Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa] Triban wybór rozmiaru


bnovy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuje zakup pierwszej szosy, waham się pomiędzy Tribanem 520 a 540, ale pytanie głownie o rozmiar. Mierzone według competetivecyclist wartości wrzucam poniżej. Wychodzi, według geometrii ze strony decathlonu, że M powinien wystarczyć. Jakie jest wasze zdanie- M czy L?

Z góry dziękuje za pomoc i wskazówki :)

2018-05-23 (2).png

2018-05-23 (3).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ciężko stwierdzić przez internet. Osobiście mam 181cm, mam Alura w rozmiarze L. Gdybym miał kupować jeszcze raz - wziąłbym M, jednakże L też jest ok.

Najprościej jest przejechać się do Decathlonu, przymierzyć pojeździć. Kiedyś pracowałem tam, jak był czas i klient był OK, to wychodziliśmy przed budynek żeby sobie testował w normalnych warunkach, więc warto zagadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć mam 183 cm wzrostu przekrok 87 triban 540 mam w rozmiarze L ale dziś wziąłbym M, musisz sam usiąść na jednym i drugim poustawiać pod siebie siodło i zobaczyć na którą ci będzie wygodniej.  jeżeli planujesz dłuższe przejażdżki na przykład powyżej godziny pomyśl od nieco większym Jeżeli myślisz o tym żeby tylko ciężko zapier na krótkich dystansach pomyśl o mniejszym. Jeżeli chcesz sobie porównać z rozmiarówką innych producentów Zmierz długość rury Górnej, ribana  rozmiary wychodzą takie oczko większe M to 55, L to57 o ile się nie mylę. Rozmiarówka jest ładnie opisane na brytyjskich stronach Decathlonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gocu napisał:

A Decathlon tabelki z geometrią nie podaje? Bo ich sugestie co do rozmiarów są czasami zupełnie od czapy.

Wrzucają milion zdjęć bez znaczenia, a tabelki z geometrią - nie :/

No właśnie chyba tylko na UK znalazłem.  wuala znalazłem u siebie w telefonie proszę bardzo was

Screen-Shot-2016-02-07-at-22.19.30.png

I jeszcze jedno, ale chyba w uK  było więcej

Geometria_Triban_520_540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na ich stronie PL są te same tabelki.Trzeba kliknąć w wielką ikonę pt. Geometria ramy :) Ja na miejscu autora tematu brałbym L-kę.Mi akurat pasowała M (ja mam 179/82cm) ale to już taka pozycja wyczynowa była :) .Ale najprościej podbić do sklepu z rana i na spokojnie sobie potestować.Generalnie da się jeździć i na M i na L.Ale na mniejszej ramie może być już niewygodnie gdzieś tak po 2-3 godzinach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, severian napisał:

Przecież na ich stronie PL są te same tabelki.Trzeba kliknąć w wielką ikonę pt. Geometria ramy :) Ja na miejscu autora tematu brałbym L-kę.Mi akurat pasowała M (ja mam 179/82cm) ale to już taka pozycja wyczynowa była :) .Ale najprościej podbić do sklepu z rana i na spokojnie sobie potestować.Generalnie da się jeździć i na M i na L.Ale na mniejszej ramie może być już niewygodnie gdzieś tak po 2-3 godzinach jazdy.

tak byłoby najrozsądniej, tutaj link do UK - http://blog.decathlon.co.uk/guides/guides-cycling/btwin-road-bike-size-guide/ 

Z przewodnika wynika, że M to 55, a L to 58 rozmiar, duży rozstrzał, przez to osobom na granicy rozmiarów ciężko się dopasować.

Ps. sorka, za moje błędy w postach powyżej, pisane poprzez dyktowanie w czasie jazdy i na czerwonych światłach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście masz 182cm wzrostu to tylko L - górna rura 564mm. W żadnym wypadku M (górna rura 548mm)!

Tyle że chyba coś źle pomierzyłeś w competitive cyclist, bo wyszła ci za krótka górna rura. Ale już wiele razy sie spotkałem z tym że ludzi - wybacz - przerasta trzymanie się dokładnie wskazówek według których trzeba się tam mierzyć, a powtórzenie kilkukrotne pomiarów w ogóle nie wchodzi u nich w grę ;P

14 godzin temu, severian napisał:

Przecież na ich stronie PL są te same tabelki.Trzeba kliknąć w wielką ikonę pt. Geometria ramy :) J

Fakt, aż się zdziwiłem - ale po chwili zdziwienie mi przeszło: przy jednych rowerach jest ta opcja, przy innych nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak bardzo nie sugerował, że jak górna rura ma ma 54, 8 to już za mały będzie, dam Wam kilka przykładów, oczywiście o innej, sportowej geometrii, ale z rurą 55, klasyfikowane dla wzrostu do 184-185cm:

http://szybkierowery.pl/produkt/pinarello-fp-quattro-ultegra/

http://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-comp-105-zielona/

Nie, to nie jest reklama tego sklepu, ale przykład, do jakiego wzrostu można kwalifikować szosy z podobną długością górnej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam taki sam problem jestem na 100% zdecydowany na Tribana 540 ale nie mogę się zdecydować co do rozmiaru mam 182 cm i przekrok 86 cm chodzi mi raczej o komfortową pozycję na dłuższe dystansy dodam że będzie to  moja pierwsza szosa więc raczej nie chciałbym się zrazić mając zbyt agresywną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia - L będzie optymalna, ramy nie są długie, 564 mm to jak dla mnie idealna długość dla nie wyczynowej jazdy przy 182 cm. Do tego główka ramy 195 mm daje niezbyt mocno pochyloną pozycję .

M jest zdecydowanie za krótka. Niższa główka sterowa da mocno pochyloną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kategoryczne wypowiadanie sie na temat rozmiaru ramy, pomijajac indywidualne uwarunkowania rowerzysty (roznice w anatomii, wytrenowaniu, rozciagnieciu, itp), mija sie z celem. Zgodnie z tym co tu niektorzy pisza, powinienem moj zakupiony 3 tygodnie temu rower jak najszybciej wymienic bo jest dla mnie za maly. Prawda jest taka, ze pomimo moich 182cm wzrostu jezdzi mi sie bardzo wygodnie na ramie w rozmiarze M. Nie robilem jeszcze jakichs mega dlugich tras ale 60-80km robie bez poczucia dyskomfortu. Nie uwazam tez zeby moja pozycja na rowerze byla wyczynowa. Moj poprzedni rower, Triban 500 (nieco inna geometria niz 540) tez byl w rozmiarze M i tez jezdzilo mi sie na nim calkiem komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...