Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign DS


zido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem co do wyboru roweru.

Ludzie mówią że sign ds1 zajefajny ale na temat ds2 nigdzie nic nie moge znaleźć i właśnie mam problem co do wyboru roweru. Zastanawiam się nad tym ds2.Chociaż on troche dorgi. Wiec mam prosbe do was drodzy użytkownicy jaki rower kupić dlaczego i czym się rożni od reszty do wyboru Kross Sign DS2, Kross Sign DS a jeżeli żaden z tych podajcie jakieś lepsze linki do rowerow do MAX 1500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj jestem właścicielem KROSSa SIGN DS i stwierdzam... jest za######isty xD

Niezłe opony przerzutki są dobre. Przednią musze trochę podregulować bo na dużej tarczy łańcuch obciera o prowadnice ale to detal.

Rame mam 17 a wzrostu okolo 185cm. Nie jest to rozmiar idealny do skakania ale potrzebowałem roweru do poskakania i pojeżdżenia więc jest GOOD :)

Regulacja tylnego hamulca tragedia! W błocie w ogóle nie działają, ale to norma dla V-brake.

 

Rower godny polecenia, a przy duzej ramie nadaje sie do jazdy i zeby troche poszalec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj DSa jedynkę. mam już 3 miechy, i bez zarzutu! podziwiam Was..po "małych skokach" zaliczyłem jedną za######istą glebe na jakieś sto skoków..

powód? RST - ROZWAL SOBIE TWARZ.. kolega pod moją nieuwagę podkręcił podbicie i z bunny hopa wyszedł backflip ;D no niby nic, gdyby nie półmetrowa hopa, i rzeczka ;D zęby jeszcze mam, rower ma ryskę małą i w ogole to ucierpiały gałęzie w które się wje... wiadomo ; ) oczywiscie po całym accidencie zmieniłem na Marzocchi DJ 1 ; p koła nadają się do centerki, ale powolutku kasa się zbiera : )

zdjąłem przednią przerzutkę i hamulce.. do barspina i zajofajnie ; ) następny wydatek, to kupno napinacza i kolorowych gripów, dla lansu.

Cena spadła, swojego kupiłem za 1287 zł + darmowa wysyłka. Kraków - MUDserwis polecam gorąco ; ).

Rozmiar ramy 15"biały z kodem kreskowym ;d..ale myślę że pod koniec następnego sezonu zmienie na NS suburban albo bitch.

aktualnie namawiam kolegę do kupna tego samego ; D

jeśli ktoś będzie chciał fotkę to proszę pisać : D

 

Pozdrawiam DSmaniaków ;)

 

 

 

btw hamulca.. za######iście mocno dokręcić.!!! Moje chodzą bez zarzutu ; )

Edytowane przez Schwefel
w postach nie reklamujemy towarów na sprzedaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
a Panick ma badziewne (kumpel ma)

 

może rozwiniesz swoją wypowiedz! :)

bo to tak jakbym napisał mercedes jest głupi :D

i pisz w języku polskim a nie po kali

 

 

Co Panick ma badziewne? ani z poprzednich wypowiedzi to nie wynika ani z twojej :P(chodzi mi o sens?? )

następnym razem zastanów sie co piszesz wkurzają mnie tacy ludzie!

 

Jak ktoś szuka roweru do ogólnie rozumianego EX i wypadów z rodziną to jest rower idealny, jego największym plusem jest uniwersalność.

Jeśli chodzi o Sign DS to nie wyobrażam sobie go na wypady gdzieś w trasę, a Sign DS 2 to już w ogóle. Tak jak było już napisane Sign DS./DS2 dirt street itp.

 

u mnie w miescinie panic'kow jest chyba ze 6... i skacza(dirtuja) na nich, streetuja, nawet udaja sie w las, wiec sadze ze ta maszyna daje rade, nikt nie narzekal, a jesli chodzi o rame to jest dosc solidna..

pozdrawiam

no kolega kupil rower i spisuje sie bardzo dobrze.

http://www.forumrowerowe.org/rower-Kross-Panic-t13703.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepraszam za takie odkopywanie, ale nie chciałem zakładać nowego tematu dla kilku pytań.

 

Czy w sign-ie trzeba zmieniać piasty pod tarczówki?

Z tyłu jest uchwyt pod zacisk?

A na przednim amorku też?

 

Z góry dzięki za odp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie, ale mocowanie tarcz do piasty musi być na śruby. I np. te drugie Shimano, co podałeś nie będą pasowały ze względu na tarcze, do których musiałbyś zmieniać piasty z tym systemem mocowania.

 

A jak myślicie czy warto dopłacać do Sign DS2 ? U mnie w hurtowni jest mała różnica, bo DS1: 1690zł a DS2: 1900zł. Na allegro to już trochę inaczej, bo DS1: ok 1300zł a DS2: czasem ponad 2 000zł. Nie wiem czy warto dla tego amora i hamulców, bo w DS1 i tak można sobie potem cos pozmieniać jednak jest to jak nie patrzeć trochę nieopłacalne, bo sam amor trochę kosztuje w naszym kraju: RST Space Jump - 900zł

 

Czy w ogóle Sing DS1 ma w swoim przedziale do 1500zł jakiś konkurentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki ale nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Chodzi mi o to że mam Sign DS'a i potrzebowałbym jakiejś dobrej opony oraz dętki na tył, ponieważ w ciągu 3 dni użytkowania roweru poszły już 2 dętki. Przecięcie jest w 2miejscach równoległych więc jest to przecięcie od felgi co jest bardzo możliwe ponieważ mam strasznie cienkie opony(Schwalbe Fast Fred Sport 26x2.35). I doradźcie co mam kupić? czy sama grubsza opona wystarczy czy muszę jeszcze zainwestować w jakąś dętkę do DH.

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otto15 - niszczysz dętki z własnej winy. Napompuj przynajmniej 3 bary. No i naucz się jeździć, bo od tego bardzo dużo zależy.

 

To co Ci się dzieje to tzw "snake bite". Kiedy masz za mało powietrza i najedziesz np. na krawężnik, to dętka jest miażdzona na krawędziach obręczy i stąd te 2 równoległe otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co z tego że mam napompować 3bary jak po 1.Mogę tylko 2 a po 2.Napompowałem już ile sie da i nadal jest to samo, a na krawężnik umiem wskoczyć z resztą 1 dętka poszła od wyskoku z muldy która była dość płaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego możesz napompować tylko 2 bary? Kto Ci tak powiedział?

 

Jeżeli masz za słabą pompkę to jedź na stację benzynową i dopompuj kompresorem.

 

Snake'i powstają właśnie od dobicia obręczy.

 

Jeżeli nadal nie wierzysz, to dalej sobie śmigaj na tych 2 barach i zmieniaj dętki co tydzień albo załóż pół kilowe dętki do DH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...