Skocz do zawartości

[hamulce] Zamiana cantilever na v-brake


bartek109

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy w złomku, jak na załączonych obrazkach, da się założyć v-brake albo mini v-brake?

Planuję zamianę kół na nieco szersze, trekkingowe (opona 42-622, Continental AT Ride 28x1.6) i wypadałoby się przyjrzeć hamulcom.

Obecnie ma stare wh-r-501 z oponą cx comp 700x35c.

Pozdrawiam, Bartek

IMG_20190409_111127.jpg

IMG_20190409_111133.jpg

IMG_20190409_111140.jpg

IMG_20190409_111157.jpg

IMG_20190409_111204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki!

Klamki muszę na pewno zmienić, bo obecne mają chyba ze 200 lat.

'Spec' w serwisie rowerowym powiedział, że nie da się zmienić na v-brake... miałem pewne wątpliwości.

Jako że rower odświeżam ze "starych ale jarych" elementów (czyli slx/xt sprzed kilku lat), polecicie jakieś modele do upolowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wiem że jest brzydko i nieskładnie, ale nie w tym rzecz w tym poście.

Co do mini-v, boję się trochę, że jak dam większe opony, to mi nie wejdą, a klamki i tak muszę zmienić,

poszedłbym więc w stronę klasycznych v-brake'ów.

Dzięki za uwagi, w każdym razie : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dać v-ki. Ja na Twoim miejscu nie bawiłbym się w jakieś mini tylko zwykłe duże założyć by nie martwić się o pierdoły jak prześwit i td. Zmieniając hamulce wymień też pancerze bo stare będą się kurczyć przy hamowaniu. I zmieniając hamulce nie oszczędzaj też na pancerzach, bo one w przypadku V mają duże znaczenie. Mam chyba podobny rower do Twojego, Gianta, który ma już ze 40 lat. Dałem u siebie V-ki bo starych hampli już nie dało się regulować w pewnym momencie. Ja w swoich dwóch rowerach dałem V-breki Avid SL. Kosztują trochę więcej niż takie zwykłe V-breki ale świetnie hamują i praktycznie nie trzeba ich regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...