Skocz do zawartości
Qwertii

[Amortyzator przód] Problem z założeniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Qwertii

Witam, posiadam amortyzator ze spawaną rurą 1 1/8 (temat nie dotyczy spawu) a samej dolnej miski, której nie mogę zwyczajnie włożyć przez owy spaw. Jest ona zbyt wąska.

Mam do wyboru 2 opcje.

1. Przecięcie miski na pół. Bardzo zmniejszy to jej stabilność i czy będzie to w miarę bezpieczne?

2. Oszlifowanie spawu. Spaw jest od środka wzmocniony, dużo mogę stracić na wytrzymałości i stabilności?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Rozumiem, że miejsce łączenia od środka ma wystawioną rurę odpowiedniej średnicy w celu wzmocnienia. Wtedy możesz szlifować. 

Miskę można rozciąć w jednym miejscu. Wtedy przy przechodzeniu przez spoinę się nieco rozegnie (w zakresie odkształceń sprężystych). Do zastosowania ze sterami na łożyskach maszynowych only.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dolchus

Wrzuć zdjęcie całego widelca - to wiele wyjaśni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Galvatron

Na Twoim miejscu nawet nie próbowałbym jeździć na widelcu ze spawaną sterówką - za duże ryzyko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kolmark
Napisano (edytowane)

Niekoniecznie. Tak jak pisał @Dokumosa - jeśli wewnątrz jest wzmocnienie, to połączenie takie jest bardzo mocne, niemniej ja również nie jeździł bym z czymś takim. Oczy wyobraźni widziałyby, jak spaw puszcza na szybkim zjeździe.

Edytowane przez Kolmark

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Maniak

Absolutnie nie powinieneś jeździć na takim wynalazku a wszelkie dywagacje dotyczące kwestii wytrzyma czy nie, mogą skończyć się fatalnym w skutkach wypadkiem. Rury sterowe powinno wymieniać się w całości, jest to w pełni wykonywalny zabieg i do tego myślę, ZNACZNIE pewniejszy i bezproblemowy.  Nie zamykam wątku ale rozsądek chyba jasno podpowiada, że temat jest w zasadzie bezprzedmiotowy.

• +1 pomógł 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta