Skocz do zawartości

[3500 zł] GT Zaskar 29 Comp 2017


leoms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazję kupić rower z tytułu za kwotę 3500zł, https://www.gtbicycles.pl/archiwum/2017-rowery-2017/gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-29-comp.

Będzie on użytkowany rekreacyjnie w pod poznańskich lasach jak również jako dojazd do pracy. Mój wzrost to 175cm także rozmiar ramy jaki mnie interesuje to 17''.

Z plusów (rower jest nowy, napęd 2x, wygląd). Minusem jest chyba brak sztywnych osi, ale rower i tak będzie użytkowany rekreacyjnie na leśnych ścieżkach więc nie wiem czy ma to duże znaczenie. Pytanie czy w tej cenie to dobry wybór, czy jest szansa kupić coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak sztywnych osi nie przeszkadza i jeśli konfiguracja jest taka, jak w linku, to czemu nie. GT to firma z tradycjami, mają dobre, wygodne ramy. Ta rama ma już taper, więc jeśli kiedyś będziesz chciał wymienić widelec na lepszy i mieć z przodu sztywną oś, to spokojnie. Ten oryginalny wideł jest w porządku. Prawie nic nie napisali o hamulcach, pewnie będą jakieś podstawowe Shimano, ale to niewielki problem.

Z innych propozycji za podobną cenę np. polski Unibike Flite - ma już obie sztywne osie, ramę i widelec w systemie boost i naprawdę równą konfigurację z pełną grupą 2x10 Deore M6000 wraz z hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leoms napisał:

Będzie on użytkowany rekreacyjnie w pod poznańskich lasach jak również jako dojazd do pracy.

No to wystaczy.

Amor też nie najmocniejszy ale  na taką jazdę spoko.

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-050-ltd-29-id_8548144.html

tu mas coś podobnego, nowego

zalety deca , ośki boost, wady : przełożenia 1 x 11 czyli mniejsza rozpiętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dovectra napisał:

Choć ten zaskar , no cóż wyróżnia się.

W rzeczy samej. I nie ma wcale złej konfiguracji, zwłaszcza do rekreacyjnej jazdy. Na maraton też pojedziesz, ambitniejsze XC też. Jak się wkręcisz i amorek nie wystarczy, wymienisz na lepszy i od razu koło przód na sztywną oś. A fajna rama z Tobą zostanie.

Godzinę temu, leoms napisał:

O unibike myślałem tylko ten xcr trochę słaby

Może i słaby, ale nie ostatni i ma sztywną oś, więc tutaj, jeśli będzie ograniczeniem, wymieniasz tylko amortyzator. Reszta sprzętu bardzo dobra, wszystkie nowe standardy i relacja cena/jakość super. Plus za ramę z mufą pod BSA. Ale to nie GT...

 

Godzinę temu, leoms napisał:

Chyba muszę zrobić kilka przymiarek na żywo.

Absolutnie konieczne. Kellysa i inne też przymierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kellys ma słabe koła o szerokości wewnętrznej tylko 18 mm...
Orbea ma amorek o półkę niżej niż GT...
Unibike z tym XCR będzie ważył z pedałami prawie 14 kg...
Właściwie oprócz starszych standardów ( QR ) i specyficznej geometrii ( dość długie i jednak wcale nie najniższe ramy ), to nie ma się do czego przyczepić w GT, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę i to, że rower jest nowy.
PS
Z tego co widzę, to GT do najlżejszych niestety nie należą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...