Skocz do zawartości

[wymiana ramy] przerobienie roweru by był dla dziewczyny


greyspider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam swój stary rower, chciałbym go przerobić by dziewczyna mogła sobie na nim jeździć ze mną po lasach, mieście:
Kolorystyka: czarno/biały
https://www.unibike.pl/unibike2015/flite.php

Rama L, jezdziła na nim, mostek jest skrócony, kierownica 75cm (w razie co sie skroci).

Co myslicie? jest to do zrobienia by zamowic nową rame tak za pare stówek, max do 1000zl i w ten sposob wykorzystac osprzęt i przerobić ten świetny rower dla dziewczyny?

Ja teraz jezdze na fullu wiec jest mi on niepotrzebny

Ona nie lubi damek wiec ten idealnie jej odpowiadał, kwestia jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałeś, kupić mniejszą ramę i przełożyć. Kwestia tylko, czy to się opłaca, bo przy zmianie ramy kilka rzeczy na pewno też będzie musiało iść do zmiany. Chyba, że uda Ci się np. kupić taką samą ramę w mniejszym rozmiarze. Wtedy masz problem z głowy np. sztycy czy koła tylnego. To kilkuletni rower i tak naprawdę poza rozmiarem musisz popatrzyć na kompatybilność niektórych rzeczy przy nowej ramie, czyli sposobu mocowania przedniej przerzutki, rodzaju główki ramy, szerokości tylnej piasty , średnicy ztycy itd. Żeby się nie okazało, że połowa rzeczy nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba oczywista oczywistość, że dwie różne ramy będą różnić się geometrią. 

Peak to IMHO najrozsądniejszy (biorąc pod uwagę masę i kasę) kierunek. Dł. główki ramy się nie przejmuj - możesz przyciąć rurę albo dać 2 podkładki więcej. Peaki (męskie, w sumie damskiej 27,5 nie ma) są stosunkowo długie i dodatkowo nie mają ram mniejszych niż 17" więc wybór rozmiaru jest prosty ;)

Co do ew. kompatybilności to być może będziesz potrzebował adaptera do sztycy i sterów. Koszt w sumie kilkadziesiąt zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Czyli jak dobrze zrozumiałem, dla kobiety o wzroście 170cm(potwierdzone) która nie chce damskiej ramy, a taką jak ten accent peak to ten rozmiar S będzie jak najbardziej odpowiedni? Nie będzie za krótko? Ani problemu z przyczepieniem tego wszystkiego jak to by było w przypadku rozmiaru M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, a ktoś z Was wie ile kosztuje serwis amora tego unibike flite?
SR SUNTOUR XCR-AIR 27.5 (powietrzno + olejowy?)


Nie robiłem serwisu amora od 3 lat. Reszta zadbana. 
Patrząc po necie to: Przegląd amortyzatora powietrznego - olejowego (
w cenie jest zawarty nowy olej i smar) = 120zł


A by sie przydalo ten rower jakos odnowic by dziewczyna mogla z niego w pelni korzystac, tym bardziej ze daje nowa rame. U mnie w sklepie cena jest od 120 do 170zl takze potarguje sie najwyzej.

Całość wyjdzie 550zł (rama) + wymiana ramy 100zł + 120zł serwis amora = 770zł, nie tak źle myślę + ew doplaty jakby cos nie pasowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa

okazalo sie ze nie pasuja stery z tego unibike do accenta, 2mm luzu, polecono mi pojscie do tokarza i zrobienie tego najtaniej za 50zl~
ale na drugi dzien sklep dzwoni i mowi ze ma jakies stare 3 letnie stery accenta warte 200zl i zrobia mi to za 100zl, nie wiem skad wiec pisano mi ze koszt sterów to paredziesiąt złotych ale okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dorabiać.

Do swojego Peaka (TA 29) założyłem takie stery: https://biostern.abstore.pl/stery-i-podkladki-stery-neco-h383-1-1-8-1-1-5-czarne,c75,p902,pl.html

Mam amor z prostą rurą i dałem jeszcze adapter: https://biostern.abstore.pl/stery-i-podkladki-redukcja-do-sterow-neco-1-5-na-1-1-8-alu,c75,p1457,pl.html

Wszystko hula idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rower przygotowany, rama wyglada idealnie, stery z accenta, doplacilem 100zl, rower jest lekki jak piurko, jakies 10kg~
Za wszystko zaplacilem 320zł ( 120 serwis amora, 100zl wymiana ramy + 100zl stery) jak za taka kwote + rama 500zl to jest nic.

Do zamkniecia, dziewczyna zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...