Skocz do zawartości

[Gravel] Serious Grafix / Cyclocross


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę rozpropagujemy tę markę, bo w rodzimym internecie echo :D jestem przekonany, że będziemy zadowoleni. Rozważałem też kupno Bergamont Endurance 5.0 , ale ta przecena mnie skusiła. Za tę cenę nie ma opcji kupić czegoś lepszego. Zobaczę jeszcze jutro, bo mają być przeceny do -60 %. 

Wcześniej jeździłem na MTB i ciekawy jestem jak bardzo różni się jazda. Mam nadzieje, że komfort będzie większy, mam na myśli dłuższe trasy.
Pożyjemy zobaczymy. W Niemczech też jest teraz promocja, jest duże zainteresowanie. Dlatego nie chciałem przegapić tej promocji, bo to by było w moim stylu.
A później bym sobie pluł w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eazy napisał:

czy 58 nie będzie za duży...

myślę że będzie OK Miałem okazję przymiarkować się do Ronina 58 (jak pisałeś mamy podobny wzrost) było ok i to bardzo. Mostek bym skrócił.... Bo nie lubię mocno wyciągniętej pozycji na klamkach. Przekrok mocno bezpieczny. Obecny mój szutrak jest 600 i też jest OK. W tego typu rowerach rura jest bardziej pozioma niż w mtb, a trzeba też wziąć pod uwagę że gravel jest bardziej szosą-turystykiem i jak szosówkę trza go dobierać. Za mały gravel to często kolizja buta z oponką ;-((( 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
16 minut temu, Sonnenblumen napisał:

Panowie, orientujecie się w temacie zwrotu towaru? Jeżeli się przejadę na tym rowerze to będę mógł go zwrócić? Pytam w razie W.

Nie zakładaj takiego zakończenia . Rower wyglada bardzo fajnie, a ewentualne problemy będą wynikać z dupereli typu za długi mostek, za duży offset sztycy i takietam. Takie problemy to chleb powszedni rowerzysty. 

Nie bądź Pan guma i nie pękaj Pan mówili......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba również dołączę do grafiksiarzy... Co prawda zamówiłem Gestalta 1 z Hali Rowerowej, ale trochę dygam przed max. 35 mm oponą, Grafix da w tym względzie więcej swobody. No i Tiagra > Sora, lepszy imo wygląd.

Może ktoś jednak chce się wcielić w adwokata diabła i powiedzieć, dlaczego powinienem zostać przy pierwotnym wyborze? Bo sam znajduję coraz mniej argumentów (może coś czego nie wiem? Lepsza jakość ramy? Lepsze obręcze? itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Grafixa, będzie nas więcej :D Wydaje mi się, że nie ma za wielu argumentów na korzyść Gestalta. Jak dla mnie lepiej wygląda Grafix, jest na Tiagrze. Czego chcieć więcej za tę cenę. Może się mylę, laik ze mnie. Niech się wypowie jakiś znawca tematu, ale ja jako amator - BIERZ GRAFIXA. 

7 minut temu, durnykot napisał:

Nie zakładaj takiego zakończenia . Rower wyglada bardzo fajnie, a ewentualne problemy będą wynikać z dupereli typu za długi mostek, za duży offset sztycy i takietam. Takie problemy to chleb powszedni rowerzysty. 

Nie bądź Pan guma i nie pękaj Pan mówili......

Skoro tak mówisz, to już nię pękam :) Po prostu obawiam się, że w związku z jutrzejszymi wyprzadażami- mogę urwać coś lepszego. Jednak wydaje mi się, że za tę cenę będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mameluch napisał:

Może ktoś jednak chce się wcielić w adwokata diabła i powiedzieć, dlaczego powinienem zostać przy pierwotnym wyborze? Bo sam znajduję coraz mniej argumentów (może coś czego nie wiem? Lepsza jakość ramy? Lepsze obręcze? itp.)?

Na pewno bardziej ufałbym w dobre wykonanie ramy Marina niż praktycznie nieznanej marki, jaką jest Serious. Tak samo z obręczami, bardzo niewiele wiadomo o tych montowanych w Grafixie – a są oparte o 28 szprych. Na plus dla Marina, że ma obręcze tubeless compatible. No i czułbym się pewniej na 32 szprychach, zwłaszcza przy touringu / bikepackingu.

