Skocz do zawartości

[suport] Problem z zamianą MT800 na BB93


Hybryd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w ramach ulepszania roweru chciałbym zastosować najlepszy możliwy wkład suportu, obecnie mam BB-MT800. 
Moja próba wkręcenia SM-BB93 zakończyła się niepowodzeniem, udaje się wkręcić tylko kilka pierwszych zwojów, po czym pojawia się bardzo duży opór,
że boję się uszkodzić gwint w ramie. W/g opisu oba suporty są BSA. Co jest nie tak ? A może po prostu się nie przejmować i jednak na siłę wkręcić ten BB93 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak stron jak jest lewy i prawy gwint to by się nawet wkręcać nie zaczęło?

Wyczyść gwint w mufie, a jak to nie pomoże to podskocz do serwisu niech ci poprawią gwint w mufie, a jak przy okazji ją splanują to tym lepiej. Może nowy gwint jest lekko ciaśniejszy, a na siłę to nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stron nie pomyliłem, przecież kilka obrotów się wkręciło, a gwint starannie wyczyściłem do sucha i dałem trochę smaru Shimano antiseize na ten gwint.
Z Waszych odpowiedzi wnioskuję, że powinno dać się wkręcić, więc przynajmniej wiem, że nie jest to na przykład inny TPI gwintu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, seraph napisał:

No jak stron jak jest lewy i prawy gwint to by się nawet wkręcać nie zaczęło?

Można, można. Ja kiedyś wkręciłem lewą stronę suportu (jeszcze kwadrat) do prawej mufy i prawie do końca doszło :D.

Stary suport wkręca się bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sznib napisał:

Stary suport wkręca się bez problemu?

Tak, stary suport wkręca się lekko, nawet ręką, tylko na końcu dokręcam kluczem dynamometrycznym do 40Nm.


A może jest tak, że ponieważ nowy jest nowy, to ta jego plastikowa część musi się jakoś ułożyć za pierwszym razem ?
Spróbuję kluczem nastawionym na mniejszy moment, 15-20Nm, przełamać ten opór, może dalej już pójdzie ?
Problem jest identyczny po obu stronach, dlatego moje pierwsze podejrzenie było, że może Shimano znów coś pokombinowało, 
żeby komponent XTR nie pasował do XT. 
Cały czas mam obawy, że uszkodzę ramę (zupełnie nowa rama Merida), wolę dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...