Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
kregiel

[okulary] Uvex Sportstyle 702

Rekomendowane odpowiedzi

kregiel

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowych okularów. W moich wysłużonych Accentach Stingray niestety zaczęła pękać oprawka zatem ich dni są policzone. Ze względu na to że większość okularów ma wymienne szkła poprzez wyciskanie, zacząłem szukać innych rozwiązań. Przypadkiem trafiłem na okulary Uvex Sportstyle 702 w których dolna część oprawek jest przypinana do górnej za pomocą magnesów. Wydaję mi się że takie rozwiązanie zapewni o wiele dłuższą trwałość okularów oraz szybszą i łatwiejszą zmianę szkieł. Czy ktoś z was miał do czynienia z tymi okularami?

Link

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Brombosz
      Przez Brombosz
      Witam. Kask nowy, bez ryski. Z nieodpiętą metką, w oryginalnym opakowaniu z książeczką. Rozmiar 54-56. Okazał się a mnie lekko za ciasny. Może ktoś chwyci zanim dokonam zwrotu. Czekam do wtorku 21.09. W środę odsyłam. Cena 420zł. Przesyłka wliczona w cenę.

• Vendeur
      Przez Vendeur
      Witajcie,

jakiś czas temu zacząłem szukać zamienników dla moich 10-letnich okularów Arctica, bo pojawiła się na nich rysa. Wpadłem na pomysł fotochromowych, a jako że nie lubię przepłacać, to zacząłem szukać czegoś w przystępnych cenach. Zawsze w takich sytuacjach zerkam na AliExpress i w ten sposób trafiłem na markę RockBros. Ma świetne opinie ogólnie, także okulary, którym się przyglądałem były wychwalane przez kupujących.

Okulary można kupić za około 55-60 zł, w Polsce pojawiła się firma na Allegro z asortymentem RockBros, te same okulary ma za niecałe 100 zł, przy czym wysyłka jak i zwrot są darmowe, więc można zaryzykować, bez ponoszenia żadnych kosztów. Ja postanowiłem zakupić na AliExpress, bo ewentualne roszczenia dużo prościej tam załatwić. Okulary są w cenach od $16, ale polecam kupić od tego sprzedającego, bo towar świetnie zabezpieczony i doszedł do mnie po 9 dniach od zakupu...

https://pl.aliexpress.com/item/ROCKBROS-Polarized-Photochromic-Cycling-Glasses-Bike-Glasses-Outdoor-Sports-MTB-Bicycle-Sunglasses-Goggles-Eyewear-Myopia-Frame/32729427911.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.c1e25c0f7FGuwx

W ofercie są tam 2 modele, różniące się przyciemnieniem szkieł, dodatkowo każdy z modeli ma 2 wersje kolorystyczne.

Tabelę należy traktować z dystansem, ale jako porównanie modeli jest dobra.

Należy zwrócić uwagę na bogate wyposażenie zestawów, szczególnie modelu Style 2. Etui są świetnie wykonane, bardzo sztywne, rewelacyjnej jakości. Do tego woreczek, ściereczka, oprawka na szkła korekcyjne, a w Style 2 jeszcze inne dodatki.

Style 1 są nieco mniejsze od Style 2, lepiej leżą i przylegają do twarzy. Lepiej też wyglądają, mają osobne szkła i wymienne plastikowe elementy z boku, aby je bardziej dopasować do własnych preferencji. Natomiast dla mnie ważniejsze było, aby mieć jak najczystsze szkła bez przyciemnienia, do jazdy w nocy, dlatego ostatecznie wybrałem model Style 2, który niestety jest nieco za szeroki, ale wobec ceny, ogólnej jakości jak i funkcjonalności tych okularów, przestało mieć to znaczenie.

Testowałem okulary kilka dni i jestem z nich bardzo zadowolony. Szkła są dobrej jakości, nie mają żadnych widocznych powłok, przebarwień, nic nie zniekształcają, wydają się nawet lepiej wykonane niż w moich Arctica. Oprawka jak oprawka... ma giętkie zauszniki, co jest dużym plusem, nosek też można regulować. Czy parują, nie wiem, to dopiero okaże się pewne zimą.

Poniżej zdjęcia, które przedstawiają efekty działania fotochromu. Zaznaczam, że okulary przyciemniają się szybko, nie było możliwości, aby zrobić im ujęcie na słońcu, aby ukazać ich pełną przejrzystość.

Jeśli ktoś nie jeździ setek kilometrów tygodniowo albo po prostu nie chce wydawać majątku na okulary, z czystym sumieniem polecam ten model jak i ogólnie producenta :).

• xanadu
      Przez xanadu
      Cześć
      Od pewnego czasu muszę korzystać z okularów podczas czytania lub pracy z komputerem. Prawdę mówiąc, trochę mi ich brakuje, gdy podczas jazdy na rowerze usiłuję odczytać malutkie literki na mapie wyświetlanej przez mojego Garmina. Stąd pomysł, aby zaopatrzyć się w okulary z wkładką korekcyjną. I tutaj zaczynają się problemy...
      Ponieważ potrzebuję korekcji wyłącznie do bliży (+1), mam tylko dwie opcje: albo progresywna wkładka korekcyjna, albo okulary z korekcją do bliży. Pierwsza opcja (wkładka korekcyjna ze szkłami progresywnymi) wydawała mi się najbardziej kusząca, ale wizyta w kilku salonach optycznych sprowadziła mnie na ziemię. Okazało się, że wkładka musi mieć przynajmniej 3 cm wysokości, aby dało się dopasować szkła progresywne. Jeśli chodzi o drugą opcję (okulary z korekcją do bliży), to znalazłem tylko jedną możliwość: Ver Sport Bi-Race. 
      Jakoś trudno mi uwierzyć, że jestem jedynym rowerzystą, który potrzebuje okularów wyłącznie do czytania. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i znalazł rozwiązanie inne niż wożenie z sobą... lupy?

• krossb3
      Przez krossb3
      Cześć. Planuje zakup okularów fotochromowych. Kasa do 500 PLN. Coś zarekomendujecie w tej cenie?
    • efv
      Przez efv
      Poszukuję okularów na rower dla dzieciaka siedmioletniego - jeździmy w dłuższe trasy i chciałbym by oczy młodego były w miarę bezpieczne (od robali i UV).
      Rozważałem UVEX Sportstyle 509, ale wyczytałem że są dla 3-4 latków, ja potrzebowałbym coś większego.
      Macie jakieś doświadczenia / modele do polecenia ?