Poza tym widelec jest karbonowy. Ogółem Marin wydaje się trochę lepszą bazą pod rozbudowę za cenę niższej grupy osprzętu. Ale moja ocena jest obarczona mimo wszystko sporą niepewnością – żadnego nie miałem w rękach, tylko czytam specki ;) 

Edytowane przez bts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, bts napisał:

Na pewno bardziej ufałbym w dobre wykonanie ramy Marina niż praktycznie nieznanej marki, jaką jest Serious. Tak samo z obręczami, bardzo niewiele wiadomo o tych montowanych w Grafixie – a są oparte o 28 szprych. Na plus, że są tubeless compatible. No i czułbym się pewniej na 32 szprychach, zwłaszcza przy touringu / bikepackingu.

Poza tym widelec jest karbonowy. Ogółem Marin wydaje się trochę lepszą bazą pod rozbudowę za cenę niższej grupy osprzętu. Ale moja ocena jest obarczona mimo wszystko sporą niepewnością – żadnego nie miałem w rękach, tylko czytam specki ;) 

Z tego co wyczytałem to Marin ma aluminiowy widelec. Przynajmniej model z 2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Gestalt 1 ma aluminiowy, karbon wchodzi od dwójki.

Czy większa liczba szprych ma znaczenie przy kierowcy plus size? :)

Również jestem zupełnym amatorem i aspirującym zapaleńcem, co poniekąd również jest argumentem za Grafiksem (większa elastyczność względem ogumienia).

Jeżeli chodzi o zwrot, rozmawiałem z Bikesterem i poinformowali, że jest bezpłatny, ALE rower nie może nosić śladów użytkowania, więc raczej ciężko będzie go sprawdzić w boju i dopiero wtedy oddać ;) Pytałem też o dostępność - interesujących mnie 58 jest w tej chwili 23 w magazynie na całą Europę. Nieco wahałem się między 56 a 58, ale przy 187 cm i wadze wystającej ponad centyle, chyba zostanę przy 58. Jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtowała - rower przychodzi złożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje szansa, że jutro będzie obniżka ceny. Na fahrrad.de i fahhrad xxl mają być obniżki do -60%.

 

Teraz, mameluch napisał:

Tak, Gestalt 1 ma aluminiowy, karbon wchodzi od dwójki.

Czy większa liczba szprych ma znaczenie przy kierowcy plus size? :)

Również jestem zupełnym amatorem i aspirującym zapaleńcem, co poniekąd również jest argumentem za Grafiksem (większa elastyczność względem ogumienia).

Jeżeli chodzi o zwrot, rozmawiałem z Bikesterem i poinformowali, że jest bezpłatny, ALE rower nie może nosić śladów użytkowania, więc raczej ciężko będzie go sprawdzić w boju i dopiero wtedy oddać ;) Pytałem też o dostępność - interesujących mnie 58 jest w tej chwili 23 w magazynie na całą Europę. Nieco wahałem się między 56 a 58, ale przy 187 cm i wadze wystającej ponad centyle, chyba zostanę przy 58. Jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtowała - rower przychodzi złożony.

A co Ci mówi serce? Który Ci się bardziej podoba?

Tutaj masz takie realne zdjęcia, https://www.instagram.com/explore/tags/seriousgrafix/ 

Jak dla mnie wizualnie - jest kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mameluch napisał:

Tak, Gestalt 1 ma aluminiowy, karbon wchodzi od dwójki.

Ok, racja – patrzyłem na wersję 2019.

Teraz, mameluch napisał:

 Czy większa liczba szprych ma znaczenie przy kierowcy plus size? :)

Zasadniczo ma. Więcej szprych = sztywniejsze koło, przy założeniu że inne parametry = const. Ale może się okazać, że nie jeździsz na tyle ostro (albo nie jesteś dostatecznie plus size) żeby wyczuć różnicę. Z drugiej strony, koła na mniejszej ilości szprych będą bardziej podatne na ósemkowanie i uszkodzenia, ale dużo zależy też od jakości obręczy – co pozostaje niewiadomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sonnenblumen napisał:

Tutaj macie temat po niemiecku. W zasadzie zostały poruszone wszystkie tematy, generalnie niemiaszki chwalą.

Wklejałem już wcześniej. Temat w istocie pomocny. I okazało się, że jak chcę, to jednak rozumiem po niemiecku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mameluch napisał:

ale obręcze w Grafiksie również chyba są tubless ready? W końcu opony G-One takie same jak w Gestaltcie (poza tym że o 5 mm szersze).

Nie znalazłem nigdzie takiej informacji. Co do opon to nie jest argument, mogą być takie same na obręczach niedostosowanych do tubeless ready.

Inna sprawa, że dla mnie to bez różnicy. Wystarczy mi że babram się z mlekiem w MTB ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...