Skocz do zawartości

[waga] rowerzysty a jazda w górach.


tichy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Właśnie zerknąłem na temat dotyczący zakupu roweru do XC i lekkiego freeride za sumę 10-16 tys. zł. Kupujący zamierza od czasu do czasu jeździć nim w góry (lekki freeride). Ja tego nie widzę, napisał że ma 183 cm wzrostu i waży ~ 112 kg. Jestem nieco wyższy (186 cm) i lżejszy (ważę 87 kg, planowana waga 82 kg (przytyłem bo zimą nie jeździłem z powodu kontuzji)). Moje obserwacje są takie -- przy (mojej) wadze jazda w górach jest bardzo ciężkim doświadczeniem, gdyby nie to że kiedyś trenowałem wioślarstwo (plus kajakarstwo, biegi i siłownia) to imo w ogóle bym nie dał rady. Może jestem kruche ciacho i się po prostu do jazdy na rowerze nie nadaję (ostatnio kręcę 3-5 razy w tygodniu po 2-3 godziny) ? Nie wiem. Jak dla mnie ktoś kto waży ponad 110 kg przy wzroście 183 (waga kolarzy dwumetrowych nie przekracza 90kg (!)) i wybiera się w góry to niepoprawny optymista. Jeszcze mi się nie zdarzyło coby na podjeździe wyprzedził mnie ktoś masywniejszy ode mnie. Co sądzicie na ten temat ? Widzieliście w górach grubasów na rowerze (ja niestety w górach bardzo rzadko bywam :), póki co żadnego nie widziałem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jazda po gorach ma byc glownie w dol :)

powaznie to co szkodzi pojechac w gory kaseta 34 i mala 20 z przodu i jazda odpoczynek najwyzej czesciej niz inni ale nikt nikomu niczego nie zabroni.

na trancarpatii zeszlorocznej widzialem na fotkach goscia na cannondaleu(hardtail z leftym)tez nie o wadze piorkowej i dawal rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]powaznie to co szkodzi pojechac w gory kaseta 34 i mala 20 z przodu[...]
hm... 20/34 to może być to, moje najlżejsze przełożenie: 26/28. Chyba za twarde, choć i tak mam wrażenie że się na nim ślimaczę. Widocznie trzeba być cierpliwym. Z Transcarpatią mnie zaskoczyłeś.. tam zdaje się odcinki po 80km są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coprawda pan z carpai nie wazyl na pewno 120kg ale ulomkiem tez nie byl a tam wlasnie sa takie odleglosci i kilka dni pod rzad.26-28 to bardzo twardo jak na gory np ja jak juz jestem mocno zmeczony to w krakowie znam podjazdy gdzie musze zapiac np 22-28 zeby podjechac choc i sa miejsca gdzie na 22-32 nie zawsze wyjezdzam(podnosi przod,buksowanie kola itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem cytatem naszego wieszcza :( "Mierz siły na zamiary, nie zamiar podłóg sił" trzeba mieć trochę siły woli, jeszcze troch siły woli i dużo chęci. Jadąc w góry jedzie się imho pobawić popróbować własnych sił, a nie bić rekordy. Przecież chodzi o zabawę, więc nie widzę przeszkód, wystarczy potrenować. Fakt że sam przy 183cm ważę 73kg ale wierzę w kolegę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to się dopiszę jako GRUBAS. Jak na poglądy kolegi to jestem chyba sumo bo waga u mnie 94 a wzrościk 178. Od razu powiem że w górach nie byłem! Ale w moim rejonie jest nieco wzniesień i mam wielką satysfakcję jak się znajdę na górze. Wiosną kiepsko później lepiej. Tak jak już ktoś to tu napisał to kwestia woli. To ma być radość przyjemność satysfakcja i zdrowie. I nie zabierajmy nikomu przyjemności i marzeń mówiąc , ze nie da rady!

Pozdrówka od grubasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to się dopiszę jako GRUBAS. Jak na poglądy kolegi to jestem chyba sumo bo waga u mnie 94 a wzrościk 178. Pozdrówka od grubasa!

łee, waga lekko ponad kogucią :(

mój partner od nie tylko jazd górskich :P ma 115 kg przy 183 cm, i daje rade :P

trzeba tylko dużo wybaczyć sprzętowi, jak siada, strzelające szprychy "no name" to normalka, korby, tylko Hona wytrzymuja 2gi sezon :033:

pozdrówko

 

I see big people !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mzewa thx, jak widać niepotrzebnie się martwiłem że pan kupi rower i nie będzie w stanie z niego korzystać.

@all Dziękuję Wam za informacje. Widocznie muszę trenować nie tylko mięśnie ale i siłę woli ;) Jak dla mnie temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...