Skocz do zawartości

[szosa] do 15k


tomi85

Rekomendowane odpowiedzi

nie... nic nie ma wspólnego z tematem.

Wspólnego z tematem miałaby np odpowiedź typu... Orbea ma również bardzo dobry serwis gwarancyjny a nie "...przejażdżka do sklepu po bułki..." ;)
W jaki sposób ma mi to ma pomoc przy wyborze roweru ? Ni jak.. także albo ktoś ma coś do powiedzenia w zakresie prezentowanych rowerów lub w podobnej cenie jakiegoś innego to proszę o komentarz... a jak nie to .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 21:50, tomi85 napisał:

Mam pewne doświadczenie z szosami Treka i potwierdzam dobre opinie o serwisie oraz warunkach gwarancyjnych i nie chodzi tu tylko o same ramy. Historia sprzed dwóch miesięcy - rozwaliłem obręcz tylnego koła, wjeżdżając z impetem w dziurę przykrytą kałużą, a więc jakby nie patrzeć uszkodzenie mechaniczne z mojej winy. Obręcz wymieniona na nową bezproblemowo niemal od ręki.

Co do samego roweru - aktualnie jeżdżę na Emondzie SL6 2018(8k do tej pory), a więc z tą samą ramą którą ma rowerek podany przez Ciebie i jestem zachwycony sztywnością oraz tym jak ten rower zbiera i podjeżdża w porównaniu np z Domane SL6 z zeszłego roku. Nowa Ultegra - nic do zarzucenia - chodzi jak szwajcarski zegarek.

Czy da się sprzęt podobnej klasy znaleźć w niższej cenie u innych producentów? Pewnie się da, ale wybierając Treka na pewno nie będziesz narzekał ani na jakość sprzętu, ani na ewentualny serwis. Dodatkowo spokojnie dostaniesz 2k upustu od ceny katalogowej. Bierz Treka i daj znać jak śmiga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Madone to ja nawet nie siedziałem :D

Pytanie czy potrzebny Ci taki rower jak Madone? Różnicy w aerodynamice pomiędzy Emondą a Madone raczej nie odczujesz jeśli nie wykręcasz średnich przynajmniej 35kmh - takie jest moje zdanie.

Jakie jest docelowe przeznaczenie zakupionego roweru? Ścigasz się, czy jeździsz raczej bardziej rekreacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijany jest nieco aspekt wizualny, warto kupić rower który będzie Ci się po prostu podobał, w tym budżecie będziesz miał same dobre modele.

Jeśli taki aero Madone Ci się podoba to z pewnością warto się nad tym wyborem poważnie zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, erzurum napisał:

pomijany jest nieco aspekt wizualny, warto kupić rower który będzie Ci się po prostu podobał, w tym budżecie będziesz miał same dobre modele.

Jeśli taki aero Madone Ci się podoba to z pewnością warto się nad tym wyborem poważnie zastanowić.

Dokładnie tak jak mówisz... oglądałem przed wczoraj elmonde 6sl pro i powiem szczerze nie urzekł mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rose wygląda mega, rower z aero ramą, karbonowymi kołami, hydraulicznymi hamulcami tarczowymi i elektryczną Ultegrą z wagą 7.4kg całość - w tej cenie na pewno dobra opcja. Tak jak pisano wyżej problemem może być jak to w szosach Aero(jak np Trek Madone) pozycja jaką będziesz na nim przyjmował. Jeśli wcześniej nie jeździłeś za wiele na szosie to przy dość krótkiej główce ramy oraz płaskim mostku możesz być pewien bólu pleców i karku po kilkudziesięciu minutach jazdy. Inna sprawa, że do wszystkiego można się przyzwyczaić i jeśli planujesz wkręcić się w kolarstwo szosowe i będziesz jeździł odpowiednio dużo to szybko przyzwyczaisz ciało do takiej pozycji i problem zniknie.

Sam rower prezentuje się świetnie. Możesz popatrzeć sobie też na Canyony - tam też znajdziesz świetne maszyny w stosunkowo dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że H2 jest mniej agresywna od H1 nie oznacza, że nie jest w ogóle agresywna ;) Ja po przesiadce z Domane na Emondę musiałem nieco pokręcić żeby przyzwyczaić plecy do dłuższych tras tak 4h+, bo na początku nie mogłem wysiedzieć w siodle dłużej niż 2 godziny, a oba rowery mają wg Treka geometrię H2.

Wszystko jednak jest jednak do ogarnięcia, także jeśli planujesz sporo jeździć to nawet do bardzo agresywnej pozycji ciało zaadaptujesz. Daj znać jak się na coś zdecydujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Warszawy a tutaj znam dwa sklepy z szosami, gdzie sprzedają Orbee (szosy) . Ostatnio kupowałem rower wiec odiwedziłem te całek kilka warszawskich sklepow i testowalem kilka rowerów. Co do orbei to właściciele twierdzili ze Orbea stoi frontem do klienta. Trudno określić ile w tym prawdy a ile marketingu :). Jedno jest ważne, że można się przejechać! Kupowanie roweru w ciemno to strzelanie sobie w kolano. Co po osprzęcie jak bedzie wszystko bolec. Ostatnio też kupowalem "na papieprze". Ale po testach kupilem supelnie cos innego a osprzet po prostu przełozyłem. Troche roboty ale mam co chce a nie co ladnie wygląda. Do 15 tys to raczej ciezko liczyc na dobre kola znanych markach, moze poza canyonem... 

W jednym sklepie odradzali cannondale ze wzgledu na problemy z reklamacjami. Dlatego też calklowicie wycofuja sie ze sprzedaży. Nie wiem jak z dystrybucją na Polskę, ale to mnie zaskoczyło bo bo była jedna z moich ulubionych marek, aczkolwiek osobiście nigdy Cannondale nie posiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Canyonem jest ten problem, że -poza okresowymi przecenami czy ewentualnie okazjami z outletu- nie ma możliwości negocjacji cen, w przeciwieństwie do marek z "tradycyjną" dystrybucją. I potem okazuje się, że Canyon -mimo, że sprzedaje bez pośredników i teoretycznie powinien być znacznie tańszy- wcale tańszy nie jest. Do tego warto wziąć pod uwagę ewentualne utrudnione procedury reklamacyjne. Jeśli chodzi o Orbeę to szkoda byłoby kupować model ze starszą i gorszą ramą, skoro jest do wyboru nowsza: https://www.orbea.com/pl-pl/rowery/orca-m20team-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Biesz766 napisał:

Przewidywany czas zakupu po przemyśleniach wiosna 2022  

bez komentarza...żal dupę ściska widzę...;)

 

3 godziny temu, Chociemir napisał:

Ale jakie konkretnie problemy masz na myśli? 

Osobiście borykałem się z mega problemami przy wymianie ramy firmy giant ( trwała to blisko rok, reklamacja uznana była po dwóch tyg ), także nie chciałbym aby spotkało mnie to ponownie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zaproponuję: sprawdź osobiście obydwa - usiądź, przejedź się kawałek. Ostatecznie zastosowałbym następującą sekwencję reguł:

reguła nr 1: brać ten, który lepiej takie testy przejdzie - będzie Ci po prostu wygodniej

reguła nr 2: jeśli obydwa przejdą powyższy test tak samo dobrze, to bierz ten, który Tobie się bardziej podoba.

No i - szerokości - już na nowym rowerze :) 

pzdr

Ortogonalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...