Skocz do zawartości

[około 4500] uniwersalny xc dla 110 kg chłopa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

czas wrócić do kręcenia kilometrów. Szukam roweru, który ma być w miarę uniwersalny. Główne przeznaczenie to jazda po trójmiejskich trasach leśnych i ew. po mieście. Stawiam na sztywna ramę i celuje w 29". Pod uwagę biorę tylko i wyłączenie zakup w PL z racji zakupu na fakturę. Kwota 4000-4500 brutto, chyba, że trafi się coś wow to 5000 maksymalnie. 

Póki co faworytem jest rockrider xc 500 w wersji 29". Może coś mi ucieka bo nie widzę ciekawej alternatywy. Decathlon ładuje fajny osprzęt w dość dobrej cenie. 

Minusem ww. roweru jest napęd z jedynka z przodu. Wolałbym coś z dwójką jednak zawsze można przerobić jak jedynka się nie sprawdzi. 

Drugi minus to wzrost, 183-184 a to jest górna granica rozmiaru L. Z racji tego, że zależy mi na komforcie soeto nie wiem czy taka L nie wymusi bardziej sportowej sylwetki. Niestety nie pamiętam długości nogi jednak z tego co mi świta to na podstawie nogi wychodził większy rozmiar niż na podstawie wzrostu. Muszę sprawdzić.. 

Proszę o sugestie. 

Pozdrawiam ze słonecznej Majorki, warto tutaj wpaść na rower :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dracozao napisał:

czas wrócić do kręcenia kilometrów

Jak chcesz kupić rower tylko po to, żeby nabijać puste kilometry po Trójmieście, to kup sobie rower crossowy i tłucz ich, ile wlezie.
Za 4000-5000 będziesz miał już sprzęt z górnej półki z napędem 3x10 i gratami T8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rower-sport.pl/pl/p/KELLYS-GATE-50-2017/3477?unibike - tu niestety widelec 300g cięższy niż w Rockriderze, o rozmiar się nie martw bo pewnie M podejdzie ... 

A jak chcesz zadać szyku i nabijać kilometry to: https://goodbike.pl/pl/p/Rower-Fuji-Jari-1.5-2019/1791 na sztywnych osiach i z taperem : )

Przerabiając Rockridera na 2x tracisz gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dovectra napisał:

No i w sezonie nic po za tym...

Tzn? Nie kumam. 

12 minut temu, wkg napisał:

https://rower-sport.pl/pl/p/KELLYS-GATE-50-2017/3477?unibike - tu niestety widelec 300g cięższy niż w Rockriderze, o rozmiar się nie martw bo pewnie M podejdzie ... 

A jak chcesz zadać szyku i nabijać kilometry to: https://goodbike.pl/pl/p/Rower-Fuji-Jari-1.5-2019/1791 na sztywnych osiach i z taperem : )

Przerabiając Rockridera na 2x tracisz gwarancję.

Kellys wezmę pod uwagę. Rower typu Jari odpada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak myślałem aż w końcu doszedłem do wniosku, że 29-er na większość moich jazd to aż za dużo  ...  a po mieście mocowania na bagaż się przydadzą : )                           

Kellys mi jeździ jak złoto ale coraz częściej zerkam na coś szybszego co nie tylko na piach, błoto i las się nadaje a do tego lepiej przyspiesza na lżejszych kołach i oponach.

Jari to nie szosówka - znacznie bardziej komfortowa geometria i szerokie opony a do tego kierownica z trzema różnymi chwytami ... No i nie trzeba mu robić przeglądów amortyzatora mały/50 godzin duży/200 godzin : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jari bym brał pod uwagę jako.. Drugi rower :-)

Mam trochę znajomych co cały czas kręcą i dlatego też bardziej MTB ponieważ reszta ekipy cały czas w tym klimacie. A w Trójmieście lasy ciekawe więc jak tylko fajniejszy odcinek trasy to mocno w pedały i widzimy się na dole. Mimo pewnych ograniczeń jakie ma MTB to biorąc pod uwagę wszystkie aspekty to jest to dla mnie najbardziej uniwersalny rower. 

Polecają mi meride big nine 500 lite oraz B8 Rio ale raczej ciężko znaleźć nowy. Ew. level 8.0. Jednak rockrider wygrywa waga, amorem itp. Tylko te 1x12 i napis rockrider... Hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dracozao napisał:

Tzn? Nie kumam. 

Tłumaczę:

Nic lepszego teraz nie znajdziesz za te pieniądze, może  po sezonie , gdzieś.....

6 godzin temu, dracozao napisał:

Wolałbym coś z dwójką jednak zawsze można przerobić jak jedynka się nie sprawdzi. 

