Skocz do zawartości
thepanone

[naprawa] jak naprawić ten błotnik?

Rekomendowane odpowiedzi

thepanone

Kupiłem super błotnik za 120 zeta marki Topeak i połamał mi się na pierwszej jeździe. Kleiłem go 10 razy Superglue, ale klej też poległ. Macie jakieś pomysły jak z pomocą Castoram/Obi usztywnić taki plastik? Myślałem o jakichś nakładkach z dwoma otworami i śrubach/wkrętakach i zrobić w plastiku otwory dla tych śrub. Może coś lepszego?

Złamany jest w części nieruchomej, jak na poniższym zdjęciu:

s-l1600_-_Copy_-_Copy.jpg.fc8dcf217cf688b16f6125cf930810ce.jpg1.jpg.1ec91356f4cd55753034f8ffbd0812be.jpg 

idą deszcze

Edytowane przez thepanone

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Raczej nie skleisz tego solidnie. Ja bym próbował w ostateczności np Poxipol. Kleje Cyjanoakrylowe się do tego nie nadają bo powierzchnie muszę bardzo mocno do siebie przylegać. 

Ja bym to mocował jakąś płytką z śrubami.

• +1 pomógł 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
testudo

Jeśli kleić takie coś to raczej tylko klejem epoksydowym (dwuskładnikowym) Daj jakąś "szynę" dla wzmocnienia, powinno być ok.

Samo tak pękło czy gdzieś uderzyłeś?

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

przy schodzeniu z roweru mocno przyłożyłem nogą.

Ok, dzięki, zastosuję to co proponujecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Biesz766

Nawiercić otwory w obu częściach, włożyć w nie pręcik stalowy i potem to razem kleić ( w otwory razem z prętem klej ).

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Wywierć po 2 otwory, przeciągnij coś przez to, nawet trytę + do tego sklej go żywica, w sensie całe ten element nią obsmaruj. Lub jakiś inny dobry klej do plastiku,  który jest koniecznie elastyczny po zaschnięciu, kropelki/superglue i inne wynalazki się tutaj nie sprawdzą.

Dobra taśma naprawczą też możesz spróbować, taka Gorilla naprawdę mocno łapie lub jakieś inne od 3M poszukać, jak 3M dwustronna(VHB) potrafi GoPro utrzymać na kasku, to jak dobierzesz inną dobra taśmę nadająca się do takiego zastosowania, też go utrzyma.

Żeby lepiej klej/taśma trzymała, możesz lekko zetrzeć plastik papierem ściernym.

Siatką taką do elewacji też możesz to owinąć i na to klej.

Jak to dobrze zrobisz i odpowiednim klejem, to nie ma opcji że puści w tym miejscu.

Edytowane przez phoe
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

I nie przykręcać tak mocno na przyszłość. W razie uderzenia lepiej jak się 10 cm przekręci niż pęknie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gawel76

Mata szklana + żywica epoksydowa. Ja tak kleiłem gumową końcówkę błotnika, trzyma lepiej niż oryginał 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

Gdybym wcześniej przeczytał o macie szklanej też bym zastosował. Poxipol. Na to pójdzie czarna izolacyjna.

1.thumb.jpg.bcaff6da48b43f4b4ef584d2c6b993fc.jpg

Edytowane przez thepanone

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Dobrze rozrobiłes ten Poxipol? Bo kolor jakiś taki dziwny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Wizualnie mega słabo to zrobiłes, ale ważne zeby się trzymalo dobrze. I cos dziwną konsustencje ma ten klej... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

No ewidentnie coś jest nie tak. Prawidłowo zmieszany Poxipol ma szary kolor. Tutaj wygląda jakby była nałożona tylko jedna z dwóch części.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

Coś wymyślacie. Są dwa rodzaje poxipolu, jeden metaliczny drugi ten. Rozrabialem to 4 razy, za każdym razem tak wychodziło. Może tak to wygląda bo w jednym miejscu nałożona gruba warstwa w innym maznięte tylko. Na to pojdzie taśma izolacyjna czarna i bedzie pięknie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

Trafiłem tu po 6 miesiącach, więc napiszę dla ludzi którzy tu trafią w 2050 roku z google, że konstrukcja okazała się niezniszczalna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wacho_wacho
W dniu 15.01.2019 o 09:56, thepanone napisał:

Trafiłem tu po 6 miesiącach, więc napiszę dla ludzi którzy tu trafią w 2050 roku z google, że konstrukcja okazała się niezniszczalna.

Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta