Skocz do zawartości

[Remont] Wheeler Pro 39


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po kilku latach nie dbania o rower zamierzałem się za niego wziąć, wycentrowałem koła, zmieniłem opony i chciałem zmienić łańcuch ale okazało się że mam tylną i przednią przerzutkę do wymiany, tylną kasetę oraz korbę. Przerzutka tył to Shimano Deore, przód shimano Alivio, kaseta to chyba Shimano HG-30 albo Sram PG-830 a korba to chyba Shimano FC-M311. Nie jestem pewny bo w internecie jest róznie napisane na temat tego roweru. Teraz pytanie, czy opłaca się wymieniać na dokładnie takie same podzespoły czy może kombinować z innymi? Nie chce za dużo zainwestować w ten rower, wolałbym tak do 300zł maksymalnie. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny bo jestem w tym zielony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Razian napisał:

mam tylną i przednią przerzutkę do wymiany [...]. Przerzutka tył to Shimano Deore, przód shimano Alivio

A co jest nie tak z przerzutkami? Mają jakieś luzy, są pogięte? Zwykle to one długo wytrzymują, chyba że oberwały mocny strzał. Wymienia się linki i pancerze, czasami kółka.

 

Teraz, Razian napisał:

do wymiany, tylną kasetę oraz korbę

Wstaw fotki tutaj:

to się dowiesz, czy faktycznie są do wymiany.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki mimo regulacji przerywają i tylko połowa jakaś wchodzi. Zębatka na pewno jest do wymiany bo widać gołym okiem że niektóre zęby są całkiem ścięte a niektóre do połowy. Poza tym zakładałem nowy łańcuch i tak przeskakiwał że się jechać nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Razian napisał:

Przerzutki mimo regulacji przerywają i tylko połowa jakaś wchodzi.

Prawie na pewno kwestia regulacji.

25 minut temu, Razian napisał:

Zębatka na pewno jest do wymiany bo widać gołym okiem że niektóre zęby są całkiem ścięte a niektóre do połowy.

Kasety tak mają, z tego co wiem ułatwia to zmianę biegu.

25 minut temu, Razian napisał:

Poza tym zakładałem nowy łańcuch i tak przeskakiwał że się jechać nie dało

Bo nie zakłada się nowego łańcucha na starą kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu starego łańcucha jeździ się niby dobrze ale też przeskakuje przy większym obciążeniu lub próbie mocniejszego pedałowania na większości biegów. Jeśli chciałbym wymienić kasete, korbę i łańcuch to polecicie mi coś do tego roweru w niezłej cenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyczyść wszystko.
2. Wymień pancerze i linki na nowe
3. Wymień łańcuch i kasetę

na 99% to wystarczy aby rower uruchomić. Jeżeli będzie przeskakiwać, to wymień także zębatki w korbie. Jeżeli nie zaliczyłeś ciężkiej gleby - przerzutki pewno działają prawidłowo i nowy zestaw linek i pancerzy je wskrzesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...