Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Shimano Acera RD-M390 do wymiany


SylaSyla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie po roku :) Tym razem mamy problem z tylną przerzutką. Połamała się :rolleyes: Nie pytajcie jak i dlaczego :confused:

Jako laik mam do Was pytanie: czy kupić taką samą czy kupić inną? Może są lepsze w podobnym przedziale cenowym? A może nie warto wymyślać, tylko po prostu kupić identyczną (SHIMANO ACERA RD-M390) ?

Rower prezentuje się tak:

Rama: KANDS aluminiowa AL6061 
Widelec: SR-SUNTOUR XCT SF-13 AM. 
Hamulece: SACCON V-brake Aluminiowe. 
Korba: SHIMANO FCM-131. 
Wkład suportu: NECO MASZYNOWY. 
Klamokmanetki SHIMANO ALTUS ST-M310 (3x8). 
Piasta tył: SHIMANO ACERA RD-M390. 
Piasta przód: SHIMANO TOURNEY TX-50. 
Kaseta: SHIMANO CS-HG-31 8 RZĘDOWA. 
Koła" 26" KANDS MAXX aluminiowe 3-komorowe wzmacniane. 
Opony: CST 26X1.95. 
Sztyca: ZOOM ALUMINIUM. 
Mostek kierownicy: ZOOM ALUMINIUM, chwyty żelowe. 
Kierownica: ZOOM STAL.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić praktycznie dowolną 8 lub 9 rzędową przerzutkę Shimano i będzie działać u Ciebie. Powinna mieć średni lub długi wózek, ale w zwyczajnym MTB krótkich się nie spotyka, więc raczej Ci się nie trafi.

Nowa Alivio, albo Deore, albo używany SLX - wybierz sobie pod względem ceny. Prawda jest jednak taka, że nawet jak włożysz coś lepszego to poprawy nie poczujesz, bo przerzutka działa tak na ile pozwalają jej manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, abdesign napisał:

Jak wyżej, zamiennikiem dla m390 może być każda przerzutka shimano na 8 i 9 rzędów - z ceny zbliżonej do 100zł (cena nowej m390) nową to bym brał m591 (ze 130zł kosztuje) a z używanych polowałbym na m750

Jeśli jesteś zainteresowany mam do sprzedania nowego slx 9 rzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w rozterce. Otóż szukam i szukam i będąc totalnym amatorem, już sama nie wiem co szukam :D Znalazłam przerzutkę SHIMANO DEORE RD-M591, z tym, że w opisie jest napisane :"Zapożyczona z grup XT technologia Shadow". Biorąc pod uwagę to co napisał SoloTM,  nie mam brać w systemie shadow,  choć w dalszej części wpisał "591", a po samych "cyferkach" znalazłam tylko taką przerzutkę:

  http://allegro.pl/przerzutka-tyl-shimano-deore-rd-m591-i7288759248.html?reco_id=34c395f3-3fdf-11e8-ab35-6c3be5bbb2d8&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&  

Czy opis się zgadza?   Czy przerzutka będzie ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...