Skocz do zawartości

[rower] Canyon Exceed CF SL 6.0 vs Trek X-Caliber 9


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

 

Teraz, PawelW84 napisał:

Warmia i mazury czyli delikatne pagórki, pola, lasy, dukty, trochę asfaltu itp

To geometria XC choc i trochę fajnych  zjazdów po korzeniach i kamieniach się trafia .... Spójrz jeszcze na tego Speca. Nie jeździłem na SRAM-ie ale ludzie narzekają na trwałość napędu, rekordzista tu dojeżdża łańcuch i kasetę po 1000 km : (

Ja w Canyonie to choruję na https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-cf-9.0/2069.html?dwvar_2069_pv_rahmenfarbe=GY%2FGN&dwvar_2069_pv_rahmengroesse=L ale Ty z tego właśnie wychodzisz jak sądzę : )

Teraz, PawelW84 napisał:

Jest jeszcze jeden problem, do tej pory jeżdziłem na ramie 21" koła 26" więc jakby nie mam odniesienia,

Tak czy owak po 26' na początku będziesz się czuł jak na wielbłądzie ale to minie ; )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam się wciągnąć w składanie, klucze mam, zdolności też, a i dużo frajdy z tego by było ale wiem że zbytnio mnie to pochłonie. Przerabiałem już to. Sprawdzanie osprzętu, wertowanie  for, przemyslenia, rozterki, wolę pojeździć albo wyskoczyć gdzieś z dzieciakami niż marnować czas w garażu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wkg napisał:

Kolego - to nie jest różnica 1,5 tylko 2,5 kg. Wiem co mówię, mam Gate. Zszedłem poniżej 12 kg na Rebie, zmieniając koła, sztycę, opony ...  Do tego słabszy amor. W każdym sklepie powinni mieć wagę rowerową - możesz to sprawdzić.

Żeby było 2,5 kg różnicy, to Kellys musiałby ważyć 14-14,5 kg. Szczerze wątpię, skoro starszy ważył okolice 13 kg, nowy pewnie podobnie. Zapomniałeś też dodać, że masz rower na innej ramie. Może nowa waży tyle samo, może nie...

 

16 minut temu, wkg napisał:

Ja bym zdecydowanie brał Dec XC, najwyżej potem po dojechaniu kasety zmienił na 10-50.

650 PLN za kasetę 10-50 plus plus nowy bębenek, czyli w tym przypadku pewnie nowa piasta i przeplecenie koła. Średnio opłacalne. To już lepiej od razu szukać roweru na Shimano SLX. 

Choć nawet 32/11 jest moim zdaniem dostatecznie twardym przełożeniem jak na taki rower, ale to już każdy jeździ z kadencją jaka mu pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polmaj napisał:

mysle ze za mniej mozna znalezc przyzwoite kola , lepsze od tych co oferuja producenci w gotowcach .

Szukałem, szukałem i nie znalazłem. W końcu jak wielu własnie XM421 + 350-ki DT i w sumie jestem zadowolony ... Może wolałbym z przodu mieć 30mm ale niekoniecznie ... Niestety nie mam boosta więc na karbony szkoda mi było kasy :/ Bo co za dwa, trzy lata zrobię z tymi kołami ? : (

Teraz, some1 napisał:

Żeby było 2,5 kg różnicy, to Kellys musiałby ważyć 14-14,5 kg. Szczerze wątpię, skoro starszy ważył okolice 13 kg, nowy pewnie podobnie. Zapomniałeś też dodać, że masz rower na innej ramie. Może nowa waży tyle samo, może nie...

