Skocz do zawartości

[amortyzator] Manitou Markhor 29 boosta


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym widelcu? Przeznaczenie to wielkopolskie maratony i treningi. Czyli teren niezbyt trudny. Zawodnik 80-85kg. Jak wygląda serwis tego amora? Da się go zrobić w warunkach domowych tak jak Rock Shox a? Nie ma problemu z częściami zamiennymi?  Czy jest możliwość zmiany skoku? Na rynku jest ich sporo w wersji 120mm a potrzeba 100mm. No i może ma ktoś ten amor i podzieli się wrażeniami z jazdy. Filmik Szajbajka widziałem... :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność części mierna. Jedyne co kupisz bez wielkich problemów to uszczelki kurzowe z gąbkami (koszt ~80zł). Tłok sprężyny powietrznej ma plastikowy popychacz. Negatywna sprężyna stalowa i IMHO może być zbyt miękka dla 85kg. Tłumik prościutki, coś a'ala TurnKey z RSa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Markhora (ważąc 70 kg) i chodził znakomicie. Czuły na małe nierówności, ale i jakoś progresywny w sam raz – dało się go ustawić tak, żeby zarazem "wybierał liście" i nie zapadał się do dna na większych przeszkodach. Nawet nie kombinowałem za dużo z ustawieniami żeby go doprowadzić do przyzwoitego działania, czego nie mogę powiedzieć o Rebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No reba jest sporo sztywniejsza, lżejsza i mniej wrażliwa na masę ujeżdżającego jednak. Markhor to bardziej taki xc30 gold ale xc30 podobnie jak reba pracuje poprawnie z szerokim zakresem masy kierującego. Z drugiej strony markhory w wakacje na CRC bywały po 90EUR ;)

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dokumosa napisał:

No reba jest sporo sztywniejsza

No ja jestem 65kg kurczakiem więc dla mnie wszystko jest sztywne :)

30 minut temu, Dokumosa napisał:

mniej wrażliwa na masę ujeżdżającego jednak

To fakt - niezależnie od wagi ludzie mają problem z jej ustawieniem, aby pracowała przyzwoicie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dokumosa napisał:

Markhor to bardziej taki xc30 gold ale xc30 podobnie jak reba pracuje poprawnie z szerokim zakresem masy kierującego. 

Czyli przy masie rudera 85kg Judy z Motion Control będzie lepszym wyborem jak rozumiem? Ewentualnie z budzeciakow zostaje Epixon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/RockShox-Standrohr-15x110mm-11-4018-008-546-Ersatzteile/dp/B071W5QJRS/ref=sr_1_20?dchild=1&keywords=rock+shox+reba+26&qid=1571757616&sr=8-20

A co to za Reba że taka cena śmieszna? Z tego co widzę na foto to ma nawet wyjście pod blokadę z manetki. Rozumiem że zmiana skoku z 120 na 100 mm wygląda podobnie jak w Reconie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić skok w rebie trzeba wymienić popychacz tłoka (z tłokiem) ang. airshaft. Koszt ~80-100zł. Ew. może się będzie ktoś chciał zamienić. Z drugiej strony możesz zawsze pokombinować z tokenami i wiekszym SAG.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak się zmieni popychacz tłoka to jest bajka a koszt w sumie niewielki. Wg strony Srama jest Reba A6 i A8 a tu do kupienia jest A7. Z zestawami serwisowymi nie ma problemu ale pewnie czymś się różni, tylko czym? No i ciekawe czy wyjście pod manetke jest tylko na zdjęciu... 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 22.10.2019 o 10:15, bts napisał:

Testowałem Markhora (ważąc 70 kg) i chodził znakomicie.

pewnie to był świeży widelec stąd te pozytywne wrażenia. Niestety poniżej Marvela w widelcach nie uświadczysz uszczelek Evil Genius i w przypadku zaniedbania widelca bardzo szybko można zmienić zdanie o znakomitej pracy ;)
Do autora - jeśli chcesz coś ze stajni Manitou to zawsze szukaj widelców z tłumikiem ABS +.   Markhor  jako tłumik ma coś na kształt kija z dziurami o działaniu zerojedynkowym. Albo blokada albo nie :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrmorty napisał:

pewnie to był świeży widelec stąd te pozytywne wrażenia. Niestety poniżej Marvela w widelcach nie uświadczysz uszczelek Evil Genius i w przypadku zaniedbania widelca bardzo szybko można zmienić zdanie o znakomitej pracy ;)

To prawda, widelec nowiutki. Co masz na myśli przez zaniedbanie widelca? Niedostatecznie częsty serwis sprężyny powietrznej? Czy trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę przy serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.10.2019 o 17:49, Alsew napisał:

https://www.amazon.de/RockShox-Standrohr-15x110mm-11-4018-008-546-Ersatzteile/dp/B071W5QJRS/ref=sr_1_20?dchild=1&keywords=rock+shox+reba+26&qid=1571757616&sr=8-20

A co to za Reba że taka cena śmieszna? Z tego co widzę na foto to ma nawet wyjście pod blokadę z manetki. Rozumiem że zmiana skoku z 120 na 100 mm wygląda podobnie jak w Reconie?

Bo to nie amortyzator tylko część zmienna opisywana jako CSU (korona, golenie i sterówka). Cena faktycznie dziwna bo można to kupić za 150-170EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to amor ma iść do roweru mojego brata i skończy się chyba na Rebie z Decathlona za 1650zl. Jedyne co nas zastanawia to czy do tej wersji da się podłączyć manetke. Na stronie jest napisane że amor jest kompatybilny z rowerem RR XC500. W tym rowerze jest manetka więc i amor powinien mieć wyjście pod manetke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...