Skocz do zawartości

[Damper] Fox Factory Float tłumienie 2 pozycyjne DPS


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Janu_sz napisał:

Nie ma tu nic z:

- bezawaryjności,

- tańszym serwisie,

- jakości 

?

Po mojemu ma i to dużo. SR niestety zepsuł sobie próby bycia renomowanym produentem poprzez zapychanie rynku tanimi uginaczami, w których nie potrafią założyć o 2-3 usd droższych ślizgów ( nie ukrywajmy, że to znacznie podniosło by koszty bo to niecałe 3-4% ceny taniego uginacza ).

Poza tym jaki problem z "a) nie mają dostatecznych mocy produkcyjnych, żeby obsłużyć cały przemysł rowerowy" ? Przeszliby z najniższego segmentu na najwyższy w produkcji.

Ohlins czy Cane Creek to równie dobre/lepsze produkty niż Fox/RS, a mimo to trudno uświadczyć je w gotowych rowerach, nawet tych nadroźszych, których produkuje się relatywnie niewiele.

 

Fox i RS wcale nie są tanie w serwisie. 

Fox to 500-600 zł co 125h za jeden amortyzator.

RS jest do ogarnięcia w domu, ale trzeba zainwestować ok. 2000 zł w narzędzia (klecze dynamometryczne etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Galvatron 2000 PLN za narzędzia?

Za 400 kupujesz świetny klucz dynamometryczny Wery, za 100pln kupisz renomowane Imbusy, grzechotka z nasadka 24 ile? 150pln i masz konkret. Do tego szczypce segera, dobre za 50-60pln i gumowy młotek. Za 650 PLN masz zestaw narzędzi renomowanych producentów, którymi zrobisz serwis każdego RSa (z wyjątkiem tych z tłumikiem Charger - tam nie wiem co jest jeszcze potrzebne).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to chciałem napisać. Olej smarujący pływa sobie w komorze. Czasem trochę po prostu wyleci.

W dniu 5.08.2019 o 21:09, Sabarolus napisał:

(z wyjątkiem tych z tłumikiem Charger - tam nie wiem co jest jeszcze potrzebne).

Teoretycznie to dobra pompa próżniowa za pierdyliard pieniędzy. W praktyce jest tak, że jak ktoś czai o co w tym wszystkim chodzi to strzykawką podobną do odpowietrzania hamulców tłumik odpowietrzy. Ja swojego Chargera odpowietrzam na chacie strzykawką z odpowiednią końcówką.

W dniu 5.08.2019 o 21:49, Galvatron napisał:

Wszystkiego nie ogarniesz jednym kluczem dynamometrycznym.

W widelcach RSa nawet takiego nie używam. Wszytko da się ogarnąć podstawowymi narzędziami plus imadło jako trzecia ręka.

 

W dniu 5.08.2019 o 21:49, Galvatron napisał:

Do tego dochodzą m.in. imadło + specjalne szczęki/zaciski. 

Tak, tego potrzeba dużo. Odpowiednie imadło plus cała skrzynka tulejek, szczęk i td., a i tak zawsze jakiejś brakuje. Zwłaszcza przy damperach i widelcach Foxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Ja z czasem tak już chyba wyrobiłem sobie rękę, że jak widzę np. 5-7 Nm lub 14-17 Nm to wiem jak mam dokręcić.

Teraz, Galvatron napisał:

W samych instrukcjach serwisowych jest tylko procedura odpowietrzania Chargera przy pomocy strzykawki. Innej nie ma.

Już dawno nie czytałem tych instrukcji. Dużo rzeczy robię z pamięci. Myślałem, że podają tam pompę. Jak ktoś nie wie o co chodzi z odpowietrzaniem to może mieć większy problem z Chargerem niż z FITem. W Chargerze otwór do odpowietrzania jest bokiem gdzieś w połowie tłumika. W Ficie strzykawkę wkręca się od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...