Skocz do zawartości

[Trek x caliber 8] dla amatora?


paszczur666

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lederfox34 napisał:

No i patrząc na specyfikację tego roweru , już nie tylko na wygląd , to sory ale nawet dla takiego laika jak ja , ten rower ma wszystko lepsze od treka x caliber. Ok , wiem , że sam siebie teraz zaprzeczam , ale zacząłem się trochę tym tematem teraz interesować i naprawdę mam poważny dylemat.Ok , trek ma podobno najlepsze ramy , ale trzeba będzie w niego inwestować w osprzęt , jeśli nagle będę miał bakcyla żeby zacząć jeździć po trudniejszym terenie i zacznę mieć większe wymagania co do osprzętu.bo tego wykluczyć nie mogę. Trek jest fajna bazą pod rozbudowę ,ALE dlaczego mam płacić 4000 zł za ramę , jak za tę samą kwotę mam rower? A ten z ogłoszenia pod każdym względem lepszy od treka , chyba że się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dokonałem wyboru  , rower kupiony....jednak was bardzo zaskoczę ponieważ wybrałem........ o tym na końcu:)

A więc tak jak wcześniej założyłem , dokładnie się zorientuje w temacie , obejrzę na żywo każdy rower i dokonam zakupu. Tak też zrobiłem.Budżet : 3 500 zł.  Oglądałem takie rowery:

Trek X-caliber 7 - 8 ,

Merida Big Nine 500 (Zwykła nie lite) ,

Giant Talon 1GE

Kross Level 6 -7

Kellys Gate 30

Merida Big Nine 300

Romet Mustang 29 1 2018

 

Oczywiście każdy sprzedawca zachwalał swój towar , ale ja kierowałem się swoim rozumem i tym co przez ten czas dowiedziałem się na temat tych rowerów a powiem szczerze ,że przez ponad tydzień non stop oglądałem i czytałem recenzje, i miałem taki mętlik już na końcu ,że nie wiedziałem co zrobić. Więc decyzję moją oparłem na podstawie tego jak , którym mi się najwygodniej jedzie , i do którego czuję to "coś".

I powiem wam , że wygrał.................ROMET!!!! i ten rower od godziny jest w moim posiadaniu. Czarny Romet Mustang 29 _1 _2018 . Żadnym z powyższych rowerów nie jechało mi się tak dobrze jak tym. Opory miałem straszne no bo w końcu chciałem treka , a stanęło na tym , którego w ogóle nie brałem pod uwagę. Nie wiem  czy nie będę żałować wyboru , ale jedno jest na tę chwilę pewne. Rometem jechało mi się zdecydowanie najlepiej , ma powietrzny amortyzator , osprzęt niczego sobie , główka taperowa , i wizualnie jest bardzo ładny ( Oprócz napisu Romet:D) , ale do tego przywyknę. 

Powiem szczerze , że największym rozczarowaniem był z tej stawki dla mnie nie nikt inna a ....Trek. Naprawdę ubogi rower jak na te pieniądze , oj ubogi... I wcale jakoś super mi się na nim nie jechało. Merida z koleji była jakaś taka sztywna , dziwna pozycja za kierownicą , osprzętowo ok .A reszta , no nie podpasowała:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paszczur666 napisał:

Nie wiem  czy nie będę żałować wyboru

Pojeździsz, zobaczysz. Ja swojego Mustanga kupiłem w necie, bez przymiarki i gdy przyszedł, to byłem przerażony, że to taka wielka kobyła. :D

Trochę trwało, zanim go pod siebie dopasowałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pietern napisał:

Pojeździsz, zobaczysz. Ja swojego Mustanga kupiłem w necie, bez przymiarki i gdy przyszedł, to byłem przerażony, że to taka wielka kobyła. :D

Trochę trwało, zanim go pod siebie dopasowałem. 

 

Jedno co mi teraz nie pasuje ale to w każdym by tak było to szerokość kierownicy. Za szeroka jest.musze się przyzwyczaić.przesiadlem się z 26 cali więc jest kolosalna różnica. Ale ten amortyzator fajnie pracuje.jest radocha na maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeździ się bajecznie. Teraz jak patrzę na swojego 26 cali to taki malutki przy nim. Zupełnie inny rower. Tylko WKU...... Jestem na sprzedawcę bo po zakupie zostawiłem mu go na 3 gdz. Żeby zdążył przygotować go . Ja dojeżdżam rowerem po 7 km do domu biorę się za oględziny , patrzę na łańcuch a tam dramat. Koleś nie odtluscil łańcucha i dwie godziny roboty miałem.!!! Łańcuch poszedl z napędu odtłuszczanie zębatek łańcucha ponowny montaż smarowanie. Porażka.jak można takie zeczy robić?! To się nazywa przygotowanie roweru? masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...