Skocz do zawartości

[Rama/koła/amor] Do pozostałych części


karakan

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dokumosa napisał:

@karakan planował zarówno koła jak i amortyzator pod 27,5 do peaka 29 wsadzić. Wtedy to przód z 5cm niżej ląduje niż ustawa przewiduje, tył ze 2-3cm...

Odnośnie amortyzatora to nie wiem (nie chce mi się czytać wszystkiego) na co się zdecydowałeś ale nie pakuj się w żadnego RST czy SR. Można kupić za przyzwoite pieniądze rebę albo recona (z tym, że szukaj wersji gold). 

Dętki Schwalbe SV21A (jeśli koła pod presstę). Opony z lekkich zwijane maxxis ikon 29x2,2 albo conti race king w tym samym rozmiarze.

Koło przednie pod oś 15x100 swobodnie i za śmieszne pieniądze dostosujesz do osadzenia w widelcu boost (110). To z tyłem są cyrki (po przerobieniu kilkudziesięciu i nawet użytkowaniu przez dłuższy czas takich przeróbek stwierdzam, że jednak się nie da ;)).

Jeżeli  koła o osi 15x100 swobodnie i niedrogo dostosujesz do widelca boost to wybór ci się powiększa , nie wiem czy ten suntour jest tak zły jak mówią , progresem na pewno jest to że jest powietrzny , choć amor to ważna rzecz więc może warto dopłacić , w przyzwoitych pieniądzach masz jeszcze Manitou , 32 mm to grubość goleni ma to wpływ na sztywność  i w tym przypadku nie odstaje od innych do XC ,dobre opinie mają też Fox ale tu najtańszy to 1300 , wybór należy do ciebie , może kolega Dokumosa rozwinie szerzej swą myśl dlaczego nie abyś nie miał wątpliwości dlaczego warto dopłacić ,a co do sterów to potrzebujesz sterów taper najlepiej kup w tym samym miejscu niech sprzedawca ci dobierze do tej ramy i widelca

Edytowane przez polmaj
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

@karakan planował zarówno koła jak i amortyzator pod 27,5 do peaka 29 wsadzić. Wtedy to przód z 5cm niżej ląduje niż ustawa przewiduje, tył ze 2-3cm...

Odnośnie amortyzatora to nie wiem (nie chce mi się czytać wszystkiego) na co się zdecydowałeś ale nie pakuj się w żadnego RST czy SR. Można kupić za przyzwoite pieniądze rebę albo recona (z tym, że szukaj wersji gold). 

Dętki Schwalbe SV21A (jeśli koła pod presstę). Opony z lekkich zwijane maxxis ikon 29x2,2 albo conti race king w tym samym rozmiarze.

Koło przednie pod oś 15x100 swobodnie i za śmieszne pieniądze dostosujesz do osadzenia w widelcu boost (110). To z tyłem są cyrki (po przerobieniu kilkudziesięciu i nawet użytkowaniu przez dłuższy czas takich przeróbek stwierdzam, że jednak się nie da ;)).

Wszystko spoko ale ten amor kosztuje 2x więcej niż ten, który chcę kupić, a ja raczej szukam czegoś w okolicach 1000zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polmaj napisał:

Jeżeli  koła o osi 15x100 swobodnie i niedrogo dostosujesz do widelca boost to wybór ci się powiększa , nie wiem czy ten suntour jest tak zły jak mówią , progresem na pewno jest to że jest powietrzny , choć amor to ważna rzecz więc może warto dopłacić , w przyzwoitych pieniądzach masz jeszcze Manitou , 32 mm to grubość goleni ma to wpływ na sztywność  i w tym przypadku nie odstaje od innych do XC ,dobre opinie mają też Fox ale tu najtańszy to 1300 , wybór należy do ciebie , może kolega Dokumosa rozwinie szerzej swą myśl dlaczego nie abyś nie miał wątpliwości dlaczego warto dopłacić ,a co do sterów to potrzebujesz sterów taper najlepiej kup w tym samym miejscu niech sprzedawca ci dobierze do tej ramy i widelca

ops, umknął mi twój post.

Widzę, że pomiędzy tymi amorami jest 0.5kg różnicy.
No ale też jest dla mnie różnicą dać 800zł a 1600 no ale jeżeli serio warto dopłacić aż tyle, tylko pytanie czy taki ktoś jak ja w sensie totalny amator zobaczy różnicę pomiędzy tymi widelcami w działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie o różnicę w działaniu chodzi (chociaż w zależności od tego co porównujemy może być znaczna) co o trwałość, koszty i łatwość eksploatacji oraz ew. problemy. Tak więc kwestia materiałów, uszczelnień, dostępnosci i ceny części i statystyka jeśli o problemy chodzi. IMHo najlepiej wypadają tu wspomniane Recony i Reby. Suntour na tle konkurencji ma słabe uszczelnienia, części są ale nie tanie. Fox ma części i są drogie. Manitou nie ma części a jak już są cholernie drogie (jeszcze droższe niż Suntour).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

@karakan planował zarówno koła jak i amortyzator pod 27,5 do peaka 29 wsadzić. Wtedy to przód z 5cm niżej ląduje niż ustawa przewiduje, tył ze 2-3cm...

Odnośnie amortyzatora to nie wiem (nie chce mi się czytać wszystkiego) na co się zdecydowałeś ale nie pakuj się w żadnego RST czy SR. Można kupić za przyzwoite pieniądze rebę albo recona (z tym, że szukaj wersji gold). 

Dętki Schwalbe SV21A (jeśli koła pod presstę). Opony z lekkich zwijane maxxis ikon 29x2,2 albo conti race king w tym samym rozmiarze.

Koło przednie pod oś 15x100 swobodnie i za śmieszne pieniądze dostosujesz do osadzenia w widelcu boost (110). To z tyłem są cyrki (po przerobieniu kilkudziesięciu i nawet użytkowaniu przez dłuższy czas takich przeróbek stwierdzam, że jednak się nie da ;)).

Twoje słowa brzmią przekonująco, nie mogę jednak w nieskończoność zwiększać budżetu ale chciałbym jakiś kompromis pomiędzy ceną i jakością, a również to, że nie chciałbym w przyszłości pluć sobie w twarz, że kupiłem to zamiast tego, zaufam jednak słowom specjalisty i nie wezmę tego suntrona.

Znalazłem coś takiego amor co o nim sądzisz? czy względem tego, którego Ty mi poleciłeś jest dużo gorszy czy różnica raczej wynika tylko z wagi ok. 350g.

Niestety nie mogę znaleźć recona czy też rebe gold w kwocie mniejszej niż 1500zł (za nówkę oczywiście)

I które w końcu brać w sensie standard 15x100 czy 15x110, bo to mi bardzo miesza i nie wiem na czym polega różnica (poza wymiarami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judy to Recon na 30mm goleniach. Będzie bardziej wiotki. Jak nie ważysz 85kg+ to tragedii nie będzie. Swoją drogą poszaleli z cenami.

BTW pisałem o reconie gold, reba jest zawsze co najmniej gold ;)

Zapytaj chłopaków z piwnicarowerowa.pl co mają pod 29 15x100.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

Judy to Recon na 30mm goleniach. Będzie bardziej wiotki. Jak nie ważysz 85kg+ to tragedii nie będzie. Swoją drogą poszaleli z cenami.

BTW pisałem o reconie gold, reba jest zawsze co najmniej gold ;)

Zapytaj chłopaków z piwnicarowerowa.pl co mają pod 29 15x100.

Więc tak, po głębszym namyśeniu się całkowicie wybiłeś mi z głowy te "tańsze" i teraz nie wiem czy mam ci dziękować czy wbić z widłami pod twój dom! 

No więc do rzeczy mam na oku Ten amortyzator, bo nic tańszego nie znalazłem i ta waga mnie zaskoczyła. Czy ten jest ok? I czy sam ten sklep na, którym jest ten armor godny zaufania? Nigdy tam nic nie brałem. 

I czy do tego amorka mogą być Te koła co polecił kolega w tym temacie? 

11 godzin temu, polmaj napisał:

 

 

3 godziny temu, polmaj napisał:

Tu masz opinie na temat rock shox recon silver  za około 800 zł , dość podzielone ale może znajdziesz jakaś która cię przekona 

Te opinie tylko mnie przekonały, że nie warto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dokumosa napisał:

Amor ok, koło pasuje. Zaraz po zakupie "napełnij" amor olejem.

Mam coś takiego jak motorex fork oil 10w, może być czy trzeba coś specjalnego? 

I jeszcze pytanie odnośnie skracania rury widelca, nigdy tego nie robiłem więc wolę na początek skrócić trochę żeby pózniej nie było, że skróciłem za dużo. Ile można dać maks tych podkładek pod kierownicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie dolne w rebie pracują na oleju 15WT. Można kupić 100ml i będzie na kilka razy. Nawet nie zsuwałbym całych dolnych goleni tylko tyle, żeby spuścić to co ew. fabrycznie w nim jest i zalał tyle co trzeba. Mam w którymś z rowerów z forumowego garażu chyba ze 3cm zapasu na sterówce. Wygląda jeszcze znośnie. Zawsze można dać jedna/dwie podkładki nad mostek.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Golenie dolne w rebie pracują na oleju 15WT. Można kupić 100ml i będzie na kilka razy. Nawet nie zsuwałbym całych dolnych goleni tylko tyle, żeby spuścić to co ew. fabrycznie w nim jest i zalał tyle co trzeba. Mam w którymś z rowerów z forumowego garażu chyba ze 3cm zapasu na sterówce. Wygląda jeszcze znośnie. Zawsze można dać jedna/dwie podkładki nad mostek.

Dzięki, bo wiesz.. Jako amator przetne za dużo i co :D zwykły brzeszczot do aluminium starczy chyba, hę? 

poczytam sobie jak dopasować wysokość kierownicy do stylu jazdy/do siebie. 

zamówię co trzeba i jeszcze się tutaj odezwę :)

Edytowane przez karakan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karakan napisał:

Więc tak, po głębszym namyśeniu się całkowicie wybiłeś mi z głowy te "tańsze" i teraz nie wiem czy mam ci dziękować czy wbić z widłami pod twój dom! 

No więc do rzeczy mam na oku Ten amortyzator, bo nic tańszego nie znalazłem i ta waga mnie zaskoczyła. Czy ten jest ok? I czy sam ten sklep na, którym jest ten armor godny zaufania? Nigdy tam nic nie brałem. 

I czy do tego amorka mogą być Te koła co polecił kolega w tym temacie? 

 

Te opinie tylko mnie przekonały, że nie warto :D

Zależy  czego potrzebujesz odpowiednio zadbany być może by wystarczył , oczywiście lepiej mieć rebe ale to niestety kosztuje i też musisz dbać ja odkąd założyłem sztywniaka  mam tak lekki rower że nawet jeżeli myślę o zmianie to na karbonowy że sztywną osią  , temat amortyzatorów mnie nie zajmuje ,  jeżeli chodzi o koła to jedna ważna rzecz jeżeli tam jest bębenek 11 rzędowy to będziesz potrzebował podkładki aby założyć kasetę 9 rzędowa, ale to do sprawdzenia jak dojdą i podkładka powinna być w komplecie, wygląda na to że to będzie dość lekką maszyna pochwal się jak już złożysz , pozdrawiam

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brzeszczot wystarczy. W trakcie cięcia zwilżaj go wd40 albo jakąś naftą bez tego będzie sie zalepiał opiłkami. Przed cięciem wszystko przymierz 2x z założonymi sterami, podkładkami, dystansami itp. Sterówka musi być ze 2-3mm poniżej górnej krawędzi mostka. 

Wagowo na takimzestawie w zależności od opon, pedałów , sztycy i kierownicy ląlądujesz od 12kg w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem twoje obydwa tematy I myślę czy nie lepiej by ci było poszukać używanego roweru 27,5" ewentualnie 29" ?

Coś w okolicach tysiaka +-300pln znajdziesz, a swoje pozostałości poprzekładasz sobie jak bedziesz miał ochotę.

Pierw wywaliłeś sporo kasy na napęd, teraz osobno ramka amor i koła...

Może nie uwierzysz ale mam ponad 10 używanych rowerów, na ciekawym osprzęcie i na szczęscie odpuściłem sobie wydawanie majątku na nowe drogie komponenty.

 

Zastanów sie nad tym, zawsze ci conieco gratów zostanie po takiej podmiance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.09.2019 o 09:05, Dokumosa napisał:

Odnośnie amortyzatora to nie wiem (nie chce mi się czytać wszystkiego) na co się zdecydowałeś ale nie pakuj się w żadnego RST czy SR. Można kupić za przyzwoite pieniądze rebę albo recona (z tym, że szukaj wersji gold). 

A co jest nie tak z RST czy Suntour?

Moja żona ma F1rst'a Platinum w swoim rowerze już chyba 6 lat. Poza tym że uszczelki kurzowe mogłyby być lepsze, to jest to świetny amor a jakością pracy rozkłada Rebę jak chce. Z widelcy na których jeździłem jedynie Manitou był bardziej czuły od tego RST, oraz Psylo XC ale jeszcze na stalowej sprężynie. Znajomy ujeżdża Durolux'a od Suntoura trzeci sezon, katowany jest bez ograniczeń i nie ma żadnych problemów. Gdyby nie naklejki, po samej jeździe ciężko poznać że to SR. 

