Skocz do zawartości

[8000-9000 zł] czym zastąpić Garego


RedGary

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Panowie i Panie . 

Wymieniam rower na nowy bo stary umarł ( pęknięta rura pod - siodłowa ) Fishery tak miały .

Po hardtailu ( gary fisher wahoo disc z 2008 ) czas na fula z geometrią trail , przeznaczenie komfortowa jazda po płaskim las / pola / nie utwardzone ścieżki ( 30-60 km), oraz górki podjazdy i zjazdy , trasy typu - enduro Srebra góra , single w Kudowie i  Ślęża ( święta góra ), Radunia  bo najbliżej , bardziej nauka  zjeżdżania ( radzenia sobie w górach ) niż ostre katowanie .

Testowałem w terenie ( podjazd /zjazd )  Kelisy swag 30 ( zupełnie mi nie podszedł może przez koła 27 ') i thorx 30 29'  ( ten fajnie jak dla mnie leciał i w górę tez nie było źle ) , oprócz tego GT sensor rocznik 17 ( porównywalnie do thorxa ale bez myk myka to nie było tak fajnie  )  i  Cannondale Scalpel SE dziwnie  mi się na nim jechało ( za lekki był albo coś zupełnie go nie czułem ).

Z sztywniaków ( tylko po płaskim )  GT zascar aluminiowy 2019 ( wrażenie jak bym jechał na wielbłądzie ) i Fuji Taho również alu,  tu fajniejsza geometria ale chyba była za mała rama ( sprzedawca upierał się że rama 19 ' jest odpowiednie dla 186 cm wzrostu , większej niestety nie miał ).

I teraz konkrety , po analizie rynku ( czytaniu testów i forów ) i odrzuceniu hardtaili, proszę o opinie lub sugestie dotyczące tych dwóch rowerów , idealne były by też uwagi użytkowników właśnie tych modeli , na co zwrócić uwagę po zakupie co wymienić w pierwszej kolejności , popularne usterki :

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/fully/bike/sl-amr-49-al/

wydaje się odpowiedni do nauki i potem czegoś więcej , model z 19 więc jest szansa na dobrą cenę , proszę o ocenę osprzętu kogoś bardziej obeznanego bo ja wiem tylko to co widzę a oczy w tym przypadku łatwo jest oszukać np . kolorem .

Drugi faworyt to model z nadchodzącego roku niebawem w sprzedaży ( widziałem że to model  popularny tu na forum, znaczy jego wcześniejsze wydania  ) ten jest chyba trochę delikatniejszy , przynajmniej sprawia takie wrażenie :

https://www.cube.eu/lt/2020/bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo/cube-stereo-120-race-29-lightgreynflashyellow-2020/

Proszę o komentarz dotyczący tych maszyn ( zwłaszcza względem siebie ) i ewentualne sugestię innych podobnych ( albo zupełnie innych ) modeli pasujących do moich potrzeb  .

Z kwestii formalnych nie miałem okazji nawet usiąść na tych rowerach ponieważ model cube 120 ( 2019) w moim rozmiarze wyprzedany nowych jeszcze nie ma w sklepach  , a ghost jest dość daleko i dopiero wybieram się w delegacje .

Wzrost 186 / waga  92 / wiek 44 /dla pełnego obrazu sytuacji .

Pozdrawiam RedGary 

Ps. przydadzą się też sugestie co do wielkości ramy w tych modelach bo w obu jestem pomiędzy L-XL ( może użytkownik o podobnych wymiarach się wypowie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , tak przeglądam coraz więcej i więcej, i może dla mnie odpowiedni będzie ten rower :https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-al-7.0/2067.html?dwvar_2067_pv_rahmenfarbe=RD%2FOG&dwvar_2067_pv_rahmengroesse=M#all-components-section-tab

Z opisów i wypowiedzi tu na forum wynika że to coś pomiędzy XC a Trail .

