Skocz do zawartości

[zacisk] Magura MT2


szosti93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu chciałbym nadmienić że na rowerach się zupełnie nie znam, dostałem rower 2 sezony temu i w tym roku zaczęły się problemy, mianowicie przestał działać zupełnie tylny hamulec. Pojechałem do serwisu, wstępnie powiedzieli że jest zapowietrzony i w 30min mi to zrobią więc ten rower zostawiłem. Gdy wróciłem powiedzieli że sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ pękł zacisk i przy hamowaniu "rozchodzi się". Chciałbym go wymienić, lecz jako że rowerem jeżdżę tylko rekreacyjnie to chciałbym to zrobić niewielkim kosztem. Jaki zacisk w niskiej cenie mogę kupić aby pasował ? Poniżej wrzucam zdjęcia mojego zacisku oraz klamki jakie posiadam w rowerze. Ponownie dodam że nie znam się zupełnie i nie wiem na co zwracać uwagę, czy na wielkość tarczy, klamki, czy może coś innego. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

IMG-6304.JPG

IMG-63051.JPG

Edytowane przez szosti93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zacisk to koszt ~180zł + montaż i odpowietrzenie. Za 60-70zł kupisz komplenty hamulec shimano br-m315 ;). Jak byś się uparł to do tej magury podpasujesz sam zacisk shimano (za 80-90 można mieć nowy z br-m615). Nie powiem Ci jednak czy na 100% gwint przewodu będzie pasował (nie sprawdzałem). Odnośnie medium to jeździłem w shimano na niebieskim oleju magury kilka lat bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Zacisk pękł ... A możesz pokazać to pęknięcie ? Ja bym tez napisał do magury może by pomogli bo uszkodzenia ich hamulców są raczej rzadkością.

W dniu 16.04.2018 o 11:22, Dokumosa napisał:

ak byś się uparł to do tej magury podpasujesz sam zacisk shimano (za 80-90 można mieć nowy z br-m615). Nie powiem Ci jednak czy na 100% gwint przewodu będzie pasował (nie sprawdzałem).

To się nie może udać, magura ma niemal 2x wieksze tłoki niż shimano. Magura ma tez grubszy przewód ale może by sie dało go dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...