Skocz do zawartości

[Strava] Nie będzie już przechwytywać danych z czujników?


shiler

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kamfan napisał:

Wahoo, kiedy było dużo mniejsze wprowadziło tą funkcję do darmowej apki

Zauwaz ze Wahoo jest w duzo prostrzej sytuacji, DZialaja na swoim urzadzeniu, ktore znaja i w pleni kontroluja od a do Z. .. w dosc prosty sposob moga sprawdzic wiekszosc czujnikow ktore nie sa drogie... i w wiekszosci przypadkow wszystko bedzie dzialac.

A strava jest instalowana na telefonach najrozniejszych marek do tego dochodzi problem pierdziliona czujnikow.... i jak bys chcial przetestowac wszystkie mozliwe kombinacje, na wszystkich wersjach telefonow, w najrozniejszych wersjach androida  ... to nawet lista opcji bedzie tak dluga ze Testerom zycia nie starczy zeby liste przeczytac, a co dopiero odpalic testy i sprawdzic....

Kwestia nastepna, jesli w apce platnej piszesz zze cos wspierasz... to jesli tylko komus to nie dziala to masz problem. 

Jesli masz apke darmowa... nie musisz gwarantowac niczego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowa (mało tego bez wersji premium), tutaj masz link - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wahoofitness.fitness&hl=pl


Ze wszystkimi moimi czujnikami działa - miałem chińskie, Wahoo, a obecnie czasami paruję z DuoTrapem Bontragera i też działa bez problemu, a to czujnik łączony prędkości i kadencji - więc trudniejszy do obsługi. Sam pewnie wiesz, że 100% pewności nie ma nigdy, bo wszystko zależy od standardów implementacji. Ale to jest dowód na to, że jakby Strava chciała to mogłaby niskim kosztem wprowadzić takie rozwiązanie pokrywające 95-98% czujników na rynku.

@shiler tobie też polecam tą aplikację, jak wspomniałem wyżej posiada automatyczną synchronizację ze Stravą i innymi serwisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie to są wygodni i chcieli by używać telefonu do sterowania wszystkim i wszędzie. Oczekują że połączą to ze wszystkim bo to przecież telefon i oni będą nosić tylko to.  I developerzy próbują ożenić takie BT w telefonie (które zostało wymyślone do czegoś zupełnie innego) to sterowania trenażerami, łączenia z czujnikami itd. Nie qrna. To nie będzie działać wcześniej czy później. Od tego jest ANT+

Większość "sterowań" z telefonu wszelakim sprzętem robi się przez sieć, za pośrednictwem serwerów pośredniczących.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamfan napisał:

Strava stała się dużym graczem na rynku  rowerowym i zaczęła współpracę komercyjną z producentami liczników np. Wahoo i Garmin.

Podpisuję się pod tym. Myślę że to może być celowe działanie.

 

Teraz, m0d napisał:

@shiler ależ się zafiksowałeś na tym Garminie :D Na kierownicy mam Brytona za 200zł, a w kieszeni telefon za 500...

Stary telefon - można. Nadal dość duży i nadal przeszkadza. Czasem używam jako nawigację starą Motorolę 4,5" i tyle.

Jeszcze mniejszego starocia praktycznie nie użyjesz już obecnie ze względu na brak aktualizacji softu. A stary soft to nowsze aplikacje mogą nie działać. 

Pisząc o gaminie miałem na myśli ogólnie komputerki rowerowe. Wcześniej miałem Sigme z wszystkimi czujnikami ale właśnie dlatego że nie chciałem paru sprzętów wozić zostałem tylko przy telefonie. Więc czy prosty Briton czy tam sigma to nie dla mnie. Jednak aplikację które mam włączone poza Stravą nie załatwiłbym licznikiem za 200 czy tam 300 zł. Może mając "luźne" 2 tysie kupiłbym pomiar mocy + komuterek treningowy jednak przy ograniczonym budżecie bez pomiaru mocy, komputerek rowerowy uważam za zbędny wydatek.

A wożenie telefonu w kieszonce rowerowej uważam za mniej bezpieczne niż na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HarveyDent napisał:

Większość "sterowań" z telefonu wszelakim sprzętem robi się przez sieć, za pośrednictwem serwerów pośredniczących.    