Doczytałem już że hamulce ma słabe i koła również ale to można w miarę tanio wymienić , ale nie potrafię znaleźć informacji czy amortyzatory w tym rowerze można zablokować  zupełnie na czas podjazdu albo w czasie jazdy na płaskim ? 

Może ktoś z posiadających tą maszynę podpowie .

I jeszcze kwestia wielkości ramy pojawiają się głosy że u Canyona trzeba kupić większą / mniejszą , przy moim wzroście ( 186cm ) jestem w środku rozmiaru L więc chyba nie mam co kombinować z XL ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RedGary napisał:

ale nie potrafię znaleźć informacji czy amortyzatory w tym rowerze można zablokować  zupełnie na czas podjazdu albo w czasie jazdy na płaskim ? 

Zdalnie nie. Możesz tymi niebieskimi pstryczkami na amortyzatorze/damperze, choć nie wiem czy damper zablokujesz w 100%, czy tylko usztywnisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Zdalnie nie

No własnie ja tego też nie widzę bo nie ma takich zdjęć , na stronie producenta (FOX) opisy są dla mnie nie jasne niby jest open / firm ale czy firm znaczy zablokowany czy tylko stłumiony/usztywniony  ? 

 To że zdalnie nie to akurat widać bo nie ma manetki , ale tak przy okazji  czy do tych amortyzatorów da się zamontować manetkę ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to we wszystkich amortyzatorach tego typu blokada działa poprzez zwiększenie tłumienia kompresji, stąd taki dobór słów na stronie producenta. Pytanie, czy po włączeniu blokady ruch dalej będzie wyczuwalny przy normalnej jeździe. 

Teraz, RedGary napisał:

 To że zdalnie nie to akurat widać bo nie ma manetki , ale tak przy okazji  czy do tych amortyzatorów da się zamontować manetkę ?

Teoretycznie tak, o ile znajdziesz odpowiedni zestaw do konwersji, w stylu: https://www.bikester.pl/fox-racing-shox-remote-topcap-interface-service-set-cz-zamienna-do-amortyzatora-od-2014-czarny-369451.html

Z damperem trudniej, choć do niektórych też były takie zestawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Pytanie, czy po włączeniu blokady ruch dalej będzie wyczuwalny przy normalnej jeździe. 

Dziękuje za informacje .

 Może jeszcze ktoś kto ma ten rower albo dokładnie te amortyzatory się odezwie i podzieli swoją wiedzą .

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, RedGary napisał:

 Może jeszcze ktoś kto ma ten rower albo dokładnie te amortyzatory się odezwie i podzieli swoją wiedzą .

Jeżdzę na dziadku neurona, czyli na Nerve (RM2015 - ale rozważam wymianę go na nowego Neurona ;-) z Foxami. Blokuje je czasami na podjazdach i mocno czuć różnicę. Jest prawie sztywno, przy czym to 'prawie' nie przeszkadza w jeździe, a chroni amortyzatory przed uszkodzeniem w wypadku najechania na dużą przeszkodę, wtedy minimalnie się ugną. Blokady mam przy amortyzatorach, przyzwyczaiłem się do takiego rozwiązania. Jakbyś miał więcej pytań to pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kilohaszu napisał:

Jeżdzę na dziadku neurona

Hej dziękuję za odpowiedź, możesz powiedzieć w jak ten rower sprawuje się w ciężkim terenie, chodzi mi o jakieś dropy i hopy w czasie szybkich zjazdów ? 

A tak z boku, to warto się przesiadać na rower o tak podobnej geometrii, nie myślałeś o czymś innym? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem tylko na neuronie węglowym - zaisty rower, nic nie odczuwałem potrzeby blokować. To faktycznie taki między XT a ścieżką. Myślę, że po sztywniaku będzie aż zbyt terenowy. Ten aluminiowy ma inną geometrię, wyższą rurę poziomą, dłuższą podsiodłówkę. A na węgiel jest teraz przecena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wkg napisał:

Ja jeździłem tylko na neuronie węglowym - zaisty rower,

Hej dziękuje za odpowiedź. 

