Skocz do zawartości

[Naped] Naped 2x10. Czy warto


dzonrandom

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem biegly w tym temacie dlatego tez wole zapytac niz wtopic. Szczegulnie ze nie sa to tanie rzeczy. I rozgladalem sie za uzywkami. Ale widze ze mozna sie naciac. Zalezy mi na tym zeby w razie potrzeby miec mozliwosc zmiany blatow na korbie. I nie zostac z reka w nocniku. Albo nie kupic sh*tu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić pewnie zmienisz ale na 28x24 bo to było typowe mięso armatnie w tym okresie.

@michalr75 Ten adapter/przedłużacz (goat link) o którym piszesz jest pod stare przerzutki, które nie radzą sobie z uzębieniem kasety większym niż 36. Działać toto jakoś działa ale zwykle ideału nie ma bo być nie może ze względu na charakterystykę pracy pantografu i odległość górnego kółka od koronek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Zmienić pewnie zmienisz ale na 28x24 bo to było typowe mięso armatnie w tym okresie.

@michalr75 Ten adapter/przedłużacz (goat link) o którym piszesz jest pod stare przerzutki, które nie radzą sobie z uzębieniem kasety większym niż 36. Działać toto jakoś działa ale zwykle ideału nie ma bo być nie może ze względu na charakterystykę pracy pantografu i odległość górnego kółka od koronek.

stare to znaczy jak stare? ja mam z tylu obecnie SLX m670 i z adapterem dziala to naprawde dobrze, jezdzilem na tym Beskidy, Gory Swietokrzyskie i precyzja jest na tyle dobra ze nic sie zlego nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalr75To właśnie masz stare. Od kilku lat SLX to seria M7000 natywnie wspierająca kasety o dużym zakresie. GoatLink nie jest gwarancją poprawnej pracy. Więcej zależy od kształtu haka w ramie. W większości przypadków użycia poprzedniej gen przerzutki i kaset 11-42+ są problemy przy zrzucaniu w dół z 18 na 15 i/lub z 15 na 13.

@michuuu Mi też nie pasuje ale cóż zrobić jak we wszystkich współczesnych korbach 2x MTB Shimano focha strzeliło i zrobiło BCD 96mm asymetrical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michuuu napisał:

Dlatego olałem nowości i przerobiłem 3rz na 2rz. własnym sumptem i mam stare klasyczne żeby nie powiedzieć oldschoolowe.:D

A jaką przerzutkę do tego masz? Pytam bo ja mam korbę 32x24 (usunięta patelnia 42T) i po obniżeniu nieco przedniej przerzutki (do korby 3x) ociera łańcuch o klatkę przerzutki, na młynku i 3-4 najlżejszych przełożeniach z tyłu. I za kij nie da się tego wyregulować:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michuuu napisał:

Też walczyłem ale szybko powiesiłem białą flagę.

Kupiłem właśnie nową deorkę m6025h , która jest dedykowana do korby 34x24... w niedzielę będę walczył. Jestem ciekaw czy uda się to wyregulować pod 32x24. Jak obstawiacie??? A skąd wziąłeś blat 34T pod bcd104? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...