Skocz do zawartości

[Hamulce] Jakie zamiast Shimano SLX M7000 ?


Dezent

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce być złośliwy, ale nawet bez stojaka wystarczyło odkręcić zacisk i położyć go poniżej ramy.

Co do zestawu do odpowietrzania. Jeżeli zapłaciłeś za niego więcej niż 20zł, to według mnie nie warto. Shimano idealnie odpowietrza się za pomocą lejka ( chociaż jak bardzo długo używałem strzykawki) + rurki i strzykawki do wpompowania płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dezent napisał:

Twoje porady co do zestawu i procesu odpowietrzania również są zbędne.

Po co te nerwy?

Lejek Shimano kosztuje 15 zł, strzykawka + rurki jakieś 5 zł. Da się tym spokojnie odpowietrzyć hamulce w sposób jaki zaleca Shimano. Jeżeli zapłaciłeś za niego +/- 20 zł to bardzo fajny zestaw. Jeżeli znacznie więcej i serwisujesz tylko Shimano, to można zrobić to taniej i równie skutecznie, co wcale nie oznacza że mam jakiś problem ze kupiłeś sobie zestaw :)

PS: Jak zakładasz nową część układu, to olej z pierwszego przelania spisz na straty. Nie wiadomo co znajdzie się w układzie. U mnie np pojawił się opiłek metalu, który prawdopodobnie powstał przy dokręcaniu przewodu do klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dezent trochę za bardzo do siebie to bierzesz. To jest forum, wejdzie za pół roku w ten temat ktoś o podobnych problemach i jemu informacja że łatwiej odpowietrzyc tył kiedy przewód jest prosty a różnica poziomów między klamką i zaciskiem jak największa się przyda. Pewnie że stojak ułatwia życie ale odkrecenie zacisku o którym wspomina @skom25 działa dokładnie tak samo, chodzi wyłącznie o fizykę zacisk możliwe nisko. Co do zestawu nie chce mi się analizować co kto proponował i co kto kupił ale wężyk od zestawu kroplowek i dwie strzykawki działają rownie dobrze co zestawy dedykowane. Jedyne co niektóre dedykowane zestawy czasem wyróżnia to że w komplecie jest buteleczka oleju plus końcówka z gwintem do klamki i to jest ok, też wolę zestawy niż gole strzykawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...