Bo waży powyżej 14 z tym ciężkim amorem, kołami, oponami i końskim siodłem. Mój na Rebie ważył powyżej 13 ze sklepu. Zszedłem prawie kilogram na kołach (w tym opony i dętki), 100 g na sztycy, 100 g na siodle i ma 11900.  Nie zapomniałem, ja raczej wiem o czym piszę szczególnie radząc komuś, znam wagę obu ram, przymierzałem się do zmiany. Nie mąć. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/kola-dt-swiss-370-sp-notubes-crest-mk3-1490g-7896965429?reco_id=374362d0-d08d-11e9-b2b1-b026284c79a0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 to sa slabe kola ? , mozna zaplatac tez na piastach novatec  i kazde beda lepsze od tych oferowanych przez producenta w mtb do 5000 , 

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabe, to po co o nich pisać ; ) Cresty nie są na chłopa 90 kg. 370-ki są na zapadkach więc jak brać DT to już 350 z ratchetem. No i od  fitwheels_eu się kół nie kupuje : ) Próbowałem, zresztą wystarczy poczytać forum. Skończyłem u Daveo jak większość ; )

A faktem jest, że większość na kołach oszczędza :/ 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lekki jestem wiec nie musze tak zwracac na to uwagi  , priorytetem dla mnie byllyby mocne wytrzymale  kola nawet kosztem wagi , znalazbym dla siebie kola nawet do 700 zl , tak jak wiekszosc amatorow nie potrzebuje super lekkich kol , moze dales sie poniesc  marketingowi  i po bulki juz nie pojedziesz bez boosta i piast dt swiss najwyzszej jakosci

ps. wybacz nie moglem sie powstrzymac

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Bo waży powyżej 14 z tym ciężkim amorem, kołami, oponami i końskim siodłem. Mój na Rebie ważył powyżej 13 ze sklepu. Zszedłem prawie kilogram na kołach (w tym opony i dętki), 100 g na sztycy, 100 g na siodle i ma 11900.  Nie zapomniałem, ja raczej wiem o czym piszę szczególnie radząc komuś, znam wagę obu ram, przymierzałem się do zmiany. Nie mąć. 

Jeśli nie ważyłeś tego roweru, to nie wiesz ile waży, proste. Skoro rama waży 2,1-2,2, to tyle co w starym. O ile Sektor jest cięższy od Reby? Ja nie wiem, producent nie podaje, jeśli wiesz to się podziel. Nowy Kellys jest na SLX, stary na Deore i w takim zestawie ważył 13.1 kg. Dalej nie widzę gdzie mógł jeszcze przytyć kilogram.

https://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,asme9qdfhf

Żeby nie było, jeśli napęd 1x nie przeszkadza i kolorystyka odpowiada, brałbym XC500. 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polmaj napisał:

ja lekki jestem wiec nie musze tak zwracac na to uwagi  , priorytetem dla mnie byllyby mocne wytrzymale  kola nawet kosztem wagi , znalazbym dla siebie kola nawet do 700 zl , tak jak wiekszosc amatorow nie potrzebuje super lekkich kol , moze dales sie poniesc marketingowi

Daj spokój z tym marketingiem ...  marketing to fitweels.

Zresztą kolega ma 90kg to o czym ta mowa. A i XM 421 ludzie dają do centrowania ... Ostatnie co można powiedzieć o superwylajtowanych, racingowych crestach to że są wytrzymałe kosztem wagi :D Na maratony zakładam XM 421 a i w górach dają radę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wybierzesz przy twoim trybie jazdy będzie dobrze z tych dwóch rowerów co zaproponowałeś. Mam taki sam tryb jazdy jak ty. Ja bym ci polecał tańszą opcję taką na osprzęcie klasy deore cały góral bo będziesz miał z dwa patyki w kieszeni na życie a wartości jezdne są prawie identyczne!

Z twojego przedziału cenowego

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8.0/2035.html

z niższego przedziału cenowego

https://shop.lapierrebikes.com/edge-527

https://shop.lapierrebikes.com/edge-727

polska strona, bo mają owe rowery ale nie zawsze są na stronie, trzeba pytać!

http://www.porebarowery.pl

 

P.S.

I nie patrz na wagę! dziś przy wysokiej wadze roweru sam napęd deore potrafi ci tak napędzić rower cięższy jak xt kiedyś!!!