Tam jest krótki tylny trójkąt i pod szeroką opone to nie da rady 2 blatu wcisnąc, będzie łańcuch po oponie jeździł.

Lepiej kasetę SLX 11-46, albo jakiegoś sunrace 11-50 wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to wszystko takie internetowe wyszukiwanie w oparciu o analizę osprzętu i to bardzo pięknie ale na tej podstawie to można sobie stworzyć krótką listę do testów.

Te rowery różnią się geometrią a także hmmm ... nazwijmy to gradacją wielkości. Patrząc na długość górnej rury:

Merida ma 605, 625, 645 dla odpowiednich rozmiarów, obniżenie suportu 65 fajnie

Kellys ma 600, 625, 650, obniżenie suportu 55

Trek ma 599, 617, 638, obniżenie suportu 58

Niby nic ale jeżeli pasuje Ci 625-630 to w Treku będziesz kombinował z siodełkiem a w 2 poprzednich nie. Jeżeli zaś 615 to rozmiarówka Treka bardziej Ci podejdzie. To samo wysokość główki - choć tu można kombinować podkładkami i odwróceniem mostka. Obniżenie suportu o 10mm niweluje połowę różnicy wielkości kół między 27,5 a 29 - czujesz się mniej jak wsadzony na kobyłę przez niżej położony środek ciężkości. O kątach podsiodłowej i główki czy długości tylnego trójkąta nie wspominając.

Merida 500 lite jest bardzo fajna choć droższa, mi by chyba pasowała Krossy z niewiadomych przyczyn mają poprowadzoną wyżej górną rurę,  kąt główki 71,5 ? !!! Sobie nie pozjeżdżasz "mocno w pedały i widzimy się na dole"ale tak czy owak trzeba się przymierzyć bo czuć się dobrze na rowerze to podstawa. 

Dziś objeżdżałem Treki za 11 000 - no fajny , lekki rower, jestem na szczęście między rozmiarami ale hamulce toż to po prostu tragedia przy Shimanowskich XT : (( Zrzucanie biegów po jednym i dopiero po puszczeniu manetki. . "Ale za to w górę już można po kilka" - pochwalił sprzedawca.  Eureka ; ) Do takiego Gate 30 czy Meridy dokupujesz te bardzo dla mnie ważne graty za 400-500 złotych. Także trzeba się przymierzać ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem nogę i po wewnętrznej wychodzi 89 cm. Wzrost 183 cm. 

Według różnych tabel rozmiar jaki pasuje to 51 cm - 20"

182 cm    82 cm    18" (46 cm)
187 cm    86 cm    19" (48 cm)    
192 cm    89 cm    20" (51 cm)

 

Rockrider jest do 184 cm. Obawiam się, że L może być za mała, XL za duża. Jaka marka ma L na trochę więcej centymetrów niż 184? Wolałbym uniknąć wyciągania sztycy na maksa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki za mną. 

Big Nine 500 lite - geometria zdecydowanie za bardzo wciąga do przodu. W skrócie - nie podpasywało - raczej odpada. 

Dostałem do przymiarki Kross Level 6.0 oraz Rockhopper. Kross z powodu prostej kiery nie pod pasował ale to detal łatwy do zmiany, za to Specek całkiem sympatycznie i teraz jest brany pod uwagę Rockhopper Pro. 

Czy ktoś może mi wskazać, który wymiary Krossa i Specka powoduje, że było mi wygodniej? Oczywiście na Meridzie się milej jechało - tak miękko, płynie ale pozycja nie ta. 

Level 6.0 odpadanie z powodu za słabego sprzętu, Rockhopper Pro mimo 5300 to do wyrwania za około 5 000 (od razu zaproponowali). Jak się ma, a na papierze, geo Rockrider XC500 w porównaniu do Rockhoppera? 

Będę wdzięczny, że komentarz do przymiarki i na co zwrócić uwagę w tabelce związanej z geometrią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ponoć level 7 i w górę już ma inną geometrię. Nie wiem ile w tym prawdy. 

Na pewno zrobię przymiarkę do jeszcze jakiś modeli, ale na papierze ten XC500 kusi :D

A na papierze XC500 bliżej do rockhopper czy 500 lite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mam problem, bo mi się te tabelki nie zgadzają... patrzę na rozmiar L:  u Meridy geo jest sportowa ale stosunek Stack/Reach wcale tego nie pokazuje, z tabelek wynika, że Rockrider jest bardziej wyciagnięty (niższy Stack/Reach) co nie może być prawda przy główce 120mm (Merida ma 110 - to kapitalna różnica). Także nie wiem co napisać : ( 

Zresztą same te cyferki też niewiele mówią bo przy TTH i Reach trzeba uwzględnić długość mostka a przy Stack i długości główki HT - gięcie kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...