Skocz do zawartości

[Amortyzator] Jaki do 29era na zawody ?


Dezent

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Rebę 100mm z manetką Push Lock, która działała 0-1. Teraz mam Rebę 120mm z blokadą na goleni i mam większe pole manewru z ustawieniem tłumika, aczkolwiek i tak w większości przypadków ustawienie ogranicza się do 'otwarty' albo 'zamknięty'. Samo otwarcie / zamknięcie tłumika to kwestia oderwania ręki od kierownicy na 2 sekundy. Czasami jednak oderwanie tej ręki od kierownicy może się źle skończyć. Tym bardziej jeżeli chcesz się ścigać i nieraz jest ciasno. Dla mnie nie ma dużej różnicy, ale ja się ścigam tylko sam ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na to ostatnie pytanie nikt Ci już nie udzieli odpowiedzi :no:
Od siebie dodam, że mam blokadę, ale jej nie używam :teehee:
Eazy
Przecież napisał, że podczas wyścigu nie używa, więc widzę w tym pewną niekonsekwencję - ewentualnie te maratony są sporadyczne i przeważy jednak chęć posiadania manetki na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszę tak - jeżeli do tej pory nie używałeś blokady w czasie wyścigów to szkoda sobie głowę zawracać manetką, dodatkowym kablem plączącym się przed nosem i zaśmiecaniem sobie kokpitu :) Mniej rzeczy do urwania / złamania podczas ew. gleby ;) No i kilka PLN w kieszeni np. na wspomniany wcześniej upgrade do sprężyny powietrznej DebonAir, która da Ci dużo więcej niż manetka.

Edyta: ja w terenie mam cały czas otwarty tłumik. Zamykam go tylko na dłuższe odcinki dojazdowe ścieżkami / drogami, żeby para nie szła w gwizdek w czasie pedałowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axon to inna bajka w porównianiu do Raidona. Wogóle inny poziom widelca. Przy założonej kwocie kupuj Foxa. Nawet już FIT GRIP będzie dobrze pracował. Jak tu pisali wyzej Reba szału nie robi a po co oszczędzać jak stać Cię na coś droższego. Ja użytkująć Reba SA z 2013r oraz ST Epixona TR z 2015r nie widziałem różnicy w działaniu z tym ze ten ostatniu ponoć w tym roczniku 2015 był bardzo dobrze zrobiony. Potem ST się popsuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba wymaga trochę cierpliwości na początku jeżeli chodzi o ustawienia. Później jest już 'z górki'. Serwis jest banalnie prosty i do ogarnięcia we własnym zakresie. Czekam też na te sprężyny DebonAir do Reby. To może znacznie poprawić kulturę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% userów reby (i innych średnich i wyższych modeli RS) ustawia SAG 15-20% i 50% z nich jest niezadowolonych. Większość z nich nawet nie ma świadomosci, że coś mozna jeszcze ustawiać. Nawet jesli fabrycznie ustawiona charakterystyka wydaje sie być ok to polecam eksperymentować. Zabawę najlepiej zacząć po dotarciu amora (z 500km w terenie). Zmiana liczby tokenów to 5min. Trzeba się zaopatrzyć w dobry klucz nasadowy 24mm (można kupić np. u Activii albo w bitulu). W większości przypadków (masą usera 75-95kg) da się rebę doprowadzić do pluszowej pracy. Zaraz po zakupie trzeba zrobić serwis zerowy (najlepiej jeszcze przed montażem). Tak więc razem z amorem kupujemy od razu olej 15W, smar sram butter i opcjonalnie pm600, izopropanol, klucz 24mm (nasadowy ścięty), imbus 5mm, szczypce do segerów wewnętrznych i parę innych rzeczy.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dezent napisał:

W poprzednim rowerze miałem Raidona. Zrobiłem na nim jakieś 1500 km w tym 5 startów w zawodach i dostał ludów na goleniach. Także nie wiem czy chcę znowu w Suntora wchodzić.

ja swojego Epicona 29 z osią 15mm męczę już 4 sezon, w tym łącznie 8 startów w BM (ostatnie 2 sezony). luzów nie ma żadnych a ważę 115+ ;-) 

2 godziny temu, Dezent napisał:

Reba waży 1600 gr. Za 1700 zł nie kupi się nic lżejszego. Axon waży 1800 gr. Jak mam kupić amor o wadze większej jak 1800 gr to wolę zostać przy Reconie.

coś nie chce mi się wierzyć że axon tyle waży, nowy Epixon 29 Elite TR wyciągnięty z kartonu (bez przycinania sterówki i z osią) waży 1872 g

7 godzin temu, maczet190399 napisał:

Axon to inna bajka w porównianiu do Raidona. Wogóle inny poziom widelca.

Zapytaj u Activii o szczegóły odnośnie Axon-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, durnykot napisał:

Manitou Machete Pro 29".

Tak z ciekawości – jak się mają wnętrzności Machete w porównaniu do np. Reby? W jaki sposób jest wyrównywane ciśnienie między pozytywną a negatywną? Są jakieś tokeny do zmiany objętości? Pytam bo słyszałem już wiele dobrych opinii od Manitou, ale co tam w środku siedzi to nie mam pojęcia ;)

 

W dniu 19.11.2018 o 18:30, Eazy napisał:

Reba wymaga trochę cierpliwości na początku jeżeli chodzi o ustawienia. Później jest już 'z górki'. Serwis jest banalnie prosty i do ogarnięcia we własnym zakresie. Czekam też na te sprężyny DebonAir do Reby. To może znacznie poprawić kulturę pracy.

Te DebonAiry do Reby to jakieś #potwierdzoneinfo? Też bym rozważył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawią się części zamienne do SIDa 2019 (w katalogu RS na 2019 są części do 2018) to tym samym pojawią się DebonAiry do Reby (zmienia się tylko zespół tłoka z popychaczem). Cena pomiędzy 35 a 40EUR wyjdzie. 

Manitou Machete (pro) mają negatywną sprężynę stalową. Konstrukcyjnie podobne trochę do suntoura (tłok nie jest związany trwale z popychaczem, na popychaczu sprężyną stalowa). No i to jest odważne stwierdzenie, że będzie działał lepiej od Reby z DbA i Chrg. (czyli de facto od SIDa 2019). Aczkolwiek robienie z Reby SIDa ekonomicznie będzie nieuzasadnione - SID 2019 29" DbA Chrg2 kosztuje 536EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...