Skocz do zawartości

[9000 - 13000 zł] mtb / xc full trek czy canyon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Obecnie posiadam cube acid z 2x11. 

Jeżdżę pół na pół droga asfaltowa - góry 

Napęd sprawdza się idealnie przy takich trasach. 

Wątpliwości 

Trek top fuel 8 2020 - koszt spory, napęd sram nx - nie wiem czy wart swojej ceny która wynosi 13500 zł. Średni amortyzator z przodu rock shox recon rl, przyzwoite hamulce 

Canyon neuron 7.0 Al - cena, cena, cena, 9300 zł. zawieszenie fox na którym jeszcze nie jeździłem, fajna geometria ramy 

Największą niewiadoma to napęd. Obecnie mam 2x11 xt i świetnie się sprawdza... 

Proszę o pomoc !!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy jak Twoja tylko 2x1x. Napęd 1x1x sprawdza się w górach, tylko tam. Sam ostatnio zmieniałem z 1x10 na 2x10 i rower mocno zyskał na wszechstronności pomimo grubych opon.

Recon RL to budżetowy amortyzator, wstyd że wkładają go do roweru za grubo ponad dychę. Pike/Revelation czy Fox 34 w tej cenie powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, TjakTomek napisał:

Do takiej jazdy jak Twoja tylko 2x1x. Napęd 1x1x sprawdza się w górach, tylko tam. Sam ostatnio zmieniałem z 1x10 na 2x10 i rower mocno zyskał na wszechstronności pomimo grubych opon.

Recon RL to budżetowy amortyzator, wstyd że wkładają go do roweru za grubo ponad dychę. Pike/Revelation czy Fox 34 w tej cenie powinien być.

A co powiesz na ten model https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-al-6.0/2065.html?dwvar_2065_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU&dwvar_2065_pv_rahmengroesse=XL

W tej cenie spokojnie wymienię amortyzator z przodu i dołożę manetkę blokady dwóch na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, host2121 napisał:

Trek top fuel 8 2020 - koszt spory, napęd sram nx - nie wiem czy wart swojej ceny która wynosi 13500 zł. Średni amortyzator z przodu rock shox recon rl, przyzwoite hamulce 

Canyon neuron 7.0 Al - cena, cena, cena, 9300 zł. zawieszenie fox na którym jeszcze nie jeździłem, fajna geometria ramy 

Tak porównuje te dwa rowery i myślę, że TREK-a już doszczętnie pogięło. 

Tak jak kolega:

Godzinę temu, TjakTomek napisał:

Recon RL to budżetowy amortyzator, wstyd że wkładają go do roweru za grubo ponad dychę

To inne rowery - TREK to taki przyciężki ścigacz nizinny a Neuron to pełnokrwisty ścieżkowiec. Niby 0,5 kg cięższy ale z tymi oponami, grubszym amorem, sztycą regulowaną ... W TREKU podstawowy amortyzator 32 mm a w Canyonie 34mm. Te ceny powinny być odwrotnie. Widzę, że Canyon znowu chce być atrakcyjny :D

Przyoszczędzili na hamulcach ale to standard. Napęd o klasę wyższy niż w TREK-u 10-50 zamiast 11-50. 10-50 to już solidna rozpiętość, choć jak będziesz dużo napierał po asfalcie to najmniejsze koronki pójdą szybko. Nie wiem co tam są za piasty, te stare Mavica były fatalne ale teraz chyba dają obręcze Mavica a piasty Shimano (przynajmniej w innych modelach) - znacznie lepsze rozwiązanie.

Jeżeli nie zamierzasz wywalać tego Acida i mieć dwa rowery to Neuron jest super pomysłem !

Ale konieczna będzie przymiarka - imho Canyon zaniża rozmiarówkę o jeden numer ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę udawał, że znam się na rowerach. Niech koledzy wypowiedzą się na temat np. geometrii. Ja to widzę tak, lepiej kupić tańszy rower z bardzo dobrą ramą i odpowiadającymi nam kołami (szerokość wewnętrzna i średnica) i potem sukcesywnie zmieniać podzespoły na wyższej klasy, tak już pod siebie. Producenci zawsze na czymś oszczędzają, nie wsadzają pełnych grup tylko jakieś cudaczne miksy. Kiepskie hamulce to norma, słabe amortyzatory itd. I to w rowerach za ciężkie pieniądze!