 Przeczytałem chyba wszystkie Twoje wypowiedzi na forum o neuronie , dużo przydatnych informacji  .

Ale chyba mimo wszystko go nie kupiłeś ;) .

Niestety budżet nie jest z gumy i dołożenie następnych 2K na węgiel - dziś nie wchodzi w rachubę , nie czuje tego, nie mam takiej potrzeby , i tak neuron AL 07 będzie overkillem po garym .

Pozdrawiam 

Ps. AL07 i CF08 ważą prawie tyle samo, geometrii nie umiem zweryfikować po cyferkach  , dodatkowo  w CF08 kolor mi nie leży :)  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedGary napisał:

Hej dziękuje za odpowiedź. 

 Przeczytałem chyba wszystkie Twoje wypowiedzi na forum o neuronie , dużo przydatnych informacji  .

Ale chyba mimo wszystko go nie kupiłeś ;) .

Wiesz, bardzo się do niego przymierzałem. 

Mi potrzebny szybki ścigacz na Mazowsze i coś w góry a ten jest świetny ale dokładnie pośrodku no i w sumie nie tani ;( Także (a nie spieszy mi się)  wciąż szukam. Ale jako  górski jest wysoko na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RedGary napisał:

Hej dziękuję za odpowiedź, możesz powiedzieć w jak ten rower sprawuje się w ciężkim terenie, chodzi mi o jakieś dropy i hopy w czasie szybkich zjazdów ? 

A tak z boku, to warto się przesiadać na rower o tak podobnej geometrii, nie myślałeś o czymś innym? 

 

Myślę, że mój obecny rower pozwala mi na więcej niż moja głowa ;-). To naprawdę dzielna maszyna, dzięki której ciągle przesuwam swoje granice. Brakuje mi jednak opuszczanej sztyce, wkurza mnie już trochę napęd 3x10 (wiem, wiem, głupie podążanie za modą). A Neuron 2019 i Nerve 2015 to jednak troszkę inna geometria, nastąpiło przesunięcie w stronę ścieżkowców (więc liczę, że na zjazdach pozwoli mi na jeszcze więcej). Kąt główki 67,5 zamiast 70, reach 475 zamiast 450, górna rura 655 zamiast 630, rozstaw osi 122 vs 116 cm  (dla rozmiaru XL). Do tego Fox 34 zamiast 32 więc liczę na większą sztywność, dropper (absolutnie muszę mieć, testowałem i już wiem dlaczego wszyscy się tym jarają), szerokie obręcze. Czytałem, że Neurony ciągle fajnie podjeżdżają, więc wpisuje się to w moją koncepcję posiadania roweru na którym pojadę i na wycieczkę w góry, i jak mi się zachce pojadę lokalny maraton.

 

PS. Geometria CF i AL bardzo podobna. w AL trochę przyoszczędzili na hamulcach. Niektórzy też nie są fanami Mavica, ja mam w obecnym rowerze Maviki, 5 lat pod moim prawie 100 kg dupskiem przeżyły, więc się nie boję. A że czasami lubią pohałasować to inna sprawa. Reszta osprzętu identyczna z tego co widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kilohaszu napisał:

Myślę, że mój obecny rower pozwala mi na więcej niż moja głowa ;-).

Hej dziękuje za odpowiedź , rozumiem .