 

Edytowane przez JuraMałopolska
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Jeśli nie ważyłeś tego roweru, to nie wiesz ile waży, proste. Skoro rama waży 2,1-2,2, to tyle co w starym. O ile Sektor jest cięższy od Reby? Ja nie wiem, producent nie podaje, jeśli wiesz to się podziel. Nowy Kellys jest na SLX, stary na Deore i w takim zestawie ważył 13.1 kg. Dalej nie widzę gdzie mógł jeszcze przytyć kilogram.

Czytaj dokładnie. Ważyłem. Może pisz o rzeczach które znasz z autopsji ... kolejny raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JuraMałopolska napisał:

Co nie wybierzesz przy twoim trybie jazdy będzie dobrze z tych dwóch rowerów co zaproponowałeś. Mam taki sam tryb jazdy jak ty. Ja bym ci polecał tańszą opcję taką na osprzęcie klasy deore cały góral bo będziesz miał z dwa patyki w kieszeni na życie a wartości jezdne są prawie identyczne!

Z twojego przedziału cenowego

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8.0/2035.html

z niższego przedziału cenowego

https://shop.lapierrebikes.com/edge-527

https://shop.lapierrebikes.com/edge-727

polska strona, bo mają owe rowery ale nie zawsze są na stronie, trzeba pytać!

http://www.porebarowery.pl

 

P.S.

I nie patrz na wagę! dziś przy wysokiej wadze roweru sam napęd deore potrafi ci tak napędzić rower cięższy jak xt kiedyś!!!

 

w sumie milo sie czyta glos rozsadku , zapedzamy sie w sprzeczkach a to autorowi watku chyba nie pomaga , najlepiej przymierz kilka w sklepach stacjonarnych bo na papierze jedno a w rzeczywistosci moze sie okazac ze nie potrzebujesz az tak wypasionej specyfikacji , mi osobiscie podoba sie ten rower  i deklaracja producenta ze daja dozywotnia gwarancje na rame bez wzgledu na wage uzytkownika i sposob uzytkowania

https://www.3athlete.pl/mtb/3990-orbea-rower-mtb-alma-h30-eagle-19-czarny.html#/339-romiar_kola-29/169-rozmiar_roweru-xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JuraMałopolska napisał:

Co nie wybierzesz przy twoim trybie jazdy będzie dobrze z tych dwóch rowerów co zaproponowałeś. Mam taki sam tryb jazdy jak ty. Ja bym ci polecał tańszą opcję taką na osprzęcie klasy deore cały góral bo będziesz miał z dwa patyki w kieszeni na życie a wartości jezdne są prawie identyczne!

Z twojego przedziału cenowego

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8.0/2035.html

z niższego przedziału cenowego

https://shop.lapierrebikes.com/edge-527

https://shop.lapierrebikes.com/edge-727

polska strona, bo mają owe rowery ale nie zawsze są na stronie, trzeba pytać!

http://www.porebarowery.pl

 

P.S.

I nie patrz na wagę! dziś przy wysokiej wadze roweru sam napęd deore potrafi ci tak napędzić rower cięższy jak xt kiedyś!!!

 

No i znów namieszałeś tym Canyonem. Widzę, że z rowerem gorzej niż z samochodem 

Tak to ja nigdy nie wybiorę 

Dobra czyli od nowa :)

Nie startuje w maratonach, wyscigach, triatlonach, nie robię czasów, nie mierzę kadencji itp itd

Gdyby nie to że mój obecny rower jest po prostu za mały to bym go nie wymieniał.

To jest stary gówniany włoski MTB do którego powsadzałem osprzęt Shimano Acera/Altus  i dla mnie jest to wystarczające.

Z racji tego, że podczas jazdy doskwierają mi bóle nadgarstków, pleców i ramion chcę coś nowego, większego.

Założenia

- koła 29"

- Najchętniej osprzęt Shimano

- Najlepiej 2 blaty na korbie

- Najlepiej boost

- Najlepiej sztywne osie

- Najlepiej taperowana główka ramy

-Koła na łożyskach maszynowych

Oczywiście jeśli któreś z założeń ogranicza znacznie wybór dobrych rowerów to przeboleje jego brak jak np 2 blaty z przodu jesli kaseta będzie miała z tyłu ładny zakres a blat z przodu 34T, osprzęt Shimano może być zamienny ze Sram ( to tylko preferencja),  być może nie potrzebuję ani sztywnych osi ani boost.