To jest właśnie złe rozwiązanie, tworzy się tak ten przeklęty "internet rzeczy". Telefon łączy się z żarówką czy roletami przez serwer w chinach czy diabli wiedzą gdzie zamiast bezpośrednio, w efekcie wszystko przestanie działać razem z wyłączonym serwerem albo nawet jedną głupią biblioteką na którą producentowi skończy się licencja, a pozbawiony aktualizacji bezpieczeństwa a wciąż podłączony do sieci sprzęt stanie się częścią zombie farmy bitcoinów albo zacznie cię szpiegować. Jeżeli sprzęt jest zdolny do bezpośredniej komunikacji to jest to lepsze i bezpieczniejsze niż podłączanie wszystkiego do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Zapraszam do developerki i suportowania żarówki w bezpośrednim połączeniu z 10 wersji androida i tuziana innych systemów. A jak już to sobie oprogramujesz i podejdziesz do żarówki na 5 metrów żeby ja włączyć, to zrób jeszcze 3 kroki do wyłącznika......

Stosowanie chimerycznego BT do sterowania/zbierania informacji z czujników sportowych to próba wykorzystania na siłę technologi do tego nieprzystosowanej. Krok stravy nie dziwi bo mają statystyki z jakich urządzeń ludzie wrzucają tracki. Nikt nie będzie bawił się w wspieranie niszowego rozwiązania. Bo to BT mogli by do końca świata suportować, a i tak wciąż by coś nie działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dran2 napisał:

To jest właśnie złe rozwiązanie, tworzy się tak ten przeklęty "internet rzeczy". Telefon łączy się z żarówką czy roletami przez serwer w chinach czy diabli wiedzą gdzie zamiast bezpośrednio, w efekcie wszystko przestanie działać razem z wyłączonym serwerem albo nawet jedną głupią biblioteką na którą producentowi skończy się licencja, a pozbawiony aktualizacji bezpieczeństwa a wciąż podłączony do sieci sprzęt stanie się częścią zombie farmy bitcoinów albo zacznie cię szpiegować. Jeżeli sprzęt jest zdolny do bezpośredniej komunikacji to jest to lepsze i bezpieczniejsze niż podłączanie wszystkiego do sieci.

Ale firmy tego chcą i nic na to nie poradzisz. Niegługo takiego Garmina będziesz dostawał za "symboliczną złotówkę" ale będziesz płacił abonamencik jakiś malutki co miesiąc. I tak ze wszystkim będzie bo w ten sposób firmy mogą więcej zarabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamfan napisał:

estem prawie pewien, że Garmin zapłacił Stravie, żeby tych funkcji nie wprowadzała, bo to ma negatywny wpływ na sprzedaż ich liczników

 jesli chodzi o kase nie jestem pewien niczego, bo tylko oni wiedza jaki kto ma deal, jaki kto ma model biznesowy i komu sie oplaca i kto komu za co placi.  Goscie ze stravy Maja swiadomosc iz kazdy trzezwomyslacy kolarz mtb czy szosowy, ma specjalizowany licznik a nie gapi sie w telefon, wiec ladowanie kasy w ta apke i fixowanie czujnikow, ktora to apka ew moze sluzyc jako buckup jak ktos zapmni licnzika (CZY ktos moze zapomniec licznika ?? ) jest od czapy, bo ona z licznikiem i tak przegra. Strava to storage do treningow, narzedzie do analiz, przegladania KOMów, lajkowania znajomych i sledzenia ... a nie specjalizowany licnzik na telefon.

Zauwaz tez, ze takie Wahoo, zyje z obslugi tych czujnikow, jesli ich soft nei bedize dzialal poprawnie z Antem czy BT, to moga zwijac manele....wiec musza miec rozpracowane wiekszosc problematycznych czujnikow .... a strava widac po tej decyzji ze ma to gdzies. Gdyby im sie to oplacalo, jestem pewny zeby to zrobili. 

Zauwaz tez jaka jest roznica w ilosci uzytkownikow, Wahoo ma ponad 500tys Strava ma ponad 10milionow.  Kto moze miec potencjalnie wiecej problemow ? 