Ja mam niedrogi rower, w dodatku hardtail (Trek Roscoe 7 2019) i po wymianie amortyzatora na wyższej klasy zmienił się nie do poznania na plus. Zmiana przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Mega przyczepność plus praktycznie zero dyskomfortu w dłoniach/nagdarstkach. Taki detal jak 5mm krótsze ramię korby spowodowało, że łatwiej utrzymać mi wyższą kadencję i co ważniejsze przestał boleć mnie tyłek. Przy zakupie zachłysnąłem się napędem 1x10 ale szybko odkryłem, że ma on wąskie zastosowanie. Przykłady można mnożyć, dlatego naprawdę warto skupić się głównie na ramie a rower dopasować pod siebie.

Blokada na kierownicy to zbędny bajer. Wystarczy tych pstrykaczy w postaci manetek do przerzutek i myk-myka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TjakTomek napisał:

Blokada na kierownicy to zbędny bajer.

Dla Ciebie : )

Dla mnie na goleniach jest bezużyteczna. Nie ma najmniejszych szans na odblokowanie na zjazdach po wyczerpującym podjeździe. Ani na zablokowanie pod koniec podjazdu gdy decydujesz, że ostatkiem sił stajesz na pedałach i wypychasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, powinienem był dopisać IMO. Nie miałem z tym problemów ale nie ścigam się, nie walczę o sekundy. Jeżdżę bo lubię i powoli idę w stronę minimalizmu. Pod koniec ubiegłego sezonu marzył mi się full, teraz wiem, że nie jest mi potrzebny. Kwestia preferencji i wielu innych czynników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wkg zauważył, to rowery o trochę innym przeznaczeniu, Trek Top Fuel to nadal XC, Canyon to Trail. Jeśli szukasz roweru "XC full", to na przykład Trek Top Fuel, Scott Spark, Giant Anthem, Canyon Lux. Traile to Trek Fuel EX, Scott Genius, Giant Trance, Canyon Neuron. Te pierwsze są bardziej nastawione na podjazdy, więc redukcja masy, węższe opony, zawieszenie o skoku ~120 ze zdalną blokadą. W Trailach masz bardziej zjazdową geometrię, grubsze ramy i golenie, zawieszenie o skoku ~140mm, bardziej terenowe opony i przełożenia. 

 

6 godzin temu, TjakTomek napisał:

Do takiej jazdy jak Twoja tylko 2x1x. Napęd 1x1x sprawdza się w górach, tylko tam. Sam ostatnio zmieniałem z 1x10 na 2x10 i rower mocno zyskał na wszechstronności pomimo grubych opon.

1x12 GX w Neuronie 7.0 ma praktycznie taką samą rozpiętość przełożeń co 2x11 xt. Nie porównuj go do swojego 1x10. 

http://ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=30&RZ=10,12,14,16,18,21,24,28,32,36,42,50&UF=2328&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&DV=teeth&GR2=DERS&KB2=26,36&RZ2=11,13,15,17,19,21,24,28,32,37,42&UF2=2328

Tylko te kasety za 600 PLN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtwardsze przełożenie w tej konfiguracji byłoby nie takie jakie chciałem. Rozważałem 10-50+32T ale koszt zakupu i eksploatacji za wysoki. Za cenę kasety - 600zł to mam dwa x 10-42 Deore, dwa łańcuchy KMC 10.93, dwa razy po dwie zębatki Deore od korby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam bdb napęd 10-42+36/26T. Co do kadencji, to różnie z tym bywa ale idzie ku dobremu.

Wracając do tematu, mnie zawsze podobał się z fulli typu trail Trek Fuel Ex 8 27,5+. Cena katalogowa rocznika 2019 13200zł jeśli pamięć mnie nie zawodzi. Jest też wersja na kołach 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 12:27, wkg napisał:

Tak porównuje te dwa rowery i myślę, że TREK-a już doszczętnie pogięło. 

