Skocz do zawartości

[Przyrost prędkości] Przejście z górala na szosę


awdre

Rekomendowane odpowiedzi

W zalaczeniu screen z aplikacji mojego Polara. To zapis z finiszu Bike Challenge 2016 kiedy jechalem dystans ~50km na MTB (opony kojak 1.35) To byla moja zyciowka jezeli chodzi o predkosc na goralu, bo do 50km/h to ja sie rozpedzalem odkad pamietam i to nawet bez treningu i kondycji. Ale 50 bylo zawsze sciana, a tu masz ponad 53km/h Ogolnie predkosc > 50km/h utrzymalem 10 sekund. Kadencja 125. Bylo pudlo w kategorii wiekowej ;)

BC 2016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskuje sie na tym kilka watow, ale daje to wiecej jezeli chodzi o ogolny czas w wyscigu niz predkosc maksymalna. Do 50 rozpedzalem sie i na terenowych.

A co do "jezdzi sie jak na szosowce" to wracajac do tematu MTB - szosa, tez tak myslalem, ale po przejsciu na szose stwierdzilem ze to jednak zdecydowanie nie to samo i MTB na cienkich slickach to dalej jest MTB a nie szosa.

Co do kojakow to 2'' tez mam :) Ale to i tak nie to samo co 8 bar w oponce 23c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za wyzwanie? Jeśli nie żal Ci opon i chcesz się porządnie umęczyć - spokojnie do zrobienia. Sam nie raz, jadąc 29'erem z gumami 2,25", na asfalcie objeżdżałem wycieniowanych  szosowców. ;) Tylko...jaki w tym sens? 

Generalnie przestałem patrzeć na średnią prędkość. Nie o to w dobrym treningu chodzi. ;)

Swoją drogą... Na płaskich maratonach MTB średnie prędkości w tych okolicach to norma dla czołówki. I to na dłuższym niż 25 km dystansie. 

edit: myślałem, że @Yacko odnosi się do postu @shotguna. 50 km ze średnią 36km/h na rowerze MTB faktycznie wydaję się trochę nierealne. ; )) Mnie póki co nawet na szosie się taki wyczyn nie udał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TheJW napisał:

A co to za wyzwanie? Jeśli nie żal Ci opon i chcesz się porządnie umęczyć - spokojnie do zrobienia. Sam nie raz, jadąc 29'erem z gumami 2,25", na asfalcie objeżdżałem wycieniowanych  szosowców. ;) Tylko...jaki w tym sens? 

Generalnie przestałem patrzeć na średnią prędkość. Nie o to w dobrym treningu chodzi. ;)

Swoją drogą... Na płaskich maratonach MTB średnie prędkości w tych okolicach to norma dla czołówki. I to na dłuższym niż 25 km dystansie. 

edit: myślałem, że @Yacko odnosi się do postu @shotguna. 50 km ze średnią 36km/h na rowerze MTB faktycznie wydaję się trochę nierealne. ; )) Mnie póki co nawet na szosie się taki wyczyn nie udał.

gdzie spod wawy jesteś? jak chcesz możemy się umówić na wspólną jazdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mę, bryknij się z kimś kto na poważnie jeździ(nie chodzi mi o zawodowciw a o powaznych amatorow) i zobaczysz ... co to znaczy dawac po garach ostro. ;-) po Waw jezdzi sobie np jeden koles na crossie ktm,a z terenowymi oponami na oko to z 40c, bez problemu gniecie na nim 40km/h przez kilka km. Widzialem go juz pare razy na miescie, raz z nim jechalem chyba przez 8km. Mysle, ze na rowerze szosowym bym nie misl z nim szans najmniejszych ;-)

Dopoki jezdzisz gdzies tam po zadupiach, i porownujesz swije rekordy do...swoich wczesniejszych rekordow to.... że zacytuje jedna Polska biathlonistke "w dooopie jestes i gooowno widzisz"....

Z reszta, wystarczy zerknac na tabelki FTP i odnalezc w nich siebie  A pozniej zobaczyc jak duzo jest miejsca miedzy PRO a swoim wynikiem ;-) jak duzo jest do 4W co jest jyz niezle, a gdzie tam 5W ?? A prosi sa jeszcze dalej ;-))

Zakladam sie ze wiekszosc forumowiczow ma mniej niz 3W z kg i mniej niz 300W ftp.

I tacy moga sie dziwic po co w crossach duzy blat 48, jak i wiele innych rzeczy tez moze ich dziwic. Ale jak sie zmieni perspektywę, to pewne rzeczy przestaja byc dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stujumper napisał:

Po tych wszystkich, którzy rozpędzają swoje klockowate dwudziestki szóstki mtb do 50km/h jak i utrzymują średnie w okolicach trzydziestki na dłuższym dystansie

Brak wiary w moje 30 km/h na 70-80-90 km to dla mnie więcej jak słowa uznania. Ale za bezpodstawne nazywanie mnie bajkopisarzem to mogę jedynie polecić usunięcie konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w miejskim crossie 36t z przodu to 11t wrzucam przy ponad 40km/h. Nie żebym sam tak pociskał, takie prędkości to tylko na kole na Gassach :) Ostatnio średnia z odcinka 12km z kilkoma ostrymi zakrętami wyszła 36km/h, większość przeleciałem na 12t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stujumper
Czyli te wszystkie ustawki z szoszonami na Twoim lekkim HT należy między bajki włożyć :icon_question:
Zawiodłem się na Tobie, oj zawiodłem...

mkuthan
Trochę pary ( no dobra, może trochę więcej niż trochę ) + kadencja i można lecieć - nie na darmo pisałem na 2 str. o gościu, który na przełożeniu 34/11 na MTB zrobił ok. 100 km ze średnią 37 - 38 km/h ( na Stravie 37, a oficjalnie 38 ) właśnie w okolicy o której piszesz ( płaska jak stół i w większości asfaltowa Vienna Life ).
Tyle, że to już mocny zawodnik, bo przyjechał w pierwszej 10, a kilka lat temu był szosowym MP amatorów z tego co pamiętam.

Różnica między średnią 30, a 38 km/h to już przepaść, ale biorąc pod uwagę różnicę sprzętową ( ciężki 26" vs. lekki 29" ) i jednak inny poziom wytrenowania, to jest to całkiem przyzwoita forma kolegi awdre i JAK NAJBARDZIEJ REALNA ( to ostanie jest właściwie do kolegi Stujumper, chociaż nie wiem czy można traktować poważnie to co pisze, bo zdaje się, że z niego niezły jajus :icon_wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stujumper napisał:

Sęk w tym, ze ja 40 to widzę tylko z górki:angry2: Żeby jechać 30 po płaskim to musi mi dobrze w plecy zawiać, dlatego tak ciężko mi uwierzyć w te Ich prędkości, a trochę jeżdżę juz od paru lat na lekkim rowerze...

Nie rób sobie jaj i nie podpuszczaj kolegów bo zaraz pojawią się tutaj skany zaświadczeń od nauczyciela W-F'u i znajomych kierowców PKS :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...