Skocz do zawartości

[łańcuch] nowy łańcuch a skakanie wózka.


Fisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę tej korby całej, postaraj się obrócić tak, żeby to co teraz jest u góry było z boku. ( raczej o 2 śruby, może jedna Ty to widzisz najlepiej, w korbie na 4 śruby trzeba o jedną przekręcić )

W szosie ciężko ( dla mnie ) ocenić zużycie gdy nie jest jakoś masakrycznie, a na granicy tolerancji nowego łańcucha.

korba33.thumb.jpg.04cf76cc63c49c5769b62a0a87667945.jpg

Chodzi mi o to co widać na tym zdjęciu - żółtym kolorem zaznaczyłem zęby które się zużywają w korbie, podczas gdy czerwonym kolorem ( tam nie są przenoszone duże siły ) zaznaczone są zęby, które zużywają się wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw zdecydowanie jak przy podjechanej koronce w korbie. Kaseta obojętna jest, wibrowanie występuje po nieobciążonej stronie napędu.

Jak jest szmal - wymieniać koronkę. Jak nie ma - obrócić, pojeździć, samo się ułoży. Tutaj masz delikatne zaciąganie, mi kiedyś po zmianie łańcucha wciągało go w przerzutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy wezmę obrócę o 2 śrubki (z 5) zobaczymy jak to będzie. Czy jeśli nadal będzie delikatnie skakać to jest szansa na ułożenie się a nie zepsucie łańcucha. Łańcuch nowy (KMC 9.73), kaseta ma z 4k km a blaty 11k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...