Skocz do zawartości

[napęd] wymiana napędu w fatbike'u


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dorardzić w sprawie wymiany napędu w tym oto rowerze. Dysponuję tylko zdjęciami.
Właściciel chce zmienić na: Shimano FC M617 Deore Korba MTB 36x22 2x10rz czy to będzie pasowało?
Dodatkowo wymiana kasety na 10rz. Pytanie czy taka korba przypasuje, czy musi być wersja +3m FC-M6000.
Dodatkowo nie wiem czy taki sprzęt jest przystosowany pod montaż przedniej przerzutki.
Co sądzicie?

 

 

Screenshot_20191209-211911_Allegro.jpg

Screenshot_20191209-211812_Allegro.jpg

Screenshot_20191209-212130_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma oporów pancerza na ramie ( dla pancerza od przedniej przerzutki ) to będzie problem. Najważniejsze jednak, że to jest taki marketowy fat bajk, koło tylne na wolnobiegu, więc potrzebna będzie wymiana piasty + pewnie szprych ( a najlepiej koła ) Pytanie czy to w ogóle jest rama aluminiowa ? ( ma niewymienny hak tylnej przerzutki ) Jak długi jest suport ( mufa ) może jakiś niestandardowy, mega długi. Generalnie inwestowanie w ten rower/ramę to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma to jak inwestycja przekraczająca obecną wartość roweru... Przy klasycznej czy nawet boostowej korbie opona zawadzałaby o łańcuch. Tam raczej jest korba (i suport) pod jeden z kilku standardów fatowych. Rama stalowa i nawet zaczęła gnić w okolicach sprasowania haków tylnej piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej człowiek zbiera na normalny rower. Markowego Fata można kupić za 3 tyś używkę w bardzo dobrym stanie. Ew. rower typu Trek Roscoe(rower trail na kole 27,5+).

Czasem trzeba powiedzieć że nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to coś nie warto pchać jakichkolwiek pieniędzy. Niewymienny hak to rip przy jakiejkolwiek glebie (pewnie już teraz jest krzywy), wolnobieg czyli zabawa w przeplatanie/wymianę koła.

@SoloTM ewentualnie można wrzucić side swing. Ja sam mam rower przerobiony na side swing i pancerz idzie od manetki do przerzutki a do ramy trzymają go trytytki. Nie wiem tylko czy są side swingi o różnicy 14 zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba i przednia zmieniarka to chyba akurat najmniejszy problem, bo korba zapewne na kwadrat - więc przypasuje każda, nawet najzwyklejsza, a do przerzutki można w miarę łatwo i tanio kupić fatowy adapter pod DM. 

Natomiast to, co dzieje się z  tyłu to jest już lekki dramat. Zacznę od tego, że nie znamy rozstawu tylnej piasty - jeżeli jest 190mm to pół biedy, bo piasty są dostępne. Nie są tanie, ale są dostępne. Przy 170mm robi się gorzej, bo jedyne dostępne są pod 36 dziurek i to pojedyncze sztuki, na 32 dziury został na rynku w zasadzie tylko hope/dtswiss powyżej 700PLN/sztuka i to przy pomyślnych wiatrach. Czaaaaasem trafi się coś na rynku wtórnym.

Także tego.... oddać na złom i zbierać na nowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...