Skocz do zawartości

[3000-4000] Rower tekkingowy. Który wybrać?


raf.en

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam dylemat nad kupnem roweru. Ma on mi służyć głownie do tras miejskich czasem pojechać sobie gdzieś poza miasto (las). Mam na oku dwa typy, a mianowicie jeden z nich to Giant Toughroad SLR 2 2018: https://sprint-rowery.pl/catalog/product/view/id/10116/s/rower-trekkingowy-giant-toughroad-slr-2-2018/, a drugi to:  Grand Canyon AL 4.0: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-4-0.html?fbclid=IwAR17ul8odeYIF5u8aPimaAXsSAktIZSGf6Y1sj4-eJpXdF0GldDZhz_oyOs. Dodam tylko, że nie jestem żadnych specjalista zwyczajnym laikiem w tych sprawach i potrzebuje profesjonalnego doradztwa. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś napęd w Giant do mnie bardziej przemawia tylko chyba w nim jest troszkę słabszy osprzęt. A czy w dzisiejszych czasach coraz częstsza jest tendencja do nie instalowania podpórek? Czy to jest porostu drobiazg na, który nie trzeba zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić bo wybrałeś rowery które trudno porównać . Canyon to typowe MTB . Rozmiar koła zależy od rozmiaru ramy . Tobie pewnie trafi się 29" . To rower górski / terenowy . Nie jest to sprzęt idealny do opisanych zastosowań . Co nie znaczy że się nie sprawdzi .

Giant to zupełne dziwactwo . Nazwać to trekkingiem to nadużycie . Trekking wygląda tak https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-alltour-2019  . Ale rozumiem że nie o to Ci chodzi . Ja nie wiem do czego ten rower został stworzony . Rama cross/fitness  , sztywny widelec , szerokie opony i brak szybkich przełożeń . ???  Może to rower właśnie dla ciebie :) . A serio , może pooglądaj rowery crossowe ? W razie czego założysz błotniki i bagażnik . Nóżek w tego typu rowerach nie montuje się fabrycznie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Giant jest poza każdą kategorią? ;) nie chciałbym wydawać za dużo pieniędzy, gdyż to będzie w sumie mój pierwszy rower, całe życie zawsze było auto. A z drugiej strony nie chciałbym też kupować najtańszego roweru. Czyli druga osoba odradza mi kupno tego Gianta, a to daje mi do myślenia ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm  , wg opisu z katalogu Gianta to rower w 100% dla ciebie :)   . Jednak to dziwna maszyna . Napęd faktycznie nie jest na najwyższym poziomie ale jest akceptowalny . Opony i przełożenia terenowe ale brak amora , hamulce też nie górskie ( małe tarcze ) . Dla mnie dziwadło , i za drogie .

Kolega odradzał ze względu na osprzęt , napęd . Ja powiem tak , każdy napęd się zużyje i można wtedy wymienić na lepszy ale mnie nie odpowiada ogólna koncepcja roweru . Grube opony z jednej strony będą nieźle amortyzowały ale z drugiej będą cięższe i będą miały większe opory ( porównuję do klasycznego crossa ) . Sztywny widelec jest lżejszy ale jest .... sztywny . Przełożenia są jak w góralu i szerokość opon podobna ( chyba ) czyli rower nie jest stworzony do szybkiej jazdy po asfalcie . To maszyna dla indywidualisty który wie czego szuka . Moim zdaniem nienajlepszy wybór na pierwszy rower . Bezpieczniej kupić Crossa . Oczywiście to tylko moje zdanie podyktowane moimi doświadczeniami i upodobaniami .

https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-toughroad-slr-2019  przeczytaj opis . Hmmmmm :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pierwszy rower lepszy byłby Canyon? Rozumiem ze nie ma idealnego roweru. A może Ty mógłbyś mi coś poradzić? jakiś rower? Na allegro wpadł mi również ten model: https://allegro.pl/oferta/nowy-bulls-copperhead-3-lt-29-2x11-xt-2018-7615776678. Kompletnie się nie znam na osprzęcie. Mógłbyś mi coś powiedzieć o tym rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls to kolejny rower górski, podobnie jak Canyon. A to nie jest typ roweru którego szukasz.

Giant z tymi "relatywnie niskimi oporami toczenia" trochę popłynął. Owszem, opony od 29era sprawdzą się w mieście, i całkiem wygodnie jeździ się na takich po wszelkiej maści dziurach i krawężnikach ale jednak opory toczenia mają spore, w porównaniu do opon powiedzmy 38-42C które zapewniają już spory komfort a przy tym będą znacznie szybsze. 

No i osprzęt który jest w podlinkowanym modelu nie powala. 

Za praktycznie połowę tej kwoty, bo ok. 2000zł możesz mieć Marina Muirwoods - fajny, uniwersalny rower na miasto i nie tylko. Stalowa rama z widelcem to solidna baza do dalszej rozbudowy. Osprzęt porównywalny z tym z Gianta. Seryjnie jest na oponach 40C, w mojej opinii dość uniwersalnych, ale jeśli zechcesz spokojnie włożysz tam 29x2.0, czyli podobną jak jest w  Toughroad. 

I co ważne - kupujesz rower za 2 tysiące. Ponieważ nie masz doświadczenia pojeździsz rok i zdecydujesz do zmienić - czy pójść w napęd 2x10, czy nawet 1x10/11 okaże się wystarczający, czy potrzebujesz lepszych hamulców, lżejszych kół czy węższych/szerszych opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Canyon i Bulls to rowery MTB . Bardzo popularna kategoria ale z Białego w góry daleko . Jeśli nie zamierzasz regularnie jeździć po górach chyba nie jest Ci taki potrzebny .  Im dłużej się zastanawiam tym bardziej podoba mi się ten giant ....  A serio zastanów się czy klasyczny cross nie przemawia do ciebie .

Tutaj link do przykładowego crossa . Zaznaczam przykładowego , bo nie wiem czy to najlepsza propozycja na rynku . https://www.kross.pl/pl/2019/cross/evado-7-0

 

A tak w ogóle to nie wertuj katalogów i nie kupuj w necie . Idź do sklepu i zobacz co możesz kupić . Odpowiedni rozmiar jest bardzo istotny , a nie mając doświadczenia bez przymiarki możesz nie trafić . Zresztą nawet z doświadczeniem bez przymiarki bym nie kupił . Wygodna pozycja jest ważniejsza niż przerzutka o klasę lepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...