Tu na forum nie wiem czemu panuje kult RockShox, choćby największy syf zrobili to i tak każdy to poleci. A na SR czy RST ludzie patrzą przez pryzmat widelcy typu Omega czy XCM. A tak naprawdę firmy te też poszły znacznie do przodu i oferują fajne amortyzatory w dobrych cenach (żeby nie było że jestem anty RS - w rowerze XC mam Rebę RC3, w endurówce Pike'a RCT3 - tyle że oba wybory podyktowane były względami budżetowymi, udało się fajne promocje znaleźć :icon_wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o amortyzatorach, które nowe można nabyć w cenie 1000-1300zł. Nic lżejszego i lepszego w tej cenie niż reba się nie kup. Jak ktoś psioczy na rebę (pamiętajmy, że to amor ze średniej półki) to IMHO nie bardzo wie jak sobie ją ustawić (90% twierdzi, że wystarczy napompować wg tabelki a 5% uważa, że jak napompowali fabrycznie albo w serwisie to tak ma zostać). Tymczasem nie jest to takie proste. RS ma też najtańsze na rynku części eksploatacyjne.

Kult RS czy Fox to nie tylko forum. Pracuję w branży ~17 lat. Obsługiwałem kilka zawodowych teamów. Pracowałem z naprawdę bardzo świadomymi zawodnikami, którzy mieli ogromne doświadczenie i wolną rękę w konfiguracji roweru. Myślisz, że to ich fanaberia albo jakaś ułomność że zawieszenie wybierali prawie zawsze z tych dwóch firm? A jak nie z nich to DVO, DT albo Maniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowa reba 29" to 1500+ (i to nowa w postaci wyprzedaży magazynowych 2018 albo starszych) a nie 1000-1300zł jak piszesz. Moja kosztowała £105 i za tą cenę to jest rewelacja - nic lepszego bym nie znalazł. Nie pracowałem w branży nawet dnia, ale z ustawieniem zawieszenia nie mam problemu :icon_wink:

A teraz się zdecyduj - czy mówimy o tanim amatorskim sprzęcie do 1k PLN czy o zawodowych teamach? Zawodowcy raczej jeżdżą na znacznie droższych sprzętach. A budżetowe RS - XC, Recon, Judy czy nawet Reba są tak samo "wybitne" jak tanie RST czy SR, tyle że są od nich jeszcze droższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze 3 reby (29"), za żadną nie zapłaciłem więcej niż 1200zł (nowe rzecz jasna). Po 1500zł kupowałem Yari i Pike'i. Odnośnie teamów zawodowych to w XC/mataton zarówno SiD jak i Reba. Szczególnie jak SID jeszcze nie miał chargera wielu na rebach jeździło (konstrukcyjnie te amortyzatory róźnią się tylko tłumikiem, reszta podzespołów to jest dokładnie to samo z tymi samymi p/n).

Budżetowe RSy są o niebo lepsze od SR czy RST chociażby ze względu na jakość uszczelnień (w tym uszczelek kurzowych), otwartą kąpiel olejową, serwisowalność tłumików itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem tu ostatnio o wagę - Suntor wyszedł o 25% cięższy :D

25% na amorze, 25% na ramie, 25% na zawodniku i się 20 kg uzbiera : ) 

A teraz można się spróbować nie nawet pościgać ale pojeździć z taką różnicą : D

A że stosunek waga/(sztywność + jakość) musi kosztować ? Ano musi, rzeczywistości się nie zaklnie.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dokumosa napisał:

Ja mam ze 3 reby (29"), za żadną nie zapłaciłem więcej niż 1200zł (nowe rzecz jasna). Po 1500zł kupowałem Yari i Pike'i. 

Jak dasz karakan'owi ofertę na Rebę za 1000zł to Ci śmiało przyznam rację - nic lepszego nie znajdzie.  Ja za swoją zapłaciłem niewiele ponad 500zł w przeliczeniu, nowa z rozbiórki Speca (dlatego nie ma takiej wersji w katalogu jak RC3). Co nie znaczy że będę polecał Rebę jako amor w cenie do 500 zł. 

I tak jak pisałem, do 1k pln można znaleźć RST czy SR, które śmiało konkurują z Reconem Silver (a to jest amor do tysiaka, Gold już przekracza tą granicę) - i wagowo i jakością pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...