Też testowałem rowery z myk myk i zaraz potem bez ( zmiana kolosalna ) i uważam to za obowiązkowe wyposażenie roweru którym jeździ się po górkach .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kilohaszu napisał:

PS. Geometria CF i AL bardzo podobna. w AL trochę przyoszczędzili na hamulcach

o dzięki , właśnie się też nad tym zastanawiałem czy te hamulce od razu do wymiany, bo czytałem sporo postów o tym , ale chyba najpierw je zamęczę żeby wiedzieć czego potrzebuję , wcześniej z hydraulikami miałem do czynienia w rowerach z wypożyczalni i na testach i zawsze były to osprzęt wyższej klasy niż zamontowana w neuronie , ale w starym rowerze miałem mechaniczne i też dawały radę .

Ale jeżeli wymieniać to na co żeby wymiana miała jakikolwiek sens, a żeby specjalnie nie przepłacać ?  I jeszcze czy wymienić klamki i zaciski a tarcze można zostawić czy też od razu  całość ?

Szkoda że na stronie canyona nie ma jakiejś możliwości konfiguracji takich drobiazgów .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pewnie tak, że te hamulce są zupełnie do niczego. W moim też zaoszczędzili na hamplach (M506/447) i jakoś przekulałem się na nich przez te 5 lat. Może się okazać, że Tobie te MT400 przypasują

Też ubolewam że nie można jak w Rose zmieniać konfiguracji. Albo że Rose nie ma niektórych rowerów w rozmiarze dla 2 metrowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czytam wątek i pomyślałem sobie czy widziałeś Marina Rift Zone 3? Mógłby pasować pod Twoje preferencje, raczej solidny sprzęt.

Co prawda sam nie mam Rift Zone tylko Nail Trial 7. Na trasach typu Ślęża, Radunia jest dobrze, po bardziej płaskim w lasach też ok. Dla mnie bardzo uniwersalne mtb ze sztywnym tylkiem. Szkoda że Marian nie sprzedaje samych ram bo po 40, czyli już niedługo, chetnie nabył bym rame Rifta.

Model 2020 ma bardzo ładne malowanie, no i wsadzili mu nowego Marzocci Bomber, a ten opinie zbiera niezłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wojtt80 napisał:

Cześć, czytam wątek i pomyślałem sobie czy widziałeś Marina Rift Zone 3? 

Hej myślałem o nim , powiem więcej rozważałem nawet sztywnego bobcata, ale problem w tym że nie chce do stycznia czekać na rower, a niestety wszystkie informacje mi mówią że wcześniej ten rower nie pojawi się u nas , więc jak mam czekać pewnie do wiosny żeby się przymierzyć to wiesz jak jest jeszcze znajdę 7 innych firm z rowerami i zacznie się zabawa w szukanie od nowa . Neurona jak zamówię to będę miał w 2 tygodnie i jeszcze tej zimy polatam  .

Z drugiej strony najchętniej to bym kupił san quentin gdyby miał 29 ;) . Poważnie zastanawiałem się nad hardtailem ale wszyscy jeżdżący znajomi  mnie przekonują że powinienem kupić fula .

Tak naprawdę to wątek zakładałem żeby coś się dowiedzieć na temat ghost vs cube ale nie chwyciło .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to wcisnąć wczesniej ale zabrakło czasu, teraz już nie moge edytować. 

Ciekawą propozycją może być ten rower

https://7anna.pl/product-pol-11894-Rower-Octane-One-2019-OMG-29.html

Warto było by heble zmienić, przy wadze ok 90kg na fabrycznych moze być słabo. Rozmiarowka kończy sie na Lce, ale patrząc na geo jest dosyć duża. Sztyca regulowana na plus, przy tej cenie to nie takie oczywiste. 

Kupno fajnego bike dla siebie wcale nie jest takie łatwe;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj oglądałem :

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/fully/bike/sl-amr-x-59-al/

Super maszyna, wygodna geometria, fajne koła, napęd i hamulce przyzwoite, tylko ten przedni amortyzator mnie niepokoji, ktoś miał lub ma do czynienia z tym amorkiem jakieś pozytywne wrażenia? 

Jak wypada w konfrontacji z FOX 34 Rhythm? Który jest w neuronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...