Skocz do zawartości

[Klocki] Czy taka praca klocków z tarczą jest OK


mordorr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Pacjent: Hamulce Shimano BR-M500 zamontowane na RS Reba SL z adapterem do tarcz 180mm. 

Wydaje mi się, że klocki pracują ciut za bardzo w środkowej części tarczy. 

czy to się równoważy jakimiś podkładkami, czy można z tym żyć i jezdzic ? wolalbym, zeby pracowaly idealnie na tarczy :)

Jacek

2019-04-23_10-45-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pierwsze co czy masz dobry adapter

I można tak jak pisał Piter233 wsadzić po 1 mm podkładki lub zmierzyć jaka jest różnica wysokości

Jednak trzeba też wziąć pod uwagę że nowe klocki mają na samym początku ścięty rant  i po czasie może klocek brać całą powierzchnią

Jednak tutaj obstawiał bym na coś z adapterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter wyglada na bardzo oryginalny :)

SH-MA-F180/P2

image.thumb.png.90fe3260364214854880685a12b26a7b.png

Ale tak rzuciłem okiem na drugie koła i tam góra tarczy "bierze", a na dole jest faktycznie za mało.

image.thumb.png.764e47429fd948ba69f878fa9dbe07e4.png 

no i jeszcze druga strona tej samej, o którą pytam w temacie też wygląda "lepiej" na zewnątrz.
nie jestem przekonany, ze aż tak dużo klocka ma "nie brać" od środka tarczy... przecież zmienia się powierzchnia tarcia, przez to siła hamowania nie jest stała, tylko pulsuje. (chociąz nie narzekam na to....jeszcze)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem zagadkę.... 

Klocki b01s I ich odpowiedniki są po prostu szersze. Tarcza SLX i br-rt56 są też szersze. Mają około 16.5mm szerokości bieżni. 

Natomiast bieżnia tarczy XT SM-RT86 jest węższa I ma 14.5mm . Nie jestem pewien, ale klocki G i J też są chyba oznaczone jako narrow. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klocki mają być tam by kraniec ich górnej części był na równi z najwyższym punktem tarczy, co by sie rant nie robił. A na do le jak to wygląda to już mało istotne. Ale tez nie bez powodu są dedykowane sobie komponenty ;) 

Np klocki g01s sa dłuższe ale niższe od najpopularniejszych b01s ... wiec trudno by tarcza dedykowana do jednych idealnie pasowała do drugich. Reszta to kwestia ustawianie zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...