Skocz do zawartości

[BR-T4000] nowe hamulce z luzem


gigiamoroso

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do roweru popularne i polecane hamulce v-brake Shimano Alivio BR-T4000. Hamulce lekko chodzą i łatwo jest je wyregulować, ale mają luz gorszy niż w chińskich hamulcach za 15zł komplet na cały rower. Luz zaznaczyłem na zdjęciu, ma ok.1mm.

 

I tu mam pytanie, ten model tak ma, czy trafiłem na bubel i powinienem to reklamować?

20180906_134646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli luz jest większy niż minimalny to ja bym reklamował :

5EBGD.jpg

.jpg

jeszcze inne zdjęcie:

https://sklep.romet.pl/produkt/szczeki-ham-mtb-alvb-shi-br-t4000-przod-czarna-ebrt4000fx43slp-okladz-s65t,35125.html

A jeśli potrzebujesz  na dwa koła komplet to poprosiłbym o zwrot kasy i wziął w cenie 1 pary - takie dwie pary używanych ( za 60 pln )

https://www.olx.pl/oferta/hamulce-deore-lx-570-CID767-IDvqDWC.html#7efb93960f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam az podszedłem do roweru zerknąc na luz o ktorym mowa. Tez mam nowe brt-4000 od maja jest luz i jakos mi nie przeszkadza dobre okładziny i hamuja jak nalezy. Kłucił bym sie z v-brakee za komplet 30 zł przod tył czy sa dobre nawet 400 km nie wytrzymały dobrze że element odleciał na postoju podczas regulacji bo podczas jazdy to by sie człowiek zabił.A regulacja tych chińczyków to jakas masakra. Prawdopodobnie ten model tak ma ale ja sobie te v-brake chwale bardzo. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam, mam podobny problem z tymi samymi hamulcami. Złożyłem rower i coś mnie podkusilo kupic T-4000. luz około 1mm, może nawet więcej, najgorzej że przez niego gdy hamuje, to pykają z uwagi na ten luz właśnie. prawdopodobnie przy hamowaniu odbijają się o piwoty. To samo, gdy jadę po ścieżce rowerowej z kostki, albo podjeżdżam pod delikatne wzniesienie, np przejście dla pieszych ze ścieżki rowerowej. Odglos jest jak przy stukach w zawieszeniu na wybojach, co bardzo denerwuje. W poprzednich gorszej klasy tektro nie było takich perturbacji.

received_755930075088663.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...