Skocz do zawartości

[licznik] opinie o wahoo mini, lezyne super gps i garmin edge 25


wcieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi coś o nich powiedzieć z własnego doświadczenia? Wszystko do roweru szosowego, gps będzie rzadko używany. 

1. Czy urządzenie po włączeniu samo wystartuje gdy ruszymy, czy trzeba dodatkowo coś włączyć przy połączeniu z nadajnikiem prędkości i kadencji?

2. Czy jak się zatrzymamy to uprzędzenie będzie cały czas włączone czy wyłączy się po jakimś czasie? 

3. Czy jest możliwość wejścia w tryb czuwania lub uśpienia i obudzenia urządzenia przy rozpoczęciu jazdy?

4. Czy czytelność wyświetlacza w słoneczne dni jest ok?

5. Jakieś inne zalety lub wady?

6. Czy można prosić o zdjęcie jak wyglądają powiadomienia z telefonu w Super gps?

7. Czy Super gps informuje dźwiękiem o powiadomieniach z telefonu? Jeżeli tak to czy to w słychać w czasie jazdy lub postoju, gdy licznik został na rowerze?

8. Czy ekran nie wydaje się zbyt mały zwłaszcza w garminie edge 25?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz używać GPSa to duże lepiej jest kupić klasyczny licznik np. Sigmę 14.16, Bontrager Trip 300 czy jakiegoś CatEye (Strada Smart ma funkcję powiadomień z telefonu). Jedyną zaletą (olbrzymią!) liczników, które wymieniłeś jest to, że posiadają GPS, pod każdym innym względem są one gorsze od klasycznych liczników np. jeżeli chodzi o dokładność pomiaru prędkości czy wysokości (chyba nie wszystkie mają barometr), czasy reakcji wyjścia ze stanu uśpienia, długość pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wcieniu napisał:

Czy ktoś może mi coś o nich powiedzieć z własnego doświadczenia? Wszystko do roweru szosowego, gps będzie rzadko używany. 

1. Czy urządzenie po włączeniu samo wystartuje gdy ruszymy, czy trzeba dodatkowo coś włączyć przy połączeniu z nadajnikiem prędkości i kadencji?

2. Czy jak się zatrzymamy to uprzędzenie będzie cały czas włączone czy wyłączy się po jakimś czasie? 

3. Czy jest możliwość wejścia w tryb czuwania lub uśpienia i obudzenia urządzenia przy rozpoczęciu jazdy?

4. Czy czytelność wyświetlacza w słoneczne dni jest ok?

5. Jakieś inne zalety lub wady?

6. Czy można prosić o zdjęcie jak wyglądają powiadomienia z telefonu w Super gps?

7. Czy Super gps informuje dźwiękiem o powiadomieniach z telefonu? Jeżeli tak to czy to w słychać w czasie jazdy lub postoju, gdy licznik został na rowerze?

8. Czy ekran nie wydaje się zbyt mały zwłaszcza w garminie edge 25?

 

 

A więc napiszę to co wiem o Lezyne SuperGPS, mam go od sierpnia 2017.

1. po ruszeniu wykrywa, że jesteśmy w ruchu i pyta czy chcemy rozpocząć rejestrowanie. Potwierdzamy przyciskiem

2. po zatrzymaniu autopauzuje - czy się wyłączy całkiem? Nie wiem, na pewno wyłącza się po zakończeniu rejestracji czasu. 

3. nie bardzo rozumiem :)

4. jest OK

5. chyba niestabilne oprogramowanie, zmienia się z aktualizacjami. Najpierw było OK, wszystko działało, po jakiejś aktualizacji przestawały działac powiadomienia albo przeliczanie trasy po zboczeniu z wyznaczonej. Ostatnio traci mi połączenie z telefonem. Być może winą jest iOS, który na telefonie zwykle mam w wersji beta. A może licznik świruje. 

6. na razie nie mam jak - wysłałem na gwarancji do reklamacji, bo mi przycisk lekko szwankuje. 

7. tak, powiadamia dźwiękiem i jest to dobrze słyszalne. Nawet jak leży w domu, nie rejestruje, ale jest włączony (bo coś w nim robię) to powiadamia dźwiękiem

8. to chyba nie dotyczy Lezyne. Nie wiem jak w innych, dla mnie wielkość OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamfan napisał:

Jeżeli nie chcesz używać GPSa to duże lepiej jest kupić klasyczny licznik np. Sigmę 14.16, Bontrager Trip 300 czy jakiegoś CatEye (Strada Smart ma funkcję powiadomień z telefonu). Jedyną zaletą (olbrzymią!) liczników, które wymieniłeś jest to, że posiadają GPS, pod każdym innym względem są one gorsze od klasycznych liczników np. jeżeli chodzi o dokładność pomiaru prędkości czy wysokości (chyba nie wszystkie mają barometr), czasy reakcji wyjścia ze stanu uśpienia, długość pracy na baterii.

