Skocz do zawartości

[Siodełko] Gdzie na Śląsku zmierze kości koszowe


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Może to tańsze to jakiś starszy rocznik ( ale nie sądze, bo widac, że sprowadzają z magazynu ) a w nowszym np. nitki są o 10 um grubsze albo włókna węglowego jest nie 10 a 12 %.

Szczerze, na 99,9% to to samo, a dzisiaj już różnica cen 100% mnie nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję bardzo.

Zastanawiam się jeszcze nad jedna kwestią. Znając już odpowiednie parametry to czy znalazła by się innej firmy (tańsza) alternatywa ? Bo na chwile obecna ponad 500zł za siodełko trochę mnie przeraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dałbym nawet tych 269 zł za siodełko bo mam takie które kosztuje coś koło 100 zł ( też S-L ) i jest ok, więc nie widzę sensu przepłacać. Dodam, że ja jestem po bardzo długiej przerwie na rowerze, a ostatnia moja aktywność na przełomie 3 lat to odejście od PC na jedzenie i spanie.

Dojdzie niedługo do tego, że będzie jak u kumpla w Zastawie: radio, głośniki i pokrowce kosztowały 2x więcej niż ta Zastawa, a to już absurd.

Serio nie wierzę, że aby pupka nie cierpiała musisz tak kombinować z pomiarami i wydawać tyle na siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś i w tym jest... natomiast wiemy tyle, że mój rozstaw kości to 145mm. Teraz jedynie znaleźć coś sensownego w tym rozmiarze i w miarę wygodnego. Mierzyłem moje giantowskie ma 125mm i twarde jak deska ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@osis25  te 'srebrne' pręty są tytanowe  , takie same mam w moim SI opis na pudelku wskazuje właśnie na tytan , czarne (powleczone) są zapewne stalowe.

Dla sprecyzowania - rozstaw guzów kulszowych wyszedł Ci 145 mmm ?? - widzę z opisu L3 ,z linków do sklepu, ze chyba jednak siodełka ;)

Flite FLow L2 ma też tą zamą szerokość ale nieco inny profil , i w tym jest różnica - pomiar ma wykazać ktore będzie lepiej pasować.

Jego 'prawdomówność' odnosiłbym jednak tylko do siodełek SI  , na jego podstawie dobierają siodła ze swoje oferty , rózniące się właśnie wieloma parametrami.

To że szukasz taniej to zrozumiałe, przy poszukiwaniu siodełek innych producentów pozostaje Ci kierownie się szerokością, jeśli bez dziury to szukałbym z wgłębieniem - nie zaszkodzi , a może pomóc. 

Innym wyjściem jest polowanie na jakąś używkę, jeśli bys sie uparł na SI. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to takie szybkie pytanie zadam tutaj .
Mam taki sam problem jak autor  , śmigam amatorsko [10/15h miesiecznie na rowerze] , kilkanaście siodeł przerobiłem ale 10km bez wkładki przejechać to katorga albo 20km z wkładką . 
Czy jest opcja że pupcia nie jest przyzwyczajona do żadnego siodła i dlatego mnie notorycznie boli czy dalej powinienem nowe wynalazki kupować  i testować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do Aero rakiety wsadzałem żelowe siodełka i na nic się nie zdało  deske wyrzuciłem pierwszego dnia .
Rower od Swojej kobiety ( Mieszczuch ) pożyczam na "treningi" bo na nim w spodenkach jestem w stanie wytrzymać dwie godziny . 
W każdym bądź razie dzięki za wskazówkę poszukam w rejonie miejsca gdzie pupcie mi zmierzą i doradzą . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...