Dodatkowo Wahoo appka jest darmowa, a jesli jest darmowa, to jest spora roznica w obsludze prblemow z tzw pola od uzytkownikow, moga to zwyczajnie olewac.

Myslisz ze to tylko bioblioteka i kazdy Czujnik jest taki sam ? No to ... kazdy jest w innej obudowie, kazdy jest inaczej zasilany, kazdy jest inaczej taktowany, kazdy pewnie ma inne anteny - bo zdaje sie nie ma jednego na caly swiat ukladu Ant czy BT, ddaj do tego te miliony uzytkownikow, kazdy uzywa roweru na innej ramie, w innej temperaturze, w inncyh warunkach,   pewnie kazdy taki czujnik ma swoj sofcik odrobine inny....dodja do tego teraz cala mnogosc telefonow ...z ktorych kazdy ma nieco inny odbiornik, soft itd... i masz ta prosta biblioteke dla zwyklego programisy. ... Zgodze sie ze w 90% moze to dzialac, jednak problemem dla firmy jest obsluga tych 10% ktorzy za to zaplacili i im nie dziala...

 

I te proste biblioteczki i czujniki ...Flagowym przykladem skopanych czujnikow jest np STages v1 i v2 i ich slaby zasieg... problem jaki mnie osobiscie spotkal to Czujnik Speed/Cad z decathlonu, ktory notorycznie zawieszal mi  na Garmina FR935  zliczanie kilometrow i predksoc (ale na forum garmina mozna znalezc ze problem wystepowal tez na innych modelach)...ZE u Ciebie dzialaja dwa czujniki to ...zupelnie nic nie znaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SoloTM napisał:

Ant+ lepsze ? Przecież są smartfony, które mają ant+. A tego strava też nie będzie obsługiwać.

Bo strava to nie licznik rowerowy tylko platforma do zbierania i ewentualnie analizowania treningów. Z opisanych wyżej powodów nie chcą bawić się w suport użytkowników którym marzy się zrobienie z apki licznika rowerowego.  Oprogamowanie GPSu jest proste i 90% użytkowników wystarczy do szczęścia taka funkcjonalność. Marzyciele muszą wyposażyć się w dedykowane liczniki albo poszukać sobie innej apki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cinol123 napisał:

 Strava to storage do treningow, narzedzie do analiz, przegladania KOMów, lajkowania znajomych i śledzenia ... a nie specjalizowany licznik na telefon.

Wszystko w temacie. Jeśli ktoś nie potrafi rozstać się z telefonem, to pewnie znajdzie 100 apek zastępujących Stravę. Prędzej czy póżniej każdy w końcu dorasta do Garmin'a, Wahoo itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinol123 a Ty dalej swoje... przecież już obaliłem wszystkie Twoje argumenty...

10 godzin temu, cinol123 napisał:

Goscie ze stravy Maja swiadomosc iz kazdy trzezwomyslacy kolarz mtb czy szosowy, ma specjalizowany licznik a nie gapi sie w telefon, wiec ladowanie kasy w ta apke i fixowanie czujnikow, ktora to apka ew moze sluzyc jako buckup jak ktos zapmni licnzika (CZY ktos moze zapomniec licznika ?? ) jest od czapy, bo ona z licznikiem i tak przegra.

Jakby tak było, to by zamknęli aplikację a nie jedną funkcjonalność. Już pomijając, że to się całkiem kłóci z ich modelem biznesowym (aplikacja freemium) i zapędy stworzenia facebooka dla sportowców (o czym informowali w wywiadach). Koniec dyskusji, bo im dalej w las tym dziwniejsze rzeczy piszesz, firmy lepiej nie zakładaj :P Chyba się nie doczekam, że ktoś przyzna się, że nie ma racji na forum, każdy woli iść w zaparte - przeczytaj treść swoich pierwszych postów i ten ostatni :) EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamfan napisał:

Koniec dyskusji, bo im dalej w las tym dziwniejsze rzeczy piszesz, firmy lepiej nie zakładaj :P 

Dobre. Zacytowalbym nasza biathlonistke, ale... miej swoje zdanie i pozwol innym miec inne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...