Na gps mi nie zależy. Wahoo mini nie ma GPS - morze korzystać jedynie z gps w telefonie. Poza tym Wahoo mini działa na baterie i się go nie ładuje. Baterie podobno starczają średnio od pół do całego roku. Zależy mi na powiadomieniach z telefonu. CatEye ma taką funkcję ale tylko jako ikonki. Wymienione urządzenia pokazują dokładnie kto dzwoni (nazwa z książki telefonicznej) oraz początek wiadomości. 

 

8 godzin temu, empet napisał:

A więc napiszę to co wiem o Lezyne SuperGPS, mam go od sierpnia 2017.

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie tylko tych powiadomień nigdzie w necie nie mogę znaleźć jak wyglądają - poza oficjalnymi filmami lezyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, empet napisał:

3. Czy jest możliwość wejścia w tryb czuwania lub uśpienia i obudzenia urządzenia przy rozpoczęciu jazdy?

3. nie bardzo rozumiem :)

 

Jedziemy i się gdzieś zatrzymujemy, np na 5 minut. Czy po ponownym ruszeniu licznik sam będzie wszystko zliczał czy jak w punkcie 1. po ruszeniu wykrywa, że jesteśmy w ruchu i pyta czy chcemy rozpocząć rejestrowanie. Potwierdzamy przyciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie jak zależy Ci na powiadomieniach, a nie na dokładności pomiarów (one nie obsługują żadnych czujników) to może te budżetowe liczniki GPS to nie jest aż tak zły pomysł :P

EDIT: Ten Wahoo jednak obsługuje sensory, więc jest tak dokładny jak klasycznie liczniki, więc ja bym go wziął. Całkiem ciekawe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamfan napisał:

No to faktycznie jak zależy Ci na powiadomieniach, a nie na dokładności pomiarów (one nie obsługują żadnych czujników) to może te budżetowe liczniki GPS to nie jest aż tak zły pomysł :P

EDIT: Ten Wahoo jednak obsługuje sensory, więc jest tak dokładny jak klasycznie liczniki, więc ja bym go wziął. Całkiem ciekawe rozwiązanie

Nie bardzo rozumiem. Wszystkie te urządzenia obsługują zewnętrzne czujniki. Skoro mam te czujniki, (Giant RideSense)  to pomiary będą dokładne. Jedynie problem jest w wahoo mini ponieważ obsługuje TYLKO I WYŁĄCZNIE czujniki firmy wahoo więc musiałbym dokupić kadencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wcieniu napisał:

Jedziemy i się gdzieś zatrzymujemy, np na 5 minut. Czy po ponownym ruszeniu licznik sam będzie wszystko zliczał czy jak w punkcie 1. po ruszeniu wykrywa, że jesteśmy w ruchu i pyta czy chcemy rozpocząć rejestrowanie. Potwierdzamy przyciskiem

Tak, po ponownym ruszeniu będzie kontynuował bez potwierdzenia. Ale nie pamiętam czy w trybie jazdy wyłączy się po ustalonym czasie (20 minut chyba u mnie), ale chyba jeśli, to po włączeniu licznik pamięta ostatni pomiar i chce kontynuować. Zdarzało mi się jechać na dłuższą wycieczkę, gdzie np. zwiedzałem jakiś obiekt przez godzinę, a potem znów jechałem. Trasa jest normalnie zapisana jako całość.

Godzinę temu, wcieniu napisał:

Właśnie tylko tych powiadomień nigdzie w necie nie mogę znaleźć jak wyglądają - poza oficjalnymi filmami lezyne.

No to własnie wyglądają jak na filmach :) SMS wyświetla się jako baner, chyba przez 30 sekund (można przyciskiem go zgasić) i jeśli jest w miarę krótki, to pokazuje całą treść. Podobnie wiadomości z aplikacji typu Messenger, Strava, Instagram, u mnie powiadomienia z Nozbe czy Due. Połączenia telefoniczne to baner z informacją kto dzwoni; brakuje mi opcji odrzucenia połączenia.

Jak mi wróci licznik to wrzucę jakiś filmik, ale to pewnie potrwa. Z drugiej strony, jeśli licznik wymienią na nowy, to pewnie sprzedam i nie będę uruchamiał. Mam ochotę zmienić na Wahoo Elmnt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, empet napisał:

Jak mi wróci licznik to wrzucę jakiś filmik, ale to pewnie potrwa. Z drugiej strony, jeśli licznik wymienią na nowy, to pewnie sprzedam i nie będę uruchamiał. Mam ochotę zmienić na Wahoo Elmnt.

Właśnie znalazłem kolejną propozycję, Polar M460 z czujnikiem tętna na rękę w cenie 400zł. Ktoś coś wie o tym liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...