Skocz do zawartości

[Rama] Problem z ramą - tylne koło siedzi krzywo


tomek6544842

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Od jakiś trzech lat posiadam rower na ramie Kross Level B7 z rocznika 2016. Jakiś czas po zakupie roweru zauważyłem, że tylne koło siedzi krzywo w ramie, ale nie przeszkadzało mi to zbytnio, ponieważ nic nie ocierało - wszystko było OK. Natomiast ostatnio umrał mi bębenek w oryginalnym kole i kupiłem nowe, ponieważ starego raczej nie było sensu naprawiać - nie znalazłem nigdzie w kraju bębenka do tej piasty. Więc kupiłem nowe koło - DT Swiss X1700 Spline z odrobinę szerszą obręczą 20mm - oryginalne ma 19mm, obręcz WTB i19. Po wsadzeniu nowego koła do ramy w tylnych widełkach jest bardzo mało miejsca co pokazują te zdjęcia:

iaLNLh9.jpg

XejHOvP.jpg

S1CuXp1.jpg

opona Vittoria Barzo 29x2.25, cisnienie chyba 2,5bar.

z starym kołem ilość miejsca była podobna, ale teraz po wsadzeniu koła z szerszą obręczą miejsca jest bardzo mało. Lekko scentrowane koło, czy odrobina błota i będę szlifował ramę...

Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje, jak to poprawić/naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, obrócić koło i będzie odpowiedź. Tyle że mała szansa że dwa koła są przeciągnięte tak samo ;) 

Właśnie dlatego na takie sprawy się nie przymyka oka, bo to na ogół się źle kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, skom25 napisał:

Tak jak wyżej, obrócić koło i będzie odpowiedź. Tyle że mała szansa że dwa koła są przeciągnięte tak samo ;) 

Właśnie dlatego na takie sprawy się nie przymyka oka, bo to na ogół się źle kończy.

sprawdziłem, wsadziłem odwrotnie stare potem nowe koło i sytuacja nadal taka sama :/

co do przymykania oka na takie sprawy - Polak mądry po szkodzie ;)

22 godziny temu, Dokumosa napisał:

Rama jest krzywa - widać to po tym, że masz przy rurkach łańcuchowych mało miejsca po stronie napędowej a na górnych rurkach tylnego trójkąta jest miejsca więcej po tej stronie. X1700 w podstawowej wersji miała zdaje się 22,5mm

Według mojej niezbyt dokładniej suwmiarki z biedronki i oznaczenia na obręczy koło ma 20mm wewnętrznej szerokości obręczy. To jest X1700 Spline 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...