Może wystarczy mi rower za 2 000 :) 

 

IMG_20190830_161334 sm.jpg

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, some1 napisał:

Ważyłeś Gate'a 70 z 2019 roku? Nic takiego nie napisałeś, tylko gdybanie i odsyłanie autora wątku do wagi w sklepie, żeby sobie sprawdził...

Nie pisałem bo nie widziałem takiej potrzeby. Pisałem ile wazy. Tak ważyłem. Tez możesz to zrobić. I nie zaśmiecaj już wątku - jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć - wal na priv.

Teraz, polmaj napisał:

Orbea tez jest fajna : )

Teraz, PawelW84 napisał:

No i znów namieszałeś tym Canyonem.

Ten Canyon to już taki trochę cruiser niż ścigacz ; ) Płaska główka, skok 120mm, amortyzator 34mm - zresztą podstawowy Fox Rhytm, sztyca regulowana ... 

W sumie całkiem fajny rower ale to już do takich może nie ścieżkowych ale "ścieżkawych" zastosowań. Wagi nie zauważyłem : ) Jak bardziej podróżujesz niż się ścigasz to całkim - całkiem ... teraz producenci idą w taka własnie geometrię między XC a ścieżką.

Bardziej płaska główka i myk-myk mają zalety na stromych zjazdach (masz takie ?) ale jest też cena - waga i większa ociężałość na kierownicy wysuniętego do przodu koła. Przy tym kącie jeszcze absolutnie do zniesienia. 

Wydaje się, że jak kiedyś Canyon to był best buy, potem miał chwile zapaści to teraz znowu robi fajne rowery ; )

Edit: Doczytałem, że się nie ścigasz - ten Canyon choć na pewno nie najlżejszy jest bardzo fajnym rowerem na taki teren jak piszesz. No i jeszcze jak odkryjesz zalety myk - myka ; )

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś szczęście.

Ja wysłałem do nich kilkanaście maili - jak grochem o ścianę. Telefon - odbiera jakaś osoba zupełnie niezorientowana, odsyła do kolegi, kolega nie odbiera, jak odbierze to nie ma czasu, mówi, że oddzwoni ale nie oddzwania - jakiś horror. No to poczytałem opinie na grupie i uciekłem gdzie pieprz rośnie. Spróbuj załatwić u nich reklamację - czego oczywiście nie życzę. 

Wziąłem u Daveo - świetny kontakt przed i po sprzedaży. 

Nie pisałbym tego gdyby nie masa podobnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  proszę do tematu bo mi znów mętliku narobiliście :)

Miałem już ograniczenie do 3 rowerów z czego jeden mało realny i nagle znów od nowa. Wpadł taki jeden i namieszał ;)

Doszła

ORBEA ROWER MTB Alma H30 Eagle

Lapierre Edge 527

Lapierre Edge 727

Dobra czyli od nowa :)

Nie startuje w maratonach, wyscigach, triatlonach, nie robię czasów, nie mierzę kadencji itp itd

Gdyby nie to że mój obecny rower jest po prostu za mały to bym go nie wymieniał.

To jest stary gówniany włoski MTB do którego powsadzałem osprzęt Shimano Acera/Altus  i dla mnie jest to wystarczające.

Z racji tego, że podczas jazdy doskwierają mi bóle nadgarstków, pleców i ramion chcę coś nowego, większego.

Założenia

- koła 29"

- Najchętniej osprzęt Shimano

- Najlepiej 2 blaty na korbie

- Najlepiej boost

- Najlepiej sztywne osie

- Najlepiej taperowana główka ramy

-Koła na łożyskach maszynowych

Oczywiście jeśli któreś z założeń ogranicza znacznie wybór dobrych rowerów to przeboleje jego brak jak np 2 blaty z przodu jesli kaseta będzie miała z tyłu ładny zakres a blat z przodu 34T, osprzęt Shimano może być zamienny ze Sram ( to tylko preferencja),  być może nie potrzebuję ani sztywnych osi ani boost.