Tak jak kolega:

To inne rowery - TREK to taki przyciężki ścigacz nizinny a Neuron to pełnokrwisty ścieżkowiec. Niby 0,5 kg cięższy ale z tymi oponami, grubszym amorem, sztycą regulowaną ... W TREKU podstawowy amortyzator 32 mm a w Canyonie 34mm. Te ceny powinny być odwrotnie. Widzę, że Canyon znowu chce być atrakcyjny :D

Przyoszczędzili na hamulcach ale to standard. Napęd o klasę wyższy niż w TREK-u 10-50 zamiast 11-50. 10-50 to już solidna rozpiętość, choć jak będziesz dużo napierał po asfalcie to najmniejsze koronki pójdą szybko. Nie wiem co tam są za piasty, te stare Mavica były fatalne ale teraz chyba dają obręcze Mavica a piasty Shimano (przynajmniej w innych modelach) - znacznie lepsze rozwiązanie.

Jeżeli nie zamierzasz wywalać tego Acida i mieć dwa rowery to Neuron jest super pomysłem !

Ale konieczna będzie przymiarka - imho Canyon zaniża rozmiarówkę o jeden numer ... 

Bardzo chętnie zrobił bym przymiarkę ale gdzie ??? Nie mają swoich salonów więc nie wiem gdzie się udać ? Mogę podjechać - małopolska, śląsk.

Wzrost 184 cm - rozmiar L ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie Canyon odpadł... Dzwoniłem do siedziby i rozmawiałem z serwisantem i powiedział że nie ma możliwości zamocowania manetki blokady amortyzatora jeśli chodzi o tylni damper. Przód jak najbardziej tak ale tył wiąże się z wymianą dampera.

Chciałem zastosować manetka twistloc RockShox ale chybą będzie trzeba poszukać innego roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaje wierzyć w ten świat

Zadałem proste pytanie, gdyż widziałem Treka na żywo. Model Top Fuel 8 2020. 

Pytanie - Czemu rower na stronie ma amortyzator REBA a w salonie RECON. O to odpowiedź

Cytuję

"Tak jak napisałem firma Trek zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w informacjach o produktach zawartych na stronie trekbikes.com w dowolnym czasie i bez uprzedzenia, w odniesieniu do wyposażenia, specyfikacji, modeli, kolorów i materiałów.

Jeśli producent Rock Shox nie jest w stanie dostarczyć amortyzatora na czas, w fabryce używany jest zamiennik. Czasami są to opóźnienia rzędu 6  miesięcy i przez ten czas nie moglibyśmy dostarczyć roweru. Nie jestem w stanie powiedzieć czy jest to tymczasowe, czy będzie tak we wszystkich rowerach. Rowery są budowane w Azji i ja nie mam dostępu do takich informacji."

 

Brawo Ty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co innego w specyfikacji, co innego na zdjęciach a Canyon pisze:

Witam,
Dziękujemy za Twoją wiadomość. Tak, w modelu Neuron 7.0 są to piasty z systemem QRM.
Pozdrawiamy,

Biuro obsługi
Canyon Bicycles GmbH
Polska

Czyli nie tylko damper ale i tylne koło do wymiany ... nie trać wiary tylko analizuj po kolei:

https://www.1enduro.pl/rowery-trail-do-13000-zl-2019/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Decyzja zapadła. 

Scott spark 950 2019 

Czekam na odbiór w następnym tygodniu. 

Pytanie 

Czy wiecie gdzie kupić folie na ramę od spodu i na inne elementy roweru? Będę wdzięczny za pomoc. Jak zwykle... Bo to dzięki wam udało się wybrać, myślę, fajny rower... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, niuti napisał:

Od spodu polecam Sheltera a reszta jakieś 3m czy orcal. Zależy też czy chcesz sam przycinać itp. czy wolisz zapłacić i mieć gotowca.

Gotowiec będzie dla mnie lepszy... Z moim talentem plastycznym mogę odciąć sobie jakąś część ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...