Skocz do zawartości

[Szosa] Kross Vento 5.0 vs Sensa Trentino SL 105


Dawwwid

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie, bo i decyzja musi być szybka ;)

 

Do wyboru te dwa rowery z tematu. Osprzęt właściwie ten sam, koła chyba na plus dla Krossa ( na pewno wyglądowo), na wadze katalogowo wygrywa Sensa o ile waga jest w miarę realna. Będzie to moja pierwsza szosa, dotąd jeździłem na MTB, Kross jest chyba bardziej w geometrii endurance, chociaz tak naprawdę nie wiem do końca co klasyfikuje te rowery do danej kategorii. Oba rowery mogę zakupić w bardzo podobnej cenie. Jak dla mnie jest remis, więc pytam bardziej doświadczonych.

 

https://www.kross.pl/pl/2019/road/vento-5-0

https://www.sensabikes.com/bikes/road/531/trentino-sl-matt-105

Co polecacie ? decyzja musi być podjęta do jutra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości przymiarki :/ Ciekawi mnie tylko taka rozbieżność w romiarze na mój wzrost 183cm, teoretycznie wg opisów musiałbym brać rozmiar L (56cm), ale jest dosyć duża rożnica w tych dwóch rowerach, bo np:

Sensa

Reach - 385mm

Stack - 570mm

 

Kross

Reach - 391mm

Stack - 594,9mm

 

I np baza kół w Krossie jest 1011.6mm, gdzie w Sensa taka baza kół jest dopiero w rozmiarze 60cm. Trochę zgłupiałem jaki rozmiar wybrać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się coś ta eLka duża wydaje, ale pytałem w paru miejscach i wszyscy mówią L, dostałem też odpowiedz z jednego sklepu

"Moim zdaniem rozmiar M nie będzie za mały ale na pewno będzie raczej dla osób które wolą krótsze i zwinniejsze rowery."
 
Chociaż wg rozpiski krossa mieszczę się w przedziale 178-188cm
 
No nic muszę znaleźć gdzieś sklep gdzie będą mieli jakikolwiek model vento od 1 do 5 bo rama jest taka sama i przymierzyć.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Kross podaje rzeczywiste wymiary rowerów, to górna rura 573 mm dla osoby o wzroście 183 cm i w miarę typowej budowy ciała będzie za długa. Zakup tego rozmiaru skończy się kombinowaniem z nieproporcjonalnie krótkimi do rozmiaru ramy mostkam czy kierownicami z mniejszym reachem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga...

Na papierze niby wybór ciężki, ale mnie skusiłaby niższa waga sensy (jeśli jest prawdziwa). To duża różnica. Nawet po zmianie kół w krossie nie zejdziesz do tej wagi (choć te w krossie są przyzwoite), w Sensie zmieniając koła jeszcze trochę z niej zrzucisz i masz dobrego dzika na płaskie i podjazdy. No i faktycznie w Krossie jakoś dziwnie długa na rama w Lce. Krossa na pewno gdzieś znajdziesz. Przymierz się...jak będzie za długi to masz odpowiedź-bierz Sensę. Ja przy 176cm wzrostu mam 545mm TT i dłuższej już bym nie chciał, ale...każdy ma inną budowę. Nie mam Sensy i nie planuje jej zakupu, ale przeglądając ich ofertę to stwierdzam , że jest bardzo ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Krossa w rozmiarze M i wydawał się ok, eLke miałem okazję przymierzyć w modelu 3.0 (rama taka sama) i jest prawie ok, jednak wydaję się minimalnie za długa :) Niestety w sklepach jest problem z poradą jaki rozmiar, każdy sprzedawca doradza co innego, niektórzy M, a niektórzy kategorycznie L, bo na mniejszej będą ręce drętwiały itp. Podobna sytuacja z trekiem, w jednym sklepie rozmiar 56cm jest dla mnie za mały, zaś w drugim sprzedawca absolutnie nie poleca 58 :D Co do Sensy to realna waga w rozmiarze 56 to jakieś 9,2kg, na innym forum, użytkownik wrzucił zdjęcie z waga 9,69 w rozmiarze 54 + pedały, 2 uchwyty na bidon i mocowania na lampkę i licznik, więc te katologowo 8,6 to w najmniejszym rozmiarze (bez pedałów, linek, owijki itp ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...