Skocz do zawartości
FigoiFago

[Greenvelo] Elbląg-Suwałki

Rekomendowane odpowiedzi

FigoiFago

Czy ktoś z Was jechał Greenvelo na odcinku Elbląg-Suwałki? Rozważam przejazd tym odcinkiem, ale czytałem różne opinie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mateo_s

Te negatywne to pewnie od ludzi na szosowych oponkach :) ale tak serio: przejechałem prawie całe prócz Podkarpacia i Swiętokrzyskiego i odcinek z Bartoszyc do Tykocina wspominamy najlepiej.

warunek to szerokie oponki bez przesadnie wysokiego cisnienia, unikanie jazdy po ulewnych deszczach (my akurat mieliśmy upały ale miejscowi mówili że drogi rozmiękają)

dużo szutrowych i polnych nawierzchni, słabo utwardzonych, luźny żwir, często poprzeczne tarki od kół ciągników. wszystko da się przejechać w miarę bezproblemowo na MTB albo crossie z oponkami >40mm (miałem smart samy 47mm i polecam). no i nie należy się nastawiać że polecimy szlak ze średnią 30kmh

czasem nie da się "objechać" asfaltem bo asfaltu po prostu nie ma (np w okolicach trójstyku granic) - te zdjęcia które dorzuciłem to są normalne drogi powiatowe, z numerkami i znakami drogowymi.

najgorsze, to trafiają się 2-4km odcinki z luźnym piachem albo przedwojennymi kocimi łbami które rzeczywiście potrafią wykończyć ZTCP jest ich na tym odcinku z 5-6.

no, i należy pamiętać że przed Suwałkami, Mazury nazywają się garbate nie bez powodu.

DSC03056.JPG

DSC02960.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

@mateo_s Ile kilometrów dziennie pokonywałeś? Czy możesz polecić noclegi na tym odcinku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mateo_s

byłem z dzieciakami 10 i 5 więc od 20 do 80km dziennie

mielismy namiot, polecić mogę tylko kampingi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

To chyba ja też dam radę przejechać :) Dzięki za info. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

Czy możecie polecić noclegi na odcinku Elbląg - Suwałki? Planuję zatrzymywać się w Braniewie, Lidzbarku Warmińskim, Barcianach, Gołdapi i na koniec w Suwałkach. W zeszłym roku w Suwałkach spałem w domu studenta przy PWSZ, ale to było w sierpniu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hulk14
Napisano (edytowane)

W Gołdapii jest hotelik w samym centrum. Można schować rowery w środku.

W Suwałkach Hotel Logos, również można schować rowery w środku. W obu standard był w miarę w porządku - tak jak czysto, w porządku łazienka, meble nowsze niż prl-owskie. W Suwałkach brakowało większego stoliczka, żeby zjeść, ale my przyjechaliśmy jak już restauracje zamykali - wcześniej można się pożywić w niej lub gdzieś w okolicy.

Edytowane przez hulk14

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

Decyzja podjęta, wyjazd zaplanowany :) Ruszam 2 maja z Malborka. Dziennie 80-90 km. Pogoda ma być taka sobie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

Trasa ukończona. W sumie wyszło 501 km. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
goTomek

A coś więcej byś napisał? O samej trasie, drogach, noclegach, jakieś wrażenia, zdjęcia może? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta