiarygodnie się z tego tłumaczysz.

Dla przykladu podaj ilu zatrudniasz pracownikow na pelnym etacie z zus, urlopami itd. 
jak wspomnialem nie mam ochoty kopac sie z koniem, zycze tym wszystkim “supermenom” internetu aby za swoje zarobione pieniadze kupili rower za 20.000 a pozniej im sie rozsypal po paru miesiacach :)

wkg prosze nie oceniaj osoby ktorej nie znasz, masz misje “robic dobrze” danej firmie to ok ale nie moim kosztem. 

lemos prosze czytaj ze zrozumieniem moje posty, wiem duzo bledow itd ale powinienes dac rade. Nie chce mi sie po raz kolejny calej historii opisywac.

skom25  tak wiem, teraz bym zrobil to inaczej, ale fakt ze rower ostro traktowany to okolo 15% uzytkowania. Tak naprawde to nie rozumie tych zlosliwych wpisow. Ja do nikogo z Was nic nie mam. Kupilem rower za 20.000zl ktory wymaga po paru miesiacach wielu napraw i platnych i gwarancyjnych. Ja swoje sprawy ze sklepem bede zalatwial i to wszystko. Chodzo o to ze elektryk to nie taka piekna bajka jak mowi sprzedawca. Tak wystawil pracownik jakis czas temu oferte na allegro, tak byly bledy i zostaly poprawione. Przeciez i tak kazdy rozmawia przed zakupem i co za problem obejrzec rower w serwisie Gianta ? Przeciez nikt z tego nie robi tajemnicy.  
Dla tych co szukaja sensacji i lubia udowadniac ze odkryli czyste zlo zycze milego wieczoru, nie myslalem ze jedna aukcja na allegro z uzywanym rowerem spowoduje ze jestem oszustem, rakiem, januszem, kretaczem itd itd, wiecej luzu i pozytywnego podejscia do drugiej osoby ! J Ja tak uwazam i moze to moj blad ale nie zmienie podejscia :) wszystkiego naj w nowym 2020 dla wszystkich ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...