Skocz do zawartości

[koła] 29 cali boost - szerokość 25, czy 30mm?


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony dobrze by było w miarę neutralnie kolorystycznie, ale też lekkie ;) Decyzja zawęża się raptem do paru modeli. Schwalbe po ostatnich przygodach z NN mnie jakoś nie zachęca. Głupio też by było pakować ciężką gumę do tak lekkich kół :)

Myślałem o Race King Protection na tył i Race Sport na przód, ale wkurzają mnie te żółte napisy. Zupełnie nie pasuje to ani do kół, ani do roweru. Za to waga jest dobra i do szybkiego pomykania po lesie powinny być ok. Obawiam się tylko trochę tych 'papierowych' ścianek. Do tego wersja Race Sport nie jest dedykowana pod tubeless. Chyba je odpuszczę (aczkolwiek 2 Race Sport leżą w garażu na półce, ale to do roweru żony na wiosnę ;) ). 

Drugą opcją jest Maxxis Ikon tylko szukam wersji z białym napisem Maxxis zamiast żółtego i TR. Waga dla 29 x 2,2 w wersji TR EXO MaxxSpeed to jakieś 640g, więc przyzwoicie. Zastanawiam się też, jak by pasowała wersja z beżową ścianką boczną, ale jakoś nie potrafię sobie tego zobrazować :) 

Jeżeli ktoś ma jakaś dobrze toczącą się alternatywę w wadze do 650g i nadającą się pod mleko to chętnie rozważę inne opcje. Byle bez krzykliwych i kolorowych napisów (tutaj cholerne Schwalbe mają przewagę...). 

Nie zakładam 10 stron ;) Z kołami poszło w 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to Smooth Trail. Kolor jasny niebieski (mat / satyna). Do tego czarne dodatki. 

WTB Ranger chciałem kupować w wersji 27,5x3,0 jako zamiennik dla moich NN, ale ostatecznie NN się uszczelniły na obręczach. W wersji 29'' Ranger'y są niestety trochę ciężkawe (730g). 

Schwalbe / Conti / Maxxis w wersjach tubeless to waga max. 620-640g. 

https://r2-bike.com/SCHWALBE-Tire-Bundle-29-for-Cross-Country-Racing-Ray-Racing-Ralph-2019

https://r2-bike.com/MAXXIS-Tire-IKON-29-x-22-3C-MaxxSpeed-TR-EXO

https://r2-bike.com/CONTINENTAL-Tire-Race-King-29-x-22-BlackChili-ProTection-2018

Na tym tle Ranger wypada kiepsko wagowo (i to jeszcze w wersji Light a nie Tough): https://r2-bike.com/WTB-Tire-Ranger-29-x-225-TCS-Light-Fast-Rolling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie opon pod kątem tego jak będą wyglądały w rowerze to już jakiś wyższy, niepojęty dla mnie poziom abstrakcji :)

Maxxis z białym napisem występuje tylko w oponach fabrycznie montowanych do rowerów, więc jedyna szansa na zakup takowych to rynek wtórny. 

Beżowy boczek w smooth trailu będzie moim zdaniem wyglądał pięknie, powiem tylko że brąz u WTB jest ładniejszy niż u maxxisa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, akkwlsk napisał:

Wybieranie opon pod kątem tego jak będą wyglądały w rowerze to już jakiś wyższy, niepojęty dla mnie poziom abstrakcji :)

Poza wyglądem ważna jest w miarę niska waga, niskie opory toczenia i kompatybilność z TR ;) Z 'szybkich' opon w niskiej wadze w zasadzie wybór jest pomiędzy Race King, Ikon i nowy Racing Ralph / Racing Ray. 

Cały czas mi chodzą po głowie te beżowe boczki, ale nie potrafię sobie wyobrazić, jak to będzie na moim sprzęcie wyglądać. 

EDYTA: Czy WTB ma opony z beżowym bokiem do MTB? CX/Gravel kojarzę, ale MTB nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Trail Boss 2.4 to już trochę ciężko i grubo (kostka). Coraz bardziej skłaniam się ku Ikonom z beżowym boczkiem :)

https://r2-bike.com/MAXXIS-Tire-IKON-29-x-22-3C-MaxxSpeed-TR-EXO-Skinwall

Tylko muszę coś w lepszej cenie znaleźć bo tutaj rozbój w biały dzień... 

EDYTA: Barzo / Mezcal / Peyote też biorę pod uwagę, ale wagowo trochę odstają :) Te antracytowe ścianki też ciekawe: https://r2-bike.com/VITTORIA-Tire-Peyote-29-x-225-TNT-TL-Ready-black-anthracite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie drugi zestaw kół do szybkiego ganiania po lesie i okolicy (raczej płasko, trochę zjazdów po korzeniach, etc.). Może jakiś amatorski maraton 2-3 razy w sezonie (zdarzają się w okolicy). Na cięższe warunki mam 27,5 x 3,0 do tego roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być lekko i szybko to będzie :ninja: 

Po dłuższym namyśle zamówiłem ostatecznie Race King'i. Jakoś przeboleję te żółte akcenty. Może nie będzie to wcale źle wyglądać. Tył pójdzie w wersji Protection a przód Race Sport. Mam tylko nadzieję, że Race Sport się uszczelnią i nie będą płatać figli, gdyż teoretycznie nie są dedykowane pod mleko (zapewne ze względu na cienkie ścianki). Tak więc oby tylko owe 'szybko' odnosiło się wyłącznie do tempa jazdy a nie do konieczności wymiany opon ;)

Pozostało tylko czekać na przesyłki. 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc. 

@Brombosz wystarczyła 1 strona ;)

P.S. Post pod postem, ale nie mam jak edytować. Proszę o scalenie w jedno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat. Wrzuciłem RaceKing Protection na obręcze i ułożyły się pięknie. Przekrój, krągły grzbiet opony, wszystko super. Producent deklaruje, że dzięki specjalnemu profilowi rantów opony na nich układają się dużo lepiej. Teraz zacząłem się zastanawiać, czy nie trzeba było iść w 30mm... Co o tym sądzicie? Mam wrażenie, że te 5mm więcej nie popsułoby jakoś specjalnie ułożenia opony 2,2 na obręczy. 

 

fd679ffa1101.jpg

 

adbe96480676.jpg

 

Koła jeszcze nie zalane mlekiem i nie były zakładane do roweru, więc teoretycznie mógłbym próbować je jeszcze wymienić na te 30mm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w rowerze ścieżkowym  mam e512 ale jak koła poszły do serwisu to wziàłem backupowe; kupiłem kiedyś za grosze fabryczne koła gianta xtc wewn miały o ile dobrze pamietam 21 - ardent 2.4 bardzo dobrze na nich siadł (przednie)i fajnie się jeździło ... uważam że całe ta gigantycza dyskusja że rafki powinny być szersze niż dawniej jest po części przynajmniej dęta

Ludzie na rafki asym i35 zakładają nobbynic 3" i gra gitara, ale jak się spytasz jaka rafka do plusowego roweru to cały tłum ludzi będzie bębnił że conajmniej scraper 45.

Dystans potrzebny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...