Może wystarczy mi rower za 2 000 :) 

Macie ogromną wiedzę wybierzcie coś na ludzkim osprzęcie, w miarę rozsądnych pieniądzach 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelW84 napisał:

Może wystarczy mi rower za 2 000 :) 

Macie ogromną wiedzę wybierzcie coś na ludzkim osprzęcie, w miarę rozsądnych pieniądzach 

Widzisz, osprzęt jest istotny ale nie najważniejszy. A opinie o dostawcach kół mogą Ci się jeszcze przydać więc spokojnie ...

Właściwie zaczęliśmy trochę od dupy strony bo najważniejsze to do czego Ty tego roweru będziesz potrzebował. Nie będziesz się ścigał - OK, ja tez się niby nie ścigam tylko nie lubię jak mnie wyprzedzają : )) A na kadencję radze zwrócić uwagę nawet się nie ścigając.

A wracając do potrzeb - Mazury Mazurom też nie równe. Jeżeli jeździsz po szutrowych ścieżkach, w miarę płaskich, czasem piach i korzenie jak to Mazury ale generalnie nie szalejesz w terenie i nie masz stromych technicznych zjazdów to geometria XC z kątem główki 69,5 i amor o średnicy 32mm ze skokiem 100mm jest idealnym rozwiązaniem. Jeżeli zaś jeździsz po bezdrożach, wąskimi, krętymi stromymi ścieżkami wydeptanymi w lesie przez ludzi lub zwierzęta to ten ostatni Canyon będzie super. Mi i na Mazowszu kilka razy na zjazdach zdarzyło się fiknąć przez kierownicę : ) 

Masz taki problem - patrząc na twój rower - że teraz wszystko będzie wydawało się świetne ; ) Może to perspektywa ale wydaje się, ze masz siodełko bardzo wysunięte do tyłu, siedzisz prawie nad tylna osią, to sprzyja małej kadencji (źle), rama pewnie przykrótka ...

Osobiście brałbym napęd Shimano. Ze względu na koszty eksploatacji. Wybierałbym spośród tych Canyonów. Gate też nie jest zły ale niestety nie jest lekki. Rockridery widuje się na wyścigach i to wcale nie w ostatnich sektorach. 

Wybierz rower który Ci się podoba - najlepiej na booście, z amortyzatorem 32mm (30 jest już za wiotki a szczególnie przy twojej wadze), najlepiej Reba - dobra i tania w eksploatacji. Tańsza od Foxa. Napęd Shimano nie jest zły od SLX w górę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelW84 napisał:

Może wystarczy mi rower za 2 000 :) 

W pewnym sensie tak jest :) Chociaż wtedy człowiek jedzie i się zastanawia co jeszcze mógłby dokupić fajnego. 

Jeśli te 5-6 tysięcy to kwota, która nie nadweręży domowego budżetu, nie ograniczy Twoich planów wakacyjno/rekreacyjnych ani nie spowoduje że zabraknie na rzeczy okołorowerowe (ciuchy, serwis, akcesoria), to można kupować. W przeciwnym wypadku, tańsze rowery też jeżdżą.

Wszystkie modele, które były wymienione w tym wątku to przyzwoity sprzęt. Kwestia upodobań, dostępności i własnych preferencji. Koniecznie przejedź się i przymierz się do czegoś w sklepach stacjonarnych. Może coś jeszcze wpadnie na listę, może trafisz na dobry rabat na coś z wyższej półki. 

Przy jeździe turystycznej boosta nie poczujesz, sztywne osie bardziej od strony serwisowej - nie trzeba regulować hamulców po zdjęciu koła. Chyba, że połkniesz bakcyla jak koledzy i będziesz chciał kupić droższe koła, amortyzator. W takim przypadku przydadzą się nowsze, trochę bardziej "przyszłościowe" standardy, o ile coś takiego istnieje w